דילוג לתוכן

לעזאזל המחשב של משרד הרווחה, ויש הפי אנד

מרץ 26, 2020

 


חברי הטוב אורי, שמצבו בערך כמצבי,  סיפר לי שהוא מקבל ארוחות הביתה בכל יומיים, ונתן לי מס. טלפון בירושלים: 02-5085717. משהו של משרד הרווחה, כנראה. התקשרתי בתחילת השבוע, ומשם הפנו אותי ל*8840, של אותו משרד חשוב(?), חשוב לפחות לשרה.

שם דיברתי עם גב' אינגה. היא נתנה לי מס. טלפון: 04-8356860, שבו לא היתה תשובה, ורק הבוקר התברר לי מדוע. אך אינגה גם העבירה אותי ישירות למרכז סיוע עירוני בעיר מגורי, ותיארתי את הבעיה. למחרת בבוקר חזרה אלי לימור החמודה מאותו מרכז (כנראה), וסיכמנו שמה שמתאים לי אינן ארוחות מוכנות, אלא חבילת מזון. לימור היתה יעילה ויסודית מאוד בלקיחת פרטיי, כתובתי המדוייקת, מספר הדירה, ואיך אפשר להגיע אלי אם דלת הבניין סגורה, היתה כימיה והיו אפילו דאחקות. לימור הבטיחה להציל אותי מיציאה מהבית, שזה מבחינתי משחק ברולטה רוסית. לא ענף ספורט חביב עלי.

מאז עברו שלושה ימים, וכלום. נשארה רק הדאחקה. על חשבוני. לא ראיתי מלימור אפילו  חצי מלפפון וגם לא רבע  ביצה. לא כימיה ולא פיסיקה.

מכיוון שהמזון שלי הולך ואוזל, ניסיתי הבוקר לברר מה לעזאזל קורה.

טלפונית לא הצלחתי בדבר. אפילו אין כבר הפטנט הזה שאני משאיר מספר והם חוזרים אלי (כבר ניסיתי גם את זה. הם לא חוזרים).הבוקר גם התברר לי, שהמספר החיפאי מתחילת השבוע שקיבלתי מאינגה, המתחיל ב-04, אינו אלא מספר המרכזיה של עירית חיפה שם לא עוסקים כלל באזרחים ותיקים. ובזמנו, בתחילת השבוע,  לא קיבלתי תשובה כי זה היה מעבר לשעות העבודה.

בגלל זמני ההמתנה ב-*8840, העדפתי לפנות לאפשרות  שאליה הפנה אותי המענה האוטומטי של הכוכבית, של מילוי טופס מקוון בכתובת המשרד. מילאתי את פרטי בשדות החובה, וסיפרתי למשרד את הסיפור המסופר פה.

שם נתקלתי בבעייה של   המחשב. הוא החליט, על דעת עצמו, ובלי שום קשר לעובדות (נראה שמחשבים של פוליטיקאים לומדים מהם ופועלים כמותם), שאין התאמה בין כתובת המייל הרשומה אצלם ושעולה אוטומטית בהקשה על השדה,  ובין כתובת המייל שהקשתי ידנית לאימות, לפי דרישתם, כי זו חלונית של שדה חובה.

אין התאמה, ואני לא יכול לדלוח את הפניה!

המחשב לא מאפשר שליחת טופס בגלל "חוסר התאמה" – אך עיניכם הרואות, יש.

אך מה לעשות שיש התאמה? ראו צילום מסך למעלה. וכמו כן, דיווח לי המחשב שיש בעיה (ראו צילום) גם עם זה שלא מילאתי דבר בחלונית של הטלפון הנייח, ראו צילום במרכז למטה (שכלל אינו שדה חובה, ולא מילאתי כיאין לי טלפון נייח).דורה תחתונה: אין גי קווים או טלפניות, והמחדשב דפוק מהיסוד. אולי שיעשו גיוס במונים לרכישת מחשב אמין?

המחשב הסרבן והשקרן מדווח

ביציאה הגעתי לשאלון: "האם הפניה הועילה" לי?" לא, השבתי  למה לא, שאל אותי המחשב. הסברתי את הבעיה עם האימות של המייל והטלפון הנייח, ושלחתי. התשובה שקיבלתי מהם היתה, שהם מודים לי על פנייתי, וחושבים להעזר בה. מזה הבנתי, שהפניה אמורה להועיל להם, אך לי. כי מי אני בכלל, מבחינתם. זה בכלל א נ י שתפקידי לעזור להם לפתור את בעיותיהם, או לפחות להשתפר!

אני מסביר למשרד מה הבעיה עם המחשב שלו, והמחשב מודה לי על עזרתי למשרד

.

לא שדה חובה, אך מונע משלוח

 

 

מה שקיבלתי מ"עזר לציון": שלוש ארוחות מוכנות, טיפה ירקות וחצי לחם פרוס (לא בתמונה)

ויש הפי אנד.כמה דקות אחרי שפרסמתי פה את הפוסט, והופ, צילצול בדלת. בחור חרדי הביא שקית. אמר שזה מאגודת "עזר לציון" בעקבות פנייתי לעיריה. הביא שלוש מנות מוכנות של ארוחת צהריים וגם שקית קטנטנה עם שתי עגבניות שרי ושני פלפלונים,וכן חצי לחם פרוס.  הבעיה: הארוחות הן עם בשר, שאיני אוכל. אבל קיבלתי מספר טלפון של האגודה , ואוכל להסביר להם את צרכי. אולי בכל זאת נפתרה הבעיה. ותודה גדולה לחבר הפייסבוק שלי נינו שרייבר שהיה מוכן להחיש לי עזרה מתל אביב! ולחברה-קרובה ליאורה שמיהרה לטלפן ולהציע עזרה עם פרסום הפוסט. וגם לחבר ערן שעוזר, שהוא בכלל טבח, כך ששפר גורלי. אני מרגיש מחובק.

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: