דילוג לתוכן

תוכנית המאה(פוסט שני): למה הלאומנים מהפייק שמאל ומהימין היהודי לא אוהבים אותה

ינואר 30, 2020

קורה (לא מעט), שהפוליטיקה מזמנת לאותה מיטת כלולות זוגות בלתי אפשריים. כך קרה גם ל"תוכנית המאה", שהרביצה על אותם מצעים, ומתחת לאותה שמיכה, את איש הימין הקיצוני ישראל הראל, ואת איש הפייק שמאל גדעון לוי. המאמרים של שניהם תלויים היום, זה לצד זה,  בראש עמוד המאמרים של "הארץ".

שניהם מאוד לא מרוצים מהתוכנית.

במאמר של ישראל הראל, "ההונאה הגדולה ב"תוכנית  המאה" הוא מכנה את "עסקת המאה" של הנשיא דונלד טראמפ בין השאר  "הונאה מונומנטלית", וכך הוא כותב:

כדברי דונלד טראמפ ובנימין נתניהו, "תוכנית המאה" היא אכן מהפכנית והיסטורית… היא מהפכנית בשל עובדה אחת, אכן ."היסטורית: לראשונה בהיסטוריה של הציונות, הימין, ביוזמת ראש ממשלת ימין, מכיר במדינה פלסטינית

ואילו מאמרו של גדעון לוי נקרא   "הנכבה השלישית",והוא מקונן:

"ישראל מקבלת הכל ובלא תנאי, והפלסטינים, עם מאופק יחסית נוכח ההתעללות האיומה בו, צריכים עוד להוכיח את עצמם עד שיזכו לקבל את פירורי הצדק שמשליך לעברם נשיא ארצות הברית. למה צריך לערוב שוב ושוב לביטחונה של ישראל, עד קץ כל הדורות וכל הסיכונים, ולא לנקוף אצבע שתבטיח ולו במשהו את ביטחונם של הפלסטינים, שדמם מותר והוא ניגר בזיל הזול בידי ישראל?"

אכן אכן.

לפי הרב קוק ומתנחלי הימין, תוכנית המאה היא "הפוליטיקה של מטה" העומדת בסתירה לפוליטיקה השמיימית

שני השותפים המוזרים למיטה מתחבאים, מתחזים ומסתירים את המניעים העמוקים האמיתיים לתלונותיהם ולעמדתם השוללת את התוכנית, ומסתווים מאחורי נימוקים של"צדק" ו"ביטחון".אך האמת ידועה היטב: "הצדק" ו"הביטחון" הם רק התרוצים. הראל ולוי מתנגדים קשות לתכנית, משום שהיא פוגעת קשות בשאיפותיהם הלאומיות, הדתיות והאידיאולוגיות.

הרב צבי יהודה הכהן קוק: פוליטיקה של מעלה (תצלום מהוויקיפדיה)

הראל הוא ממייסדי מפעל ההתנחלויות, מהזרם הדתי-לאומי.  או במילה אחת,"קוקיאני", על שמו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, שבתקופת מלחמת ששת הימים עמד בראש ישיבת "מרכז הרב" (שיסד אביו) איפה שהרביצו תורה בעליתות הרבניות והפוליטיות של הציונות הדתית. קוק נטל לעצמו סמכות של פרשן מוסמך לכוונות שמיימיות, ובעקבות תוצאותיה של המלחמה ב-67', קבע כך:

"לריבונו של עולם יש פוליטיקה משלו, ועל פיה מתנהלת הפוליטיקה של מטה. חלק מגאולה זו הוא כיבוש הארץ וההתנחלות בה. זוהי קביעה של הפוליטיקה האלוהית, אשר שום פוליטיקה של מטה לא תוכל לה".

ואלו היו הדברים שהניעו קבוצה של צעירי "בני עקיבא", תנועת הנוער החלוצי של המפד"ל,ליסד את "גוש אמונים", לפצוח בהתנחלות והשאר היסטוריה. ועד היום , נשלט למעשה, מפעל ההתנחלות על ידי ממשיכי "גוש אמונים" ומאמיני הדוגמה שהנחיל הרב קוק.

ישראל הראל הוא אחד מהם.

והנה, ברור לגמרי, שכאשר ניצבים זה מול זה, מצד אחר "ריבונו של עולם", והפוליטיקה שלו, לפי פרשנותו של קוק, זו שהביאה לעם ישראל השב לארצו את השליטה ב"ארץ", כחלק מ"הגאולה", ומצד שני "הפוליטיקה של מטה", זו שהביאה לעולם את "עיסקת המאה" של נתניהו-טראמפ, והיא מצידה מחייבת העברת שטחים של ארץ ישראל לידי רשות מדינית זרה המייצגת עם אחר, וגם מגבילה את ההתנחלות – זוהי סתירה שאינה ניתנת ליישוב, ולכן, אליבא דהראל, תוכנית טראפמ-נתניהו היא "הונאה מונומנטלית", ואסור לימין לקבל אותה בשום פנים ואופן.

אגב, הרב קוק כבר התבדה פעם, והיו לכך תוצאות קשות. זה היה כשהרב הודיע, עם חתימת הסכם השלום הישראלי מצרי, שאין מצב שיתקיים פינוי היישובים הישראלים בפתחת רפיח. שהרי אין להעלות על הדעת שהםוליטיקה של מטה תפגום בציווי האלוהי הבא לביטוי בפוליטיקה של מעלה.

אך הרב התבדה.

יש המייחסים למפח הנפש הזה  את מותו של הרב בטרם-עת. ובכל מקרה מייחסים לזה  את צמיחתו של הזרם החרד"לי בציונות הדתית ובמיוחד ברחבי ההתנחלויות. הפרשנות של הרב קוק היתה נכונה, זו הטענה של רבני החרד"ל, ומי שלא היה בסדר, היינו אנחנו, אנשי הציונות הדתית, שלא הקפדנו די על צנעת נשותינו. וכך חדר לציונות הדתית הליברלית יחסית, ומכבדת זכויות נשים,  משב רוח קאלוויניסטי* היישר מתוככי האוונגליזם הנוצרי, והחרד"ליזם רוכב מאז.

לפי לוי, "זכותו וחובתו "של הפלשתיני לרצוח יהודים גם בצורה נפשעת, אבל הפלשתינים הם אלה "שדמם מותר"

ואילו לוי הוא  מאמין אדוק  של הלאומנות הגזענית הפלשתינית, ובאותה הזדמנות אנטישמי שמזמן יצא מהארון.  "תוכנית המאה", הוא כותב,  "מאשררת את מה שהיה ידוע: רשע וטוב לו," 

היהודים הם הרשע בהתגלמותו. טייסיהם רוצחים. הם טובחים בצדיקים הפלשתינים. הם גירשו אותם שלא בצדק מארצם-מולדתם בנאכבות הקודמות, ועכשיו זוממים לעשות זאת שוב. זו הסיבה, שלוי כתב בזמנו, כי "זוהי זכותו; זו חובתו" של כל פלשתיני לרצוח יהודים כאוות נפשו, כולל "בצורה נפשעת" (הוא כתב את הדברים האלה כדי להצדיק רצח טרוריסטי בדריסה של תנוקת יהודיה בירושלים).התרת הדם היהודי מצידו,  אינה מפריעה לו לקבוע כי הפלשתינים הם אלה "שדמם מותר והוא ניגר בזיל הזול". 

שהרי הפלשתינים, כדבריו, הם בכלל "עם מאופק יחסית" ולבטחונם שלהם יש לדאוג.

"עם מאופק יחסית", חה-חה.

ב-1920 יצאו הפלשתינים להפגנה שארגן המופתי אל חוסייני (גנרל נאצי לעתיד לבוא) בירושלים, הפגנה שהפכה חיש קל למסע שוד וביזה וטבח ביהודים (מאופק יחסית). אחר כך היה הפוגרום בחברון בתרצ"ו. שנה אחרי זה דחו בני העם המאופק יחסית את תכנית החלוקה של ועדת פיל, שהעניקה להם 85% משטחה של ארץ ישראל ממערב לירדן, וב-1947 דחו המאופקים יחסית גם את התכנית החלוקה. ברבות השנים הם הקימו את ארגון הטרור פת"ח ואת ארגון הטרור חמאס, קבלנים של רצח  סיטוני של יהודים (ופלשתינים) המתחזים ל"התנגדות", אלה שהפייק שמאל הישראלי השקרני והנלעג  אף קורא להם תנועות של שחרור לאומי (שקר שלא עולה על דעתם של הפלשתינים עצמם להפריחו. שחרור לאומי זה לא עסק פלשתיני. אילו היה, כבר מזמן היתה להם מדינה.

 

המאופקים יחסית הם שפצחו באינתיפאדה השניה, הרצחנית. המאופקים האלה  פיתחו את "תעשיית המוות הפלשתינית",אולפני פאליווד להפקת סרטוני סנאף** נתעבים, עם חיבה מיוחדת לסנאף ילדים, במסגרת הנסיון לערוך דמוניזציה לישראל ולצבאה.

ראש ממשלת פלשתין מוחמד אשתייה: לא לאום, דת

במערכת החינוך שלהם, בטלוויזיה הממלכתית הפלשתינית ובדברי הפוליטיקאים, עוסקים שכנינו המאופקים  בתעמולה אנטישמית בלתי פוסקת וערה, והסתה גלויה לגרוש ולרצח יהודים.

 

ביסוד הלאומנות הגזענית הזאת, ניצב אותו מניע המתסיס את הלאומנות הגזענית של הימין הקיצוני היהודי: המניע הדתי. על פי "הנאראטיב" (השקר) האיסלמי, היהודים כלל אינם מגיעים לדרגת בני אדם. הם כופרים בני קופים וחזירים. לכן, באופן טבעי, על פי דברי יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן, היהודים הם טמאים, "המטמאים" ברגליהם את אדמת הקודש המוסלמית. ברור שאין להם שום זכויות בארץ הקודש המוסלמית, שהרי כלל אינם מהווים לאום, לפי ראש הממשלה הפלשתינית הנוכחית, אלא דת בלבד, ואיזו מין דת  אנו כבר יודעים – דת של כופרים, בני קופים וחזירים.

והנה מה שחושב עלינו המופתי הפלשתיני של ירושלים, יורשו בן ימינו של החאג' אל חוסייני, הלוא הוא מוחמד חוסיין בנאום בנוכחות ראשי הרשות הפלשתינית לרגל חגיגות "יום הפתח":

מאופק ביותר, יחסית

והנה עוד דוגמא אחת מני רבות מאוד, למה שמחשיב גדעון לוי לאיפוק יחסי מצד אחינו הפלשתינים.:

על האינטרסים של אלה שומרים הפייקים של השמאל, האנטישמים בני דמותו של גדעון לוי, תומכי הלאומנות הגזענית הפלשתינית.

בפוסט הבא: על האידיאולוגיה שמחברת את הפייק שמאל אל הלאומנות הגזענית של הפלשתינים

—————————————————————————————————————-

*על שמו של ז'אן קלווין, מתקן דתי נוצרי, אוונגליסט שיסד זרם שמרני ביותר בנצרות.

**סרטוני הרג אמיתי, לא מבויים בשידור חי. חלק מהענף של פורנוגרפיה בלתי-חוקית. זה הסנאף הפוליטי שמספקים הפלשתינים וכן צלמי "עמותות" ישראליות, סוכנים זרים מטעם קרנות זרות, מחרחרות מלחמה, לתקשורת המערבית הרקובה והמושחתת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,

י

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: