דילוג לתוכן

קורונה: היה עקוב האקשן הגלובלי למישור הבידוד הדומם

אפריל 2, 2020

קורונה: היה עקוב האקשן הגלובלי למישור הבידוד הדומם

***********************************************

אז מה, חברימוס? יפה-יפה מטרטר ומנער אותנו הנגיף הזעיר הזה.

היה עקוב האקשן הגלובלי למישור הבידוד הכללי.

מתנועה  סטיכית  נמרצת עם יציאות מזדמנות של תנועה בראונית מבולבלת,  עברנו  לישיבה במקום עם מינימום תנועה. במקום אינספור פעילויות מגוונות, אינטרסים רבים, מגוונים  ומתנגשים, הגענו למנוחה כפויה של המערכת, והתמקדות של האנושות כולה במטרה מסויימת מאוד, אחת משותפת לכולנו.

ופה ושם יוצא מתוק מעז. למשל, האוויר מתנקה. האנושות שורפת הרבה פחות דלקים מהרגיל. הרבה מאוד למטה  מההספק הרגיל והמחריד שלה. יתכן שגם האוקיאנוסים יתנקו, ולוויתנים ודולפינים יפסיקו להתאבד בהמוניהם.  מטוסים לא  מחרישים אוזניים. מכוניות לא צופרות. השקט גובר.

ואת כל זה עושה יצור כה קטן.  אמה-מה, כמה קטן, ככה ממזר.

נגיף הקורונה: כמה קטן, ככה ממזר

קוטרו של נגיף הקורונה, שצורתו ככדור,  הוא 125 נאנו-מטר. נאנו מטר הוא  אחד חלקי מיליארד של מטר, שזה אחד חלקי אלף של מילימטר. מה שאומר, שקוטרו של נגיף הקורונה הוא קצת יותר ממאית המילימטר. אין לנו סיכוי לראות בעין, גם לא במיקרוסקופ רגיל, את האוייב החדש שלנו.

מה יש שם, בנגיף? יש  יחידת זיכרון חד- גדילית, שכינויה המדעי הוא ר.נ.א. (להבדילל מיחידת היכרון הדו-גדילית, ד.נ.א.) תחשבו על אפליקציה. יחידת זיכרון שיודעת ומסוגלת לעשות כל מיני דברים, בהינתן לה התנאים הנחוצים. האפליקציה של המחשב זקוקה לאנרגיה – כוח חשמלי, והיא מתעלקת כל תוכנת ההפעלה של מחשב, שבה משתמשת  האפליקציה לצרכיה . כך גם הנגיף, שזקוק לתא  מתאי גופנו, שממנו הוא מקבל את האנרגיה, פחמימה ושומן, ואת החומרים הביולוגיים שהוא זקוק להם לצורך שכפולו-התרבותו.

כך עובדים גם וירוסים מסויימים של מחשב, המשכפלים את עצמם שוב ושוב, עד שהם סותמים ומשביתים את המחשב.

הנגיף הוא  אפליקציה ביולוגית. יחידת זיכרון, RNA, שיודעת לעשות שורה של פעילויות בזו אחר זו. יחידת הזיכרון הזאת נמצאת במעטפת קטנטנה של שומן ופחמימות, המאפשרת לה הישרדות בלבד, עד שהיא חודרת לתא  שבגופנו. המעטפת הזעירה הזאת היא המאפשרת לנגיף לשרוד זמן מה על משטחים, אך לשרוד בלבד,  עד שהוא מתנחל בגופנו.  הפקודה היחידה שיש ליחידת הזיכרון הנגיפית בשלב זה, היא, למצוא במהירות מקור חיים לעצמה – אותו תא בגופנו שאליו היא שואפת להגיע.

*****

הקורונה הוא הרעל המזוקק ששלחו החיים על פני האדמה,  נגד הנגיף האנושי, ההולך ומחסל אותם מצידו. פעולת התגוננות מובהקת מצד "תבונת ההיסטוריה" של הטבע, שמנסה לחסל בעוד מועד, מבחינתו בצדק, את מי שמנסה לחסל אותו.

*****,

כשהאפליקציה הביולוגית  הנגיפית מוצאת קורבן, היא נדבקת אליו בעזרת הבליטות החלבוניות שעל מעטפתה, שגם מפוררות את קרום התא, והופכות למכונות יניקה, השואבות מתוך התא, לטובת האפליקציה הנגיפית,  את החומרים הנחוצים  להתרבותה, והעיקר -פחמימות ושומנים לאנגיה וציפוי. כל צאצא משוכפל, מתוך ההמונים שמייצר כל נגיף, הוא עוד אפליקציה זעירה ומסוכנת.

זיהום אוויר בעיר תעשייתית בסין: חיסול החיסון הטבעי

כך שנגיף אינו אלא יחידת חיים בסיסית  ביותר. כיחידת חיים, הוא אינו שונה מאיתנו, או מכל בעל חיים אחר. כל זרע, הנוצר מהזדווגותם של זכר ונקבה הוא אפליקציה כזאת, כמו הנגיף. האפליקציה האנושית מקבלת תחילה ברחם את כל התנאים והחומרים להתפתחותה – חום ומזון, שאחר כך מקבלים התינוק , הילד , הנער המתבגר והיצור המבוגר, הנפרשים ומתגשמים מתוך זיכרון האפליקציה,  דרך עורם (חום) ובאמצעות הריאות, הפה והקיבה, עד לדשלה ההתרבות-שגככפול האמצעות הזרע והביצית. כך שבמובן זה איננו שונים מהנגיף, כזיכרון ואפליקציה ביולוגיים.

מכל הצמחים ובעלי החיים, אנו, היצורים האנושיים, דומים לנגיף מעוד בחינה חשובה ביותר: כמו שהנגיף הורס את התא החי שעליו הוא מתלבש, וושהופך למקור חיותו, כך גם אנחנו בני האדם, התלבשנו על פני כדור הארץ, שהוא ביתנו,  ובמהלך הפקת החומרים הנחוצים(?) לנו, עיבודם, אריזתם, שיווקם וצריכתם, אנו הורסים בהתמדה ובחריצות את התא החי שהוא המאפשר את קיומנו – פני כדור הארץ, וצורות החיים שעל פניו, צמחים ובעלי חיים, וכגראנד פינאלה, את עצמנו.

ובדיוק כמו שפעילותו ההרסנית של הנגיף גורמת לעליית החום בגו הפונדקאי, – אנחנו,   כך גורמת פעילותו של הנגיף האנושי לעליית החום של הפונדאי שלנו, שזה פני כדור הארץ.

ויש עוד בחינה חשובה שבה אנו דומים לנגיף: אורך חיים מוגבל. אורך חייו של הנגיף מוגבל ל-14 יום. תאריך התפוגה שלו טבוע בר.נ.א. . וכך גם אנחנו. בתקרופה המדווחת בתנ"ך, לפני כל התעשיות המזהמות ואורח החיים הכאוטי, כשהכשרות החיסונית היתה עדיין ללא פגם, היה מדובר באורך חיים של מאות שנים (מדענים בני ימינו סבורים שאפשר לחזור לכך). ואילו עכשיו מוגבל אורך החיים של הנגיף האנושי, המכלה את ביתו ואת עצמו,  לכמה עשרות שנים.

וכמו ששכפוליו של הנגיף  שואפים לזנוח מאחוריהם את  הפונדקאי שבתוכו נולדו, ולחפש להם אחד חדש להרוס גם אותו,  כך מחפשים גם מיליארדרים ומדענים בני ימינו את הדרך שתאפשר את הימלטותו של הנגיף האנושי מן הפונדקאי הנוכחי שלו, פני כדור הארץ, שאותם אנו מכלים, אל כוכבים רחוקים, שעדיין אינם יודעים דבר על הגורל המר שאנו מזמנים להם.

ובכן, מה שתוקף אותנו עכשיו, נגיף הקורונה, הוא צורת החיים הבסיסית ביותר.  אפליקציה ביולוגית, שיודעת להתעלק עלינו, ומשסיימו את עניינם עימנון, לשגר את שכפוליהם-צאצאיהנם  לתקוף קורבנות נוספים.

 

*****

כמו שזה נראה בינתיים, נגיף הקורונה הוא רק  איתות אזהרה. אם נעבור  אותו בשלום, בלי הפקת לקחים, ונחזור לאותו מצב שהביא אותנו לפגיעות הנרחבת, הדבר האמיתי שיבוא לבטח, יהיה גרוע הרבה יותר.

ראו, הוזהרנו.

*****

מן העובדה שחלק גדול של קורבנות הנגיף, הנשאים והחולים שהוא מחסל, הם קשישים  חולניים, וגם הצעירים יותר מבין הנפגעים מהנגיף הם בעלי "רקע" בריאותי לקוי, ברור מה קורה פה.

דגים מתים צפים על פני הנפט בים מוצף: פעולת תגמול נגד הנגיף האנושי

הרי רק לפני עשרות שנים בודדות, התחלנו לגלות ערנות לרעלים שבהם אנו מלעיטים את עצמנו. התחילה המודעות לאיכותם של אוויר ומים, ולטיבו של המזון, לסכנתם של מאמצי-יתר גופניים ונפשיים. עוד בשנות החמישים והשישים היה עישון הסיגריות נחלתם של עשרות אחוזים  באוכלוסיה. מזון מטוגן במחבת, חרוך על הגריל  ומעושן  במעשנת (או באצעות תמצית נוזלית רעלית בטעם עשן)  מפארים עד היום את התפריט האנושי. אנשים גרו במבני אסבסט, ועד היום יש אזורים גדולים וצפופי אוכלוסיה שבהם צורכים אנשים אוויר רעיל, מים מזוהמים, מזון מרוסס בחומרי עצבים.

אפילו בכינוסי הריינבואו, בחיק הטבע, של המודעים ביותר, לכאורה, מתבצע חלק ניכר של הפעילות החברתית והכנת המזון, סביב ועל מדורות מעשנות, המכלות שאריות של צמחיה, המלוקטות במקום הכינוס, ושבמקורן אמורות להעשיר את האדמה בחומר אוגני מתפורר טרקבובית חיונית (שלא לדבר  על עישון הג'וינטיםׂ, גם זה תוך צריכה מוגברת ומסכנת חיים של פיח קרצוגני רעיל).

וכך יוצא, שלקשישים של ימינו, יש בעברם עשרות שנים של חיים בסביבה ובאורח חיים שחיסלו ומחסלים חלקים ניכרים מהכושר החיסוני שלהם.

ואילו רדיפת הבצע של אלופי התעשיות ומשרתיהם בפוליטיקה, בתקשורת,  במדע, במשפט ובתרבות,  דואגים  להמשכיות של תהליך החיסול של המין האנושי., גם בלי להיצטרך לפעילותם של נגיפים חדשים.

אלה רק מחישים את התהליך.

עוף פגוע בהצפת נפט של בריטיש פטרוליום ליד חופי אמריקה: רדיפת בצע

אין זה מקרה, שהנגיף צץ, וביצע את התפשטותו הראשונה  במחוז תעשייתי מורעל של אחת הארצות המזוהמות בעולם, אם לא המזוהמת מכולן. ואין זה מקרה שהוא פושה הרבה יותר במדינות המתועשות של אירופה או צפון אמריקה, באוכלוסיות הפגיעות – מאשר באפריקה "המפגרת", איפה שהאוויר, המים והמזון עדיין נקיים יחסית, וטרם חיסלו חלקים נכבדים מהכושר החיסוני של האוכלוסיה. מתברר, שתת-תזונה מסוכנת פחות מעודף תזונה, וטיפול תרופתי מופחת מזיק פחות מטיפול תרופתי מוגבר.

הקורונה הוא הרעל המזוקק ששלחו החיים על פני האדמה,  נגד הנגיף האנושי, ההולך ומחסל אותם מצידו. פעולת התגוננות מובהקת של "תבונת ההיסטוריה" של הטבע, המנסה לחסל בעוד מועד, מבחינתו בצדק, את מי שמנסה לחסל אותו, ברוב אווילותו המדעיסטית, וביהירותו האינסופית כמחליפו בעיני עצמו של אלוהים.

כמו שזה נראה בינתיים, זהו רק  איתות אזהרה. אם נעבור  אותו בשלום, בלי הפקת לקחים, ונחזור לאותו מצב שהביא אותנו לפגיעות הנרחבת, הדבר האמיתי שיבוא לבטח, יהיה גרוע הרבה יותר. ראו, הוזהרנו.

הפוןסט הבא: אז מה יהיה?

From → כללי

4 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  מקסים!
  כל כך נכון, האדם שמדמיין עצמו נזר הבריאה, אינו אלא וירוס שמכלה את ״כסאו״.
  ויבוא יום שהאדם לא יהיה המושל בכיפת הכדור, אולי יורשו האבולוציוני, יהיה נגיף, או מכרסם או בעל כנף או מזים זימים או כל חיה אחרת, יש לקוות שזו תהייה עסוקה בלהיות ולא בלחשוב מהי אגב החרבת כל מה שמאפשר את תנאי מחשבתה.

  אהבתי

 2. אני מקווה שהאדם יתעשת

  אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

 1. מגיפת הקורונה : הצעירים חייבים למרוד! | מאפיהו
 2. מגיפת הקורונה : הצעירים חייבים למרוד! | מאפיהו

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: