דילוג לתוכן

הטכנולוגיה שתגמור על הקורונה

מרץ 29, 2020

הטכנולוגיה שתגמור על הקורונה

**************************

— שלום חיימון, מה העניינים?

–אתה לא יודע מה העניינים? אתה לא  שומע  ברדיו?בא אלינו ווירוס חדש מסין.לא הייו צריכים לתת לו ליכנס. ז ה הכל בגלל הפאקאקטע ממשלה הזה של פיפי.

— ביבי, חיימון. ביבי. פיפי זה משהו אחר. פיפי זה מה שהיה לי עד  שנעשה לי כדורגל מהערמונית.

–ביבי, פיפי, בגילנו זה כבר לא משנה.  העיקר שיוצא משהו. אני מהמפלגה של רק לא פיפי. שיצא כבר.

–תגיד חיימון, אתה לא מתגעגע?

–תלוי.

–תלוי?

–לאשתי שתחיה, חנק'ה,שמתה מזמן, אני לא מתגעגע

–אז למה אתה אומר עליה 'שתחיה.'

שתחיה,בטח שתחיה,עליה השלום. אבל לא איתי.הצדקת הצעקת, ככה הייתי קורא אותה.  כמה היתה צעקת עלי זאת, כמה! הפיליפינית לא צעקת עלי אף פעם. מדברת אלי יפה , רק שאני לא מבין. מה היא אומרת,בגלל המבטא. עכשיו היא אתי פה בגן על יד הבית, שני מטר ממני. קודם היא התגלצ'ה במגלצ'ה של הילדים וצעקה כמו משוגעת מרוב הכיף שהיה לה. רק אנחנו פה. והפיליפינית גם לא כזה צדקת. כמו שהיתה חנק'ה שלי, שתחייה. חנק'ה,  כשהיתה צעקת, היו שומעים אותה עד החנות דגים של פישק'ה בקצה של הרחוב.פישק'ה היה אומר שאפילו הדגים באמבטיות שלו היו שומעים טאאותנה ומתחילים לקפוץ לו באמטיות שלו.

–אתה לא מתגעגע, חיימון, איך שהיינו הולכים למכולת של אייל במרכז? שהייתי דוחף אותך לשם עוד לפני שהבאת את הפיליפינית?

–מתגעגע, בטח מתגעגע. אתה היית קונה סיגריות ומדבר איתו על מכבי, ואני הייתי גונב בינתיים  קצת טוויסטים וחלבות קטנות עם שוקולד מסביב  שהיו בגובה של הידיים שלי, ושם בעגלה. עד שאייל שם עלי עיןולא נתן לי להיכנס. כל בלטה  הכרתי במכולת של אייל. כל בלטה וכל מדף.  בטח מתגעגע. אתה יודע כמה זמן כבר לא אכלתי טוויסט? בטח מתגעגע.את הבאונטי היה שם גבוה, הבן זונה, כי היה יודע שאותם אני הכי אוהב. איך אהבתי קוקוס, איך. היום  אני בקושי אוכל  בננה, בגלל הסוכר. תגיד,  אתה עוד מעשן סיגריות, מוטק'ה?

–בטח מעשן. נגד קורונה.

–סיגריות נגד קורונה ?זה עוד לא שמעתי.

–הצעקות של חנק'ה עשו אותך חרש, חיימון. סיגריות  זה מחמם את הפה, והעשן נכנס בעיניים.

–נו?

–מה נו, חיימון. חום  ועשן גומרים על הווירוס הזה. הוא לא אוהב אותם. זה אמר אפילו דוקטור בלבן מהטלוויזיה.

–דוקטר ברבש.

–עכשיו אתה צוחק עלי שכבר אין לי זיכרון?ואתה יודע למה אני מתגעגע הכי הכי? לאוויר שהיה לפני הקורונה, שהיה נלפעמים קצת צהוב ולפעמים אפור,ולפעמים ענן מסריל מאבקת אפיה ומפכמו פלסטיק שנשרף, והיה לוטעם של בנזין. והיום מה? אין אוטואים, אין תעשיה, ונשראנו עם אוויר משעמם, בלי צבע, בלי טעם ובלי ריח. סתם שיעמום שקוף.

–אם האוויר היה נשאר כמו פעם, היה הורג בקלות את הקורונה הזה. אוויר כמו היום זה בריאות בשביל הנגיף.

— אתה לא מתגעגע, חיימון,  לסרטים מה שהיינו הולכים בקניון בשלישי בשלייקס, כשעוד הלכת?

–בטח מתגעגע זוכר. זוכר טוב מאוד, איך שהיינו מסתכלים על הרגלים של הבחורות מה שהיו עולות לפנינו בדרק-נוע, כשאתה עוד ראית.  תצחק, מוטק'ה,  אבל אני הכי הייתי אוהב  לשים את היד על המעקה כשהיינו עולים ויורדים. היה כזה חלק ונעים המעקה, וטיפה חם כי היה יוצא מהמכונה שמלמטה. והוא היה זז ביחד איתך בלי שתצטרך להתאמץ ולסחוב אותו אחריך. ככה כל הזמן היה לך מעקה. מעקה אוטומטי. זה טכנולוגיה, אני אומר לך, מוטקה. עם הטכנולוגיה  גם נגמור על  הווירוס הזה. 

-אתה חושב, חיימון??

–לדעתי  כבר עובדים על מכונה כזאת שתתפוס את הווירוס עוד באוויר, כשהוא בדרך, ותשרוף אותו ואת האם-אמא שלו. כמו המכונה עם הכחול הזה, ששורפת את היתושים ועושה בזזז כזה. כל אחד תהיה לו מכונה קטנה כזאת, וכל היום יהיה לנו  בזזז-בזז-בזזז אה? לא צריך מסכה ולא צריך כפפות.מרוב הווירוסים שהמכונה האלקטרונית תשרוף. מה אתה אומר מוטק'ה?היום הכל זה אלקטרוניקה. 

—תוציא על זה פטנט, חיימון. תעשה אקזיט ותוכל לקנות כמה באונטי שרק תרצה.

—טוב, יאללה, מוטק'ה. אני חייב  לחזור עכשיו הביתה. הפיליפינית צריכה ביבי.

 

 

 

 

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: