דילוג לתוכן

אז מי פה הגזעני, עודה בשאראת ?

אפריל 1, 2020

 


 

אחת מנקודות המחלוקת בדיון הציבורי הנוכחי, המתנהל בזירה הפוליטית, נוגעת לשאלה, מדוע נפסלת "הרשימה המשותפת" כבעלת ברית פוליטית לגיטימית, מצד מפלגות יהודיות-ציוניות.

מצדדי הפסילה הזאת טוענים, שמקור הפסילה הוא בעמדותיהם של ח"כי "המשותפת" כגון הערצתם של כמה מהם לרוצחי יהודים מצד הטרור הפלשתיני,  והתמיכה שלה זוכים הגרופיס של הטרורהרצחני  דנן מצד חבריהם לרשימה. וכן גם רעיונותיהם המעניינים של אנשי המפלגה באשר לעם היהודי ומקומו הראוי בגיאוגרפיה ובהיסטוריה של הארץ הזאת, כפי שהם מובעים, בין השאר בז'אנר הידוע כ"מסמכי החזון".

פובליציסט עודה בשאראת: פקק אידיאולוגי בגודל של גוש דן (צילום מהוויקיפדיה)

העמדה האחרת, הנוגדית, שאותה הביע אתמול בעיתון "הארץ" ההגיגן הידוע עודה בשאראת, גורסת שלא היא, אלא שפסילתה של "המשותפת" כשותפה פוליטית לגיטימית,  נובעת לא מעמדותיה, אלא מהמוצא הערבי של חבריה ותומכיהם,. זה בגלל המוצא, טוען ההגגן שברשימה נתקלת בחומה הבצורה והבאוסה של הגזענות היהודית הידועה ("ידועה" בעיקר לסוג "האנשים החושבים", הכותבים והקוראים הרווחים של  עיתון "הארץ", בעל הקו המערכתי האנטישמי הברור,  עיתון, שאין כמוהו נחפז להאשים יהודים בכל טומאה אפשרית, ובכל רעה חולה, כמנהג האנטישמים בכל מקום וזמן, לא חשובה העדה).

אז למה יגרע חלקו של הפובליציסט בשאראת בחגיגת הפיגולים הזאת?

הכותרת,שהוענקה למאמר של בשאראת (בגירסה הדיגיטלית) לא מותירה מקום לספק:

"הגזע היהודי לפני הכל"

האיוולת הגמורה בטיעון של בשראת כה ברורה, עד שהיא מעידה בעיקר על כך, שאת מוחו של הפובליציסט הזה חוסם בלוק אידיאולוגי בגודל של גוש דן.  זה   מה שמונע ממנו להפעיל  רמה בסיסית של שיקול דעת,  הנדרשת לכל כותב מאמרים, כשאינו רוצה להיתקע בפינה אפלה. זו הפינה, שבה מתחוור לכותב, להוותו, שהטיעון שלו פונה נגדו-הוא ומבטל את עצמו מניה וביה.

כדי להדגים  לעודה בשאראת באופן מוחשי ובהיר, את הבעייתיות הכבדה של טיעונו, פניתי אליו תחת שמי, בנימוס ובכבוד, ואף בחביבות מסוימת, באופן אישי ובשמו הפרטי, בשרשור התגובות על מאמרו ב"הארץ":

"אמור לי, עודה, מה היית אומר, אילו צורפה לממשלת ישראל מפלגה יהודית, שחבריה קוראים לרוצח ההמונים ד'ר ברוך גולדשטיין "קדוש ישראל"?(תרגום הוגן ל"שאהיד", עודה?), ומתארים את עמי פופר, רוצח הערבים שנידון למאסר ממושך, כ"צדיק נסתר", וכמופת להתנהגות אמונית? ושאר חברי המפלגה היו תומכים בח"כים האלה משלהם, ומספרים ש"המחתרת היהודית" כלל לא היתה ארגון טרור, אלא "ארגון שיחרור לאומי"?

 מה אילו המפלגה הזאת היתה טוענת , שאין דבר כזה עם פלשתיני, ומדובר בכל מיני שאריות שהגיעו לכאן מעמים ערבים שכנים, ואין דבר הקושר אותם באמת, אלא האיסלם ושנאת יהודים? ובמסמך החזון של אותה מפלגה (יהודית) גזענית ונתעבת, היה נאמר שאין לפולשים האלה מה לחפש פה, ושנא יחזרו לארצות מוצאם? היית מקדם בברכה הצטרפות של מפלגה יהודית כזאת, בת 15 ח"כים, לממשלת ישראל? היה ישר עם עצמך, עודה. הרי לי לא תשיב. לעצמך אתה חייב את התשובה."

ואמנם, תשובה מעודה לא קיבלתי. אך אחד מאותם "אנשים חושבים" שמטפח עיתון "הארץ" דווקא התערב לטובתו, והגיב. זה בעילום שם, תחת הכינוי  "עודדדדד" (כך במקור. הנבז שטוף השנאה  איבד שליטה על רוחו הקודחת כבר כשהגיע ל-ד' המסיימת של הכינוי  שאימץ לעצמו), כך שאין להתפלא על תגובתו שבהמשך. והנה התגובה לדברי מצד הזבלון הזה, איש הגיבורים האלמונים, השגיאות במקור:

"תגיד לי מר פרנקל מה היית כותב אם היית נשכב במיטת הניתוחים ןמתברר שהמנתח, ערבי , מחזיק סכין מנתחים.

בטח היית מעדיף שליצמן ינתח אותך.
אתה גיזען בזוי"

הבנתם? הנבז החלאתי הפחדן הזה, "עודדדדד", באין לו תשובה כלשהי לטיעון הכה פשוט שלי, מבקש לאיים עלי באמצעות סכין מנתחים לכאורי של מנתח ערבי פרי דמיונו שטוף השנאה.

ובכן,אין מנתחים ערבים כאלה, אדון "עודדדדד",.אלא בסיוטיו ההזויים של נבז צמא דם שכמוך.

ולא רק זה,  אלא שרצה המקרה, ובאחת ההתערבויות הכירורגיות האחרונות שידעתי, עשה מנתח ערבי מוכשר מלאכה מהירה ומצויינת, כדי לסלק בסכינו מגופי, מרחק כמה סנטימטרים מליבי,  שניים שלושה סמ"קים מיותרים, מחומר המזכיר לי, מבחינת המרקם, הצורה והצבע, הריח והמהות,  את החומרים שמהם עשויים אתה ושכמותך, "עודדדדד".

סוג של פסולת מוגלתית מצחינה.

ואחר כך, אגב, הוכיח המנתח  הערבי שלי (הממשי) את יכולתו. גם כשהפליא לעשות בחוט ובמחט.

וכבוד השר ליצמן לא היה כלל בראש שלי.

ואילו קוראי הוותיקים פה יודעים, ששוב ושוב  אני טוען, שלרגל מגיפת הקורונה , ראוי היה לשתף את "המשותפת" בממשלת החרום, כי בוודאי בעת חרום יש להעדיף את העיקר – המאבק נגד מחלה, על מה שטפל – שזה כל השאר בשעה כזאת.

זה  מתוך הגישה הבסיסית והפשוטה שלי, הגורסת, שהאויב ("המשותפת") של אויבי (נגיף הקורונה) הוא ידידי. מדובר בהשגת שיתוף פעולה חשוב ומלא במאבק במחלה, מצד הציבור הערבי במדינתנו, אנשים שאותם אני רואה כאחינו ושכנינו, וחס מאוד על חייהם.

ושורה תחתונה: על סרוב להכיל בממשלה ישראלית מפלגה יהודית גזענית, שעמדותיה מקבילות לעמדות של "המשותפת", לא היה בשאראת טוען שמדובר בגילוי של גזענות אנטי יהודית.הוא מרשה לעצמו את השקר הברור הזה לגבי היחס אל "המשותפת", כי מדובר ב"הארץ" איפה שכל דיבור אנטישמי מתקבל בברכה, ומכיוון שנדמה לו ,שאם זה שקר וטיעון מופרך בשרות הצד הנכון, הצד שלו, אז לא נורא, ויש סיכוי ש"האנשים החושבים" לא יבחינו בבעייתיות של הטיעון המשמיד את עצמו, במקרה שהוא עצמו מצליח  להבחין בבעייתיות דנן, אפשרות שיש לי ספק  לגביה.

 

 

 

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: