דילוג לתוכן

לפיד לגנץ, (כמו הזונה השקרנית ממשפט שלמה): "גַּם-לִי גַם-לָךְ לֹא יִהְיֶה" (א).

מרץ 22, 2020

 

—————————————————————————————–

כמו במותחן טוב, נחשף  גם הפעם הנבל האמיתי בקלונו לקראת הסוף, בפרק האחרון (בינתיים)

והנבל הזה, לא אמתח אתכם, הוא יאיר לפיד.

הוא זה שמנסה למנוע את כיוננו של המוסד החשוב ביותר בשעת החרום הזאת, הכה מסוכנת לחיי רבים בציבור,מעמידה בסימן שאלה ענק את כלכלת המדינהומסבכנת באופן מיידי את יכולת הקיום   של מאות אלפי ישראלים (למשל כל העצמאים):

המוסד הזה הוא ממשלת חירום, שמוטב שתהיה ממשלת אחדות, בהנהגת שתי המפלגות הגדולות, הליכוד וכחוללבן.

שזו האפשרות הממשית על פי ההסכם שהגיעו אליו צוותי המו"מ של שתי המפלגות במשך סוף השבוע.

ממשלה פרטיטטית, חצי-חצי, שבה מקבלת כחולבן שני שרים בכירים, חוץ וביטחון,לצד התפקיד של מ"מ ראש הממשלה

שימו לב, כיצד נעלמו להם החשודים האחרים בעלילה. המועמדים הקודמים לתואר הנבל בסיפור שלנו, והותירו רק את הנבל האמיתי בתמונה, את  יאיר לפיד.

כשראש הממשלה בנימין נתניהו מסכים לאפשרות של ממשלה פריטטית ורוטציה,  הוא מוותר על חלומו הגדול, לזכות ברוב עצום בבחירות הרביעיות, שאליהן הוא הוביל עד עתה. רוב שיאפשר לו להיות ראש ממשלה לקדנציה מלאה, אחת לפחות, ולהימלט ממשפטו באמצעות חקיקה. מכיוון שכחולבן ושאר סיעות הרוב ביקשו  להעביר עכשיו חקיקה כזאת בדיוק נגד נתניהו, ולפיד המופקר עדיין חותר לכך), איזו זכות תהיה לכל אלה  להתנגד, כשנתניהו יבקש לנצל את הרוב הגדול הצפוי לו בוודאות אחרי הבחירות הבאות,  לחקיקה כזו בעדו?

ולא פחות מזה: נתניהו מוותר על האפשרות להמשיך ולמלא את תפקידו כראש ממשלת מעבר, כמו עד כה,  עד לאותן בחירות רביעיות, ששמי יודע מתי אפשר יהיה לקיימן, בגלל משבר הקורונה. ולמה מדובר בוודאות? כי אין אפשרות להקים ממשלה אחרת. גנץ לא יכול, כי בלי הח"כים הנדל והאוזר ממפלגתו, אין לו רוב וגם לא יתרון מספרי על גוש נתניהו.   וזה למרות התמיכה  שהוא היה מוכן לקבל מהח"כים של בלד, כולל הגברת המעריצה את הרוצח המתועב סמיר קונטאר ואת רוצחת ההמונים באוטובוס, דלאל מוגרבי.

אך בני  גנץ מוותר לא פחות: מוותר על הבטחותיו העקרוניות שלא לשרת תחת נתניהו, כמי שהוגש נגדו כתב אישום. ומוותר על תביעתו להיות ראש ממשלה ראשון ברוטציה, כמי שקיבל את קולותיהם של 61 ממליצים בסבב השיחות אצל נשיא המדינה, וכתוצאה מכך הוענקה לו זכות הראשונים כמרכיב הממשלה.

שניהם מוכנים לוותר על הרבה מאוד, מבחינתם. כי הם מבינים, אני רוצה להניח, את החשיבות העליונה שיש עכשיו להקמת ממשלת חרום/אחדות רחבה.

על נכונותם זו לוותר, כל אחד מצידו, על אינטרסים אישיים למען טובת הכלל, שניהם ראויים להוקרה.

בעוד שהתינוק המגודל יאיר לפיד, המנסה לסכל את המהלך,  ראוי לכל גינוי.

משבר הקורונה עדיין בתחילתו, וכבר ננקטים אצלנו צעדים מרחיקי לכת. סביר שבהמשך יידרשו צעדים חריפים אף מאלה, שמחייבים שיתוף פעולה מלא מצד הציבור, שכרגע הוא מפולג ומשוסע, שטוף באיבה, בחשדות בשנאות הדדיות, בגלל המחלוקת הבינמפלגתית והבינאישית בצמרת הפוליטית.

רק ממשלת חרום/אחדות, רצוי רחבה מאוד, תרגיע את המתחים, ותאפשר גישה עניינית ואחדות הדרך והמטרות,  שמתחייבים משעת החרום הנוכחית.

ורק ליאיר שלנו  לא אכפת מכל זה. הוא, מכיוון שאיבד את סיכייו לזכות בתפקיד ראש הממשלהבקרוב, עושה ככל יכולתו למנוע את התפקיד מבני גנץ. כמו הנערה העובדת ממשפוט שלמה, שהסכימה להרג התינוק החי, כי התינוק שלה כבר מת ממילא. וכך גם לפיד לגנץ:"גַּם-לִי גַם-לָךְ לֹא יִהְיֶה"

From → כללי

3 תגובות
 1. איתי permalink

  מאפיהו אני אמנם צעיר ממך בהרבה אבל יש לי מספיק פרספקטיבה היסטורית וזו הפעם הראשונה שאני פוחד על באמת עזוב את הקורונה בסוף נעבור אותה אלא העובדה שייתכן שיאיר לפיד יקדם את הצעת החוק שלו שהיא פרסונלית לחלוטין ומיליון פלוס מצביעי הליכוד (שנעזוב כרגע מה אני חושב על הצבעתם) ירגישו שגונבים את הבחירה שלהם וכאמור אנו לא בתקופה רגילה רק מהתסריטים שרצים לי בראש אני לראשונה בחיי מרגיש פחד אמיתי

  Liked by 1 person

 2. ראובן חיימוביץ permalink

  מאפיהו, מתקיים בך המימרה "מודה ועוזב ירוחם". השכלת להבין שהאדם המסוכן ביותר לעמנו בשעה קשה זו, אינו נתניהו, אלא יאיר לפיד.

  אהבתי

 3. ראובן חיימוביץ permalink

  טוב, כעת זה נראה די ברור הם הולכים להביא חוק שמי שיש לו כתבי אישום לא יוכל לכהן כרה"מ וחוק אחר שהבחירה לרה"מ תהיה ישירה.
  אם זה לא גניבת הדמוקרטיה, אינני יודע מה כן נחשב לגניבה.
  וכל זה בחסות צעקות מדומות על גניבת הדמוקרטיה.
  המהלכים של כח"ב כעת הם לא בכיה לשעה, הם בכיה לדורות.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: