דילוג לתוכן

הקורונה היא הנגיף החדש, הפוליטיקה היא המגיפה המתמדת

מרץ 18, 2020
המגיפה המתמדת שלנו  היא הפוליטיקה. ישראל היא המדינה היחידה בעולם הנאבקת בקורונה עם ראש ממשלה במחלוקת קשה, ממשלה-לא-ממשלה ובלי פרלמנט מתפקד. הפוליטיקאים הם הנגיפים הטפיליים שדוגרים ומשגשגשים בתוך התא החי של העם, ועושים את מה שתוכנתו – משקרים, מסיתים ומתקוטטים. הפוליטיקאי משקר כמו שהחתול מיילל והכלב נובח. אלה הנגיפים שיישארו איתנו גם אחרי הקורונה. אסוננו.
***
שמעתי הערב בגלצ את נפתלי בנט, מתנגד בתוקף לממשלת אחדות, עם סיפורים מגוחכים  מההפטרה."תעזבו אותי עכשיו מפוליטיקה, " וכאלה.  הפטריוט הדגול, אבל כולם יודעים למהאתה מתנגד,  יא צבוע שכמוך: כי יקחו לך את משרד הביטחון, הצעצוע החדש שלך. רואים לךאת הכיפה, עלוב נפש. 
***
 נתניהו, המסתבך בקורי העכביש של נכליו, הוא המייצר את ממשלת גנץ-יזבק כי הוא מניח שהיא זו שתביא לו 61 (ויותר) בבחירות הבאות, ותציל אותו ממשפטו. אילו היה הולך בכנות לממשלת אחדות, זה היה נמנע. צר לי: נתניהו וגנץ, שני זבלים (מבחינתי באזרח קטן). וגם ידם של דרעי, ליצמן וסער, שלא מונעים ממנו את מעשה הנבלה,  במעל.
***

נערי ביבי וכתבלביו, ממיקי זוהר עד אראל סג"ל, לא מסתירים את התנגדותם לממשלת אחדות ותמיכתם בבחירות מועד ד'. אלה שברגיל הם בעד אחדות העם, אבל עכשיו, גם כשיש קורונה, הם משועבדים להצלת ביבי ממשפטו. אז במה הם טובים מיאיר לפיד ומבוגי יעלון, והיבא יזבק, אויבי ממשלת האחדות מהצד השני?

***

במבחן התוצאה, שורה תחתונה, פה בישראל עדיין לא מת איש מקורונה. אבל ברשתות – החברים אוכלים את הלב בנגיסות עזות. ביבי, המפחיד הלאומי…ליצמן עם הכובע המצחיק… סכנה לדמוקרטיה… bonn appetit, אנשים, בתאבון שיהיה לכם בסעודת הלבבות שלכם, ואל תשכחו את החרדל.

***

בקשר לבידוד, נא בלי אשליות: יציאה לציבור כמוה כמשחק ברולטה רוסית. כל יציאה היא עוד לחיצה על ההדק וסיבוב נוסף בתוף האקדח*

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: