דילוג לתוכן

הלוגיקה והלוגיסטיקה של המאבק בקורונה (ב)

מרץ 29, 2020

חייבים להבין: יש המון רשלנים, לא-אכפתיים, טיפשים ומרושעים ושוחרי רע, שהחברה חייבת להתגונן מפניהם בלי הנחות

העניין הבעייתי הוא, שיש צורך באכיפה על קבוצות לא גדולות יחסית, המצטיינות ברשלנות, בחוסר תבונה, בחוסר שליטה על יציאות (מהבית), וגם ברוע לב ובכוונות רעות.

לאנשים סבירים קשה להבין זאת, אך יש לקבל זאת כנתון: אנשים לא מעטים מתנהגים בצורה לא סבירה, מזיקה ומסוכנת. בכל מה שנוגע לבריאותם ולבריאות סביבתם. האנשים האלה הם המכשול על דרך פתרונה של הבעיה. אנו נתקלים בהם מדי יום. אנשים מעשנים, אנשים שותים לשוכרה ונוהגים, או סתם נוהגים בחוסר זהירות ובמהירות מוגזמת. אנשים מסתממים בחומרים המסוכנים לבריאות, אנשים אוכלים יותר מדי, ומתאמצים יותר מדי. יש אנשים שנוטים לאלימות ,לביצוע עבירות שונות עלהחוק ופשעים נגד אחיהם בני האדם. יש קבוצות ילדותיות ודווקאיות על רקע פוליטי או תרבותי. כל אלה הם קבוצת סיכון, היכולה להסתכם בעשרות אלפי אנשים בכל רגע נתון ברחבי המדינה. בעצמי נכחתי בניסיון של נוכלים לרחרח בבתים של קשישים תמימים, כביכול כדי לבדוק את "רמת הלחות" בבית, בהעמידם פנים כשליחי המועצה המקומית מטעם אגף "בנינים".

יש פשוט אנשים רעים.

 "התפוז המיכני": טריילר

ויש גם קבוצות שלמות באוכלוסיה המסכנות את עצמן ואחרים. בימים האחרונים היו דיווחים רבים על התנהגויות מופקרות ומזיקות במלקים של הציבור הדתי ובחלקים של הציבור הערבי. שום הנחות לא מגיעות להם.

לפני ימים אחדים שמעתי שבגרמניה נמצאו חבורות של נערים, שהסתובבו ברחובות וירקו על אנשים קשישים בקבוצות סיכון, תקיפות בסגנון "התפוז המיכני". דומות לאלה היו גם אצלנו בתקופת שגעון "הג'וקר", בעקבות הסרט ההוליבודי המחריד (וכמובן חביב הביקרת והתקשורת הממוסדת) לפי חודשים אחדים. אין לי ספק, שכנופיות המתמחות בשוד זקנים בימים כתיקונם, מכינות עכשיו רשימות של כתובות של קשישים ששווים ביקור בתקופת הבידוד, כשהם יודעים שלא יימצא בבית איש מלבד קורבנותיהם המיועדים. היו בטוחים שיש כאלה.

כדי להבריח במהירות את מפירי הבידוד מהרחובות , ולהגן על האוכלסיה, בעיקר המבוגרת, אך לא רק, מפני השודדים והנוכלים, יש צורך בכוחות ביטחון גדולים ובחקיקה מתאימה. הן קנס כספי גדול, והן בידוד כפוי של מפירי הבידוד והפושעים במרכזים מיוחדים להם, שכן הם מועדים לפורענות, ואין להניח שלא ינסו לחזור על התנהגותם המופקרת אם יושארו לנפשם.

רק כוח גדול של שוטרים, חיילים פקחים עירוניים, משמר אזרחי, מתנדבים, אנשי אבטחה ואולי גם שומרים בשכר מקרב המובטלים החדשים, יוכל למלא את המשימה, הכוחות האלה צריכים להיות פרוסים בכל רחוב, שכונה וכפר, ובכל מרכז עירוני. את מי שנתפסים בהפרת הבידוד או בניסיונות להרע, יש לעצור ולהחזיק במרכזי איכלוס המיוחדים להם. כי יש להביא בחשבון שהם עלולים לחזור על התנהגותם הרשלנית או הפושעת וכך לסכל את המבצע להדברת הקורונה.

אין שןם מניעה להרע לרעים, המאפשרים בהתנהגותם את המשך השתוללותה של המגפה. להיטיב עם הרעים הוא פשע מוסרי חמור. "מי שמרחם על אכזרים…"

כדי לאפשר מבצע כה רחב ומתואם יש צורך בשיתוף פעולה מלא של האוכלוסיה. בהתנהגות לפי הכללים, ובדיווח מיידי על תקלות ומזיקים. מבצע כזה חייב ממשלת חרום מאוחדת, ורוב גדול ויציב בכנסת.

עכשיו הממשלה הראויה בהקמה, סוף סוף. איחוד הכוחות הזה, בתמיכת רוב גדול של האוכלוסיה, הוא חיוני מאין כמוהו. עליו יקום או יפול דבר. כל אדם בישראל צריך לחוש, כאילו קיבל צו גיוס. רק שבמקום להתייצב בבקו"ם, עליו להישאר בביתו.

הג'וקר, טריילר:אנשים רעים

לדעתי צריך להשיג לצורך מבצע חיסול הקורונה מח"ק, בראשי תיבות, גם שיתוף פעולה מלא מצד האוכלוסיה הערבית ונציגיה, גם חברי הכנסת של המשותפת, אם יואילו להיפרד לתקופת מה מהפוזה ההרואית-לאומנית שלהם, שטופת השנאה. .ובטח שיש לשתף את ראשי הערים והמועצות המקומיות וגם מנהיגים דתיים. יש לי הסתייגויות רבות מח"כים תומכי טרור ומהללי רוצחיים כמו יש ב"משותפת", אך בשעת חרום כזאת, אויבו של אויבי הוא ידידי ושותפי למאבק. גם לעצמנו אסור שנעשה הנחות, בכל הנוגע לבחירת השותפים למאבק על חיינו.

אנו חייבים להניח שאפילו לשוחרת רצח יהודים כמו הח"כית המנוולת יזבק מבלד, יש לעתים פינה חמה בליבה הקפוא,כלפי אחיה האזרחים הערבים, וגם היא עשויה להבין, ביום טוב, שהבידוד המוחלט לתקופה קצובה, והטיפול ביד קשה במפירי הבידוד וחורשי הרע, הוא לטובת שוחרי החיים.

בדרך הזאת, בהתגייסות מלאה, אפשר, בתקופה קצרה, קשה ומאומצת, לחסל כמעט לגמרי את המגיפה. מה שיישאר הוא טיפול בשאריות.

כך יכולים להחסך חודשים או שנים של מאבק מתמשך ואולי חסר סיכוי נגד הקורונה, תוך הרס הכלכלה והמרקמים החברתיים והמשפחתיים.

רק כמה שבועות של בידוד.

כן, ונצטרך להרבה אטמי אוניים, מול הטמבלים הרגילים, מזדעקי הדמוקרטיה, הטרחנים המקצועיים, שונאי נתניהו המושבעים, שעכשיו נוספו עליהם גם שונאי גנץ המאיימים באלימות (שעוררו כבר את תשדומת ליבו של השב"כ), "הפעילים" הרגילים שעוסקים בליבוי שנאה ובחרחור מדנים, לפעמים בשרות סוכנים מקומיים של קרנות זרות, וכמבן גורמים פוליטיים שהושארו בצידי הדרך, ויחפשו נקמות וצומי. ואחרונים אחרונים ולא לגמרי חביבים: יש גם לקוות, ששופטי העליון ובגץ, חבורה מוזרה שמפגינה פחות ופחות אחריות לחברה שבתוכה היא פועלת, לא תכניס מקלות בגלגלי העגלה שאמורה להביס את הקורונה.

.

%d בלוגרים אהבו את זה: