דילוג לתוכן

נגיף הקורונה : הכתובת כבר על הקיר

מרץ 15, 2020

נגיף הקורונה הוא הנשק החדש שמפעילים  העולם, הטבע, החיים על פני האדמה,נגד  אויבם הנורא והמושבע, מין האדם.

זה שברוב יהירותו המטופשת הכתיר את עצמו למחליפו של האל, מי שהינו כל יכול, שהכל אפשרי מבחינתו, שהכל מותר לו, שאין דבר הנמנע ממנו.

זה האדם, שמאז המהפכה המדעית-טכנולוגית החל להרוס באופן שיטתי ומהיר את ביתו – פני כדור הארץ, והשכבה הסמוכה אליהם. האדם היהיר והטיפש הזה, אנחנו כולנו,  מייצר הרבה-הרבה יותר מדי. מבזבז באופן חסר אחריות את אוצרות הטבע. מזהם בלי חשבון, מפריש מעצמו כמויות אינסופיות של זוהמה וזבל, מציף בזוהמתו את האוקיאנוסים (עד שהיונקים הימיים הגדולים מתאבדים בהמוניהם על החופים), טובח בלי חשבון בצורות החיים, הופך את סם החיים שלנו – האוויר, לבלתי אפשרי לנשימה, את המים לרעל נוזלי  ואת האוכל לרעל מוצק.

מפלאי הטכנולוגיה המדעית: פיצוץ גרעיני

הנגיף הזה, הקורונה, אם תרצו (או לא) הוא העונש של הטבע המופעל נגדנו. תגובת הנגד של העולם לצרורות הפשעים, ולהררי  הזוועות וההרס שאנו גורמים לו.

כן כן, העולם הזה, ביתנו, כך מתברר, אינו סוג של "דומם" אדיש, קורבן  נוח וסביל לכל פשע ואיוולת אנושיים, כפי שאנו מתייחסים אליו ברוב טיפשותנו ויהירותנו "המדעית". העולם הוא מערכת מורכבת של איזונים בין כוחות, אנרגיות, חומרים וצורות קיום וחיים. כאשר אנו מפירים את האיזונים האלה, אנו יוצרים את סוגי הנשק ההגנתיים שמפעיל נגדנו העולם שבו אנו חיים (בינתיים?). זאת המשמעות של "ההתחממות הגלובלית", של המסת הקרחונים, של רעידות האדמה, הסערות  העזות התוקפות את החופים,  גלי הצונמי והמגיפות.  תגובות של פני הכדור  שלנו על מה שאנו מעוללים לבית שלנו.

מהו נגיף הקורונה? זוהי יחידת זיכרון ביולוגית. מוטציה של נגיף השפעת, שעיקר פעולתו – חבלה חמורה בדרכי הנשימה וביכולת הנשימה שלנו.

הנגיף הזה תוקף מין אנושי שהכושר החיסוני שלו נפגם, כשכבר מאות בשנים,  מאז המהפכה הטכנולוגית, המין האנושי הזה נושם אוויר גרוע יותר, לוגם  מיים מזוהמים יותר, זולל שפע של מזון מורעל בחומרי הדברה רעילים ביותר (בעיקר צורות של "גז עצבים" בכל ירק ופרי, חומרים כימיים המשמידים מזיקים), ומלעיט את עצמו ב"תרופות" רעילות (שבכל קפה בחלב, בכל גבינה ובכל  סטייק או דג שאנו אוכלים) מין אנושי של "בטטות כורסא", של המוני מעשנים מטומטמים שמרעילים גם את אלה הסמוכים אליהם.

וזה עוד בלי להזכיר את הקרינות המסוכנות, מהשמש בגלל הבעיות שגרמנו בשכבת האוזון, ועוד קרינות מייננות ואחרות, ממיכשור רפואי, מצריכת התקשורת האלקטרונית, ממסכי מחשבים וטלוויזיה, מאנטנות ומכשירים סלולאריים.

זעם האל?

לאו דווקא.

לפי אמונתם של מיליארדי המאמינים באלוהות המונותאיסטית, עומדת לנו הבטחתו של האל, כי לא ישחית עוד את החיים על פני האדמה ביוזמתו, כפי שקרה בסיפור המבול.

מפלאי הטכנולוגיה המדעית: זיהום אוויר בסין

על פי הסיפור הזה, שימש המבול מעין רה-סטארט של המין האנושי שכבר מתחילת קיומו התברר כמי שמשמיד ומכלה את ביתו:

וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאָרֶץ, וְהִנֵּה נִשְׁחָתָה:  כִּי-הִשְׁחִית כָּל-בָּשָׂר אֶת-דַּרְכּוֹ, עַל-הָאָרֶץ.

בדיוק מה שאנו עושים היום, כמובן..

משחיתים את הארץ שהיא ביתנו.

ובנוח, שאיש תמים היה, בחר האל להיות מחדשו של מין האדם:

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים לְנֹחַ:

קֵץ כָּל-בָּשָׂר בָּא לְפָנַי–כִּי-מָלְאָה הָאָרֶץ חָמָס, מִפְּנֵיהֶם; וְהִנְנִי מַשְׁחִיתָם, אֶת-הָאָרֶץ.

אך לאחר הנחתת נוח ותיבתו על האדמה, בתום המבול, מתקבלת ההבטחה:

וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-לִבּוֹ לֹא-אֹסִף לְקַלֵּל עוֹד אֶת-הָאֲדָמָה בַּעֲבוּר הָאָדָם, כִּי יֵצֶר לֵב הָאָדָם רַע מִנְּעֻרָיו; וְלֹא-אֹסִף עוֹד לְהַכּוֹת אֶת-כָּל-חַי, כַּאֲשֶׁר עָשִׂיתִי.

כך שאין צורך בתיאור החורג מגבולות הטבע, או בהתערבותו של כוח עליון,  כדי להסביר את התפרצותה של המגיפה הזאת, של נגיף הקורונה. זה לא האל שמעולל לנו את כל אלה. זה מה שאנחנו, בני האדם, מעוללים לעצמנו, ברוב יהירותנו ובטיפשותנו האינסופית.

האם מקרה הוא, שהמגפה נוצרה ופרצה מסין המתועשת ,היורשת את ארצות-הברית כמזהמת מס. 1 של כדור הארץ, וקודם כל את עריה שלה, אווירה ומימיה, וכמובן אוכלוסייתה הענקית?

זיהום הימים והאוקיאנוסים: יונקים ימיים מתאבדים בהמוניהם על החופים

האם מקרה הוא שתגובת הנגד ההכרחית של המין האנושי, על מדינותיו הרבות, מול פעולת הנגיף הזה, מכוונת  בדיוק נמרץ מול כל המגמות ההרסניות שהביאו להתפרצות המגפה?

הגבלות מרחיקות לכת על ההתרוצצות הכפייתית – השבתת התחבורה האווירית הבינארצית והביניבשתית ומגבלות גדולות על התחבורה בכלל:

צמצום ניכר של הפעילות הכלכלית, למה שהכרחי  בהחלט.

ברור שאין זה מקרה, שהאוכלוסיה הנמצאת ברמת הסיכון הגבוהה ביותר, היא אוכלוסיית הזקנים – אלה שהמערכת החיסונית שלהם היא החלשה ביותר, כי הם בעלי הקילומטראז' הרב והארוך ביותר בנשימת אוויר מזוהם, בצריכת מים ומזון מזוהמים ורעילים, ובחשיפה לקרינות  מסוכנות? ומהסבות האלה, חמור מכל הוא מצבה של האוכלוסייה הוותיעקה במדינות המתועשות.

ואמנם, היו מדענים שהזהירו אותנו. מעטים מדי, שלא הצליחו להשפיע על אדוני הפוליטיקה והכלכלה ועל מובילי דעת הקהל והתקשורת לשנות מדרכם הרעה ולהפסיק, או לפחות להאט את תהליך ההשחתה

שכן הרוב הגדול של אנשי המדע התבררו כמשת"פים מושבעים ומוחלטים של המגמות ההרסניות, ואף זרזים ומקדמים שלהן. מי "העניק" לאנושות את הכוח הגרעיני המשחית, כולל הפצצה? מי קידם את הטכנולוגיה, את ייצור-היתר ובזבוז היתר, מי רשם רבבות פטנטים שאיפשרו את ההרס המזורז  של ביתנו המשותף? מי אחראי יותר מאנשי המדע שעובדים  בשרותם של אילי התעשיה ואדוני הכלכלה, הקפטיליסטית כמו הסוציאליסטית, שעסקו באופן שיטתי ומתמיד, חסר רחמים וחסר התחשבות בפיתוחם של תעשיית המוות, של ייצור היתר וצריכת היתר וזיהום הכל, מה שנקרא אצלם בלשון הסגי-נהור להם בכינויים מחמיאים כמו "צמיחה", "שגשוג כלכלי", "התקדמות טכנולוגית"?

*****

ובכן? האם זהו סוף העולם? יום הדין? אפוקליפסה עכשיו?

לאו דווקא.

בינתיים נראית המגפה הזאת יותר כאות אזהרה, כאיתות לאפשרות של סכנות גרועות אף ממנה,  אולי בהרבה.

אך אם אחרי שוך הסערה, לכשתודבר המגפה (הלוואי במהרה), לא יסיקו מנהיגי האנושות את המסקנות, ויחזרו לסורם כאילו כלום, אל כל המנהגים הישנים, אל ייצור היתר, צריכת היתר, התרוצצות היתר וזיהום היתר – "הצמיחה" ו"העליה בתמ"ג"

במקרה הזה, הכתובת כבר על הקיר.

ובסין כבר מתגאים בכך שהתעשייה חוזרת לפעול במלוא הקיטור במחוז שממנו פרצה המגיפה העולמית!

 

 

 

 

 

From → כללי

One Comment
  1. פרסם את זה מחדש ב-מאפיהווהגיב:

    קבלו שוב את הפוסט הראשון שייחדתי לקורונה, לפני 10 חודשים פחות שבוע, ב-15.03.2020. הזכרתי את המגפה כמה פעמים קודם לכן, כשצידדתי בהקמה מהירה של ממשלת חרום לאומית שתטפל במגפה (הבחירות היו בפברואר), שנראתה לי מסוכנת מאוד. אני מפרסם את הפוסט שוב, כי היא נכון היום כפי שהיה אז, ואני ממשיך לעמוד מאחורי כל מילה שכתבתי אז, באביב 2020, כשהבלגן רק התחיל.

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: