דילוג לתוכן

קירק דאגלס בתפקיד חייו כדוק הולידיי האקדוחן-סכינאי-שתיין-קלפן-שחפן ב"דו-קרב באו-קיי קורל"

פברואר 9, 2020

עם כל הכבוד לתפקידים שמילא השחקן המנוח קירק דאגלס בסרטים חשובים כמו  "ספרטקוס" או "שבילי התהילה", מבחינתי, דאגלס שיחק אותה באמת בסרט "קרב אקדחים באו-קיי קורל" שנקרא אצלנו "דו קרב באו קיי קורל." מערבון עתיק מ-1957, שביים ג'ון סטרג'ס בתקציב של 2 מיליון דולר,  יותר ממה שצריך לסרט סטודנטים בן ימינו, אבל לא בהרבה.

כרזות לשני מערבונים בהשתתפות קירק דאגלס, אחד עם ברט לנקסטרואחד עם אנטוני קווין

דוק הולידי, שאותו גילם דאגלס,  כונה "דוק" בזכות זה שהיה,או נודע, כרופא שיניים, וחוץ מזה היה קלפן-שתיין-סכינאי-אקדוחן-שחפן (הוא מת משחפת  ב-1987, כמה שנים אחרי הקרב), בתסריט הוא קיבל את השורות הכי טובות, וקצת השאיר בצל את השחקן-כוכב ברט לנקסטר, שגילם את המרשל ויאט ארפ, מי שהיה איש חוק מפוקפק למדי, ואחיו הגדול של השריף וירג'יל ארפ שהיה איש החוק של העיירה טומבסטון  עיירת כורים במדינת אריזונה, שאז היתה על גבול מכסיקו, ובה נערך הקרב הגדול.  את אחד הנבלים, האח הצעיר ביל למשפחת קלנטון, שיחק דניס הופר( זה מ"אדם בעקבות גורלו")

הסרט מתחיל בכך שאחד אד ביילי, שאותו מגלם לי ואן קליף ("המכוער") מגיע למלון שבו מתאכסן הולידיי, מתוך כוונה לנקום בו את מות אחיו בידי דאגלס-הולידיי. דאגלס מתקוטט עם החברה שלו  קייט, (ג'ו ואן פליט)ב תחילת הסרט,  אחר כך מחסל בהטלת סכין את אחד הנבלים שעמד לירות בגבו. הוא   נכלא בחשד לרצח ונמצא בסכנת לינץ',  שותה מלאן וויסקי, משתעל הרבה, מהמר בקלפים, מרוויח וגם מפסיד, ומסכים לבסוף לשתף פעולה עם חברו ויאט ארפ, באותו דו קרב גורלי, כנראה הידוע ביותר בתולדות המערב הפרוע, כשהאחים קלנטון, שודדי בקר, ושותפיהם רינגו וטום מקלאורי, נלחמים באחים ארפ ובשותפם דוק הולידי. הקרב נמשך, לפי הדיווחים, כ-30 שניות, שבמהלכן נורו 30 יריות.  כל המשתתפים בקרב נהרגים (הרעים) או נפצעים (הטובים, כולל הולידיי-דאגלס), חוץ מויאט ארפ. בר המזל, שאחר כך חבר בסן פרנציסקו לחברתו לאורה (רונדה פלמינג),שבה התאהב במהלך הסרט. המרשל לשעבר התפרנס בשנותיו האחרונות כקלפן, ומת כתוצאה מדלקת בדרכי השתן. וכל זה שווה צפייה בעיקר בגלל החיוך וגומת הסנטר של דאגלס-הולידיי.

From → כללי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: