דילוג לתוכן

בנימין נתניהו, אתה מונע הקמת ממשלת אחדות בשעת חרום, ומהפשע הזה לֹא תִּנָּקֶה(ב)

מרץ 20, 2020

אמש, בנאומו הלילי הקבוע,קרא ראש ממשלתנו,  בנימין נתניהו, להצטרפות כחולבן לממשלתו. והשתמש בביטוי שקרי מעניין:"להיכנס מתחת לאלונקה". הוא חיקה פה רמאי אחר מממשלתו, שר הביטחון נפתני בנט. בנט גייס את "האלונקה" השבוע, בראיון בגלצ, והסביר כך את הגיונו: על גנץ להצטרף עם מפלגתו לממשלת נתניהו בשעת החרום הנוכחית, כפי שמנחם בגין הצטרף לממשלת אשכול בשעת החרום ב-1967,  לפני המלחמה. בנט, כמובן, מתנגד לממשלת אחדות, שתאלץ אותו להיפרד ממשרד הביטחון.

איזה רמאים (לרעיון המבריק הצטרף מאוחר יותר רמאי שלישי, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין).

כי יחי ההבדל הקטן:

לאשכול היתה ב-1967 ממשלה עם רוב עצום, של 75 ח"כים, ועוד 10  מאוחר יותר, עם צרופו של דיין לממשלה כשר ביטחון.

לממשלת נתניהו אין רוב בכנסת ובעם מזה שנה, ואין לו שום סיכוי להשיג רוב כזה ללא גנץ. נתניהו עומד בראש ממשלה שאין לה אמון ציבורי אמיתי, וזה בשעת חרום קשה ללא תקדים.

מנחם בגין, ב-1967 עמד בראש מפלגה, גח"ל, עם 26 ח"כים. לאשכול לא היה צורך אמיתי בהם.

גנץ, ב-2020, קיבל תמיכה של 61 מחברי הכנסת,  ובלעדיו אין לנתניהו רוב, לא בכנסת ולא בין אזרחי המדינה.

***

לנתניהו יש שתי מטרות: א. להישאר ראש ממשלה, בלי רוטציה ובלי מתחרים.ב. להמילט ממשפטו, בגין האשמות בשוחד, מרמה והפרת אמונים. משפט, שלנתניהו עצמו אין ספקר באשר לתוצאתו, אם יתנהל כסדרו.

נתניהו, בנימין ושרה, בנאום הניצחון המופרך אחרי בחירות מועד א': מוביל עכשיו בנכליו לבחירות רביעיות

את שתי המטרות האלה משרת מבוי פוליטי סתום, שיוביל לבחירות רביעיות, שבהן הוא מקווה לזכות ברוב הנכסף, שישחרר אותו ממשפטו.

כמה פשוט, ככה נכלולי.

והקורונה? נגיף הקורונה הוא סוס הקרבות שעליו דוהר הרמאי נתניהו לעבר שני יעדיו.

הוא משער, כנראה בצדק, שצעדיו הכושלים של גנץ, בעידודם ודחיפתם של לפיד היומרני והמגוחך ושל  בוגי שטוף השנאה, וכן גם  פרץ והורוביץ  המובסים,  הניסיון הנואל וחסר הסיכוי להקים ממשלה בתמיכת "המשותפת" ו"ישראל ביתנו", יביאו לחיסולה של האופוזיציה בבחירות הבאות.שאליהן הוא מוביל.

כחולבן, גם אם לא תתפרק לגורמיה, תתכווץ מאוד.

השילוב הכושל של מפלגת העבודה ומרצ יתפרק לקראת הבחירות הבאות.

קרוב לוודאי שהחלק הנותר של מרצ, הספק-ציוני, יצטרף להמוני הבוחרים של מרצ, הלא-ציונים והאנטי-ציונים,  שכבר הצביעו ל"רשימה המשותפת" בתחילת החודש הזה, והכפילו את כוחה ברחוב היהודי.

או שמרצ תיבלע כולה  ב"רשימה המשותפת" כחבורה מגוחכת של  יהודיי מחמד, עם התרוץ הנלעג של "מפלגה יהודית-ערבית"

או שיוסכם להגדירה כמפלגת לווין של "הרשימה המשותפת", בדומה למפלגות הערביות שבפיפטיז ובסיקסטיז שימשו כמפלגות לווין של השמאל הציוני. במקרה כזה, יקראו ראשי "המשותפת" למצביעיהם היהודים להציל את מרצ, ואולי אף תקצה (בהתאם לנתוני הסקרים) קולות של מצביעיה הערבים, שיבטיחו את הישרדותה של הקרירטורה הפוליטית הזאת.

החלק של מפלגת העבודה יבלע בלית ברירה בכחולבן.  ויוסיף לה שניים או שלושה מנדטים שלא יעלו ולא יורידו דבר.

"ישראל ביתנו" של אביגדור ליברמן תימחק כנראה מהמפה, קורבן אירוני לאחוז החסימה, שעלה ביוזמתו של המנהיג ליברמן עצמו.

ורק "הרשימה המשותפת", תתחזק, עם יהודיי המחמד החדשים שלה, מבפנים או מבחוץ, שזה רק ישמח את נתניהו מסיבה ברורה:

יהיה לו "אוייב" משמעותי לנפנף בו בפני בוחריו.

לנתניהו ולשותפיו יהיה רוב משמעותי בכנסת הבאה.

וכך,  החקיקה האישית, הרטרואקטיבית והפסולה מיסודה, שיוזם עכשיו הרוב הזמני מאוד של כחולבן ושות', היא כאין וכאפס לעומת החקיקה האישית, הרטארואקטיבית והשערורייתית שיבקש נתניהו להעביר בכנסת שבה יהיה לו רוב, כדי להצילו ממשפטו. שהרי כל צעדיו מעידים עד כמה גדול בטחונו באשמתו, כמי שנתפס על חם.

ומתי יתקיימו הבחירות האלה, שבהן מקווה נתניהו ולזכות ברוב שיציל אותו?

אין לדעת. התפתחות המהלכים בעניין הקורונה תקבע את העיתוי.

העיקר שלא תקום ממשלת חרום/אחדות שתדחה את הבחירות.

***

ובניגוד לאינטרס הפסול של הרמאי נתניהו, למה חשוב להקים ממשלה כזאת?

כל המעריכים יודעים לומר, שמשבר הקורונה  הוא בתחילתו. וכבר עכשיו אנו נגררים לצעדים קיצוניים של סגר, ולהפעלת אמצעים שיש בהם פגיעה בחרות הפרט.

כבר עכשיו, על הסובוח של המשבר,  הולך המשק ונקלע למשבר, שאינו רק ברמת המקרו, אלא כזו שיש בו  פגיעה קשה ברווחתם של מאות אלפים, ובהמשך מיליוני אזרחים., ואולי גם בחייהם.

ובמצב הקשה הזה, כשאין ממשלת אחדות, כמה קל לארגוני "החברה האזרחית" הגדולים והחזקים, (סוכנים זרים של ממשלות זרות, של טייקונים ותאגידים כלכליים אדירים ושל מימסדים כנסייתיים, כולם שונאי מדינת היהודים, המזרימים לכאן מאות מיליוני דולרים), להתסיס ולפלג, לחבל ולעכב ואף למנוע מהלכים חיוניים בתואנות הרגילות של "המדרון החלקלק" ו"סכנה לדמוקרטיה".

הקמת ממשלת אחדות תכניס את כל אלה  לפינה החשוכה והצרה  הראויה להם.

בעוד שממשלת אחדות, תבטיח התגייסות ציבורית רחבה, תאפשר שיתוף פעולה מלא בין אגפי הציבור השונים, שברגיל (כולל עכשיו, כשהמשבר בתחילתו) יכולה המחלוקת הקשה בינהם לזעזע את היסודות של המשטר ושל החברה בישראל, ועדויות לכך אנו מקבלים בשפע בעצם הימים האלה.

ועל הרקע הזה, מועצם הפשע של נתניהו ומוחרפות מאוד המשמעויות מרחיקות הלכת של הימנעותו הצינית מהקמה מהירה של ממשלת אחדות לשעת חרום.

זהו פשע שהוא לא ינקה ממנו.

 

 

 

 

From → כללי

4 תגובות
 1. ראובן חיימוביץ permalink

  אתה ממשיך להתעלם מכך, שלפיד ויעלון מושכים את גנץ ואינם מוכנים בשום פנים ואופן לממשלת אחדות. את זה אנו שומעים מפיהם מפורש כלי יום וכל שעה.
  אין לך כל ראיה שנתניהו מתנגד לכך, חוץ מהסברא שלך, שכבודה במקומה מונח.

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  בנתיים, בכל מקרה, לא נראה שקיומה – או חוסר קיומה – של ממשלה משנה כקליפת השום לגבי יעילות – או חוסר היעילות – של הטיפול בקורונה.

  אהבתי

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  והנה ביבי הודיע שהוא מוכן להתפטר אחרי שנה וחצי, מה תאמר על זה?

  אהבתי

 4. ראובן חיימוביץ permalink

  זה כמה זמן, שד"ר רן ברץ ("ביביסט" ידוע) מצליף בגנץ ו"בביבי" על התנהגותם, הוא כתב במפורש בעיתון "מקור ראשון" נגד התנהגותו של ביבי (פעם ראשונה שראיתי שהוא כותב בצורה חריפה נגד ביבי). כעת הוא כתב טור על מה שקורה לאחרונה ובו הוא מראה בצורה חדה שהשמאל מתנהג בצורה מחפירה ביותר לעומת הימין, וראה בסוף הטור (אני מצרף לינק), מה דעתו על התנהגות ביב מול כחל"ב בימים האחרונים, אין לי מילה אחרת לומר על טור זה אלא: אמת!!!
  אני הרבה זמן מתלבט ובודק את התנהגות השמאל מול ביבי והימין, שמעתי הרצאות, קראתי דעות, אין סוף. כמה שבדקתי יותר ויותר, הלב שלי נטה לכיוון הימין, לא רק שהם צודקים, אלא אף יותר ישרים בכל תחום. בעקבות מה שקרה בימים האחרונים בשקר הגס ביותר שהכרתי בפוליטיקה הישראלית, ובנוסף, בתעמולה הזולה והמסיתה בענין מות הדמוקרטיה, שרח"ל דחו להם את תאוות השלטון בכמה ימים בעקבות ויכוחים פנימיים לגיטמיים בין מפלגות שונות, והם רוצים לשנות כללים מקובלים לכל אורך פעילותה של הכנסת (וכעת במחאה הוירטואלית, שאין לי מילה אחרת עליה חוץ מהסתה), אני השתכנעתי לגמרי כי השמאל הם פשוט חיות רעות, אין לי מילה אחרת עליהם.
  [חכמינו אמרו: כל המחובר לטמא, טמא. ואין לך עדות יותר גדולה לזו מבוגי יעלון וחבריו שטופי השנאה שהתחברו לשמאל והתעלו עליהם בהתנהגותם].
  https://www.makorrishon.co.il/opinion/213581/

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: