דילוג לתוכן

כנס השואה: התרבות האירופית המפוארת התבררה כענן של בושם זול המרחף על פני מדמנת התועבה והרצח

ינואר 23, 2020

אני לא מזלזל בכלל בביקור משלחת הנוער של מנהיגי העולם בבירתנו העתיקה ירושלים, לשם ציון ארועים  לא נעימים ביחסים בין חלק מהעמים האלה, שמנהיגיהם הגיעו,  ובין עמנו , בעת שהתארח בארצותיהם, בכמה הזדמנויות.

בתור אזרח מקומי קטן, יהודי כללי  ובלתי מפלגתי, וצאצא וקרוב לכמה סבים וסבתות והרבה יותר מדי דודים ודודות שנרצחו באירופה, אני מקבל רושם טוב מהכנס המלכותי-נסיכותי, בישופי,  נשיאותי, ראש ממשלתי ושר חוצי , בעניין השואה והאנטישמיות. וחושב על מה שאפשר לומר להם, לאורחינו, רובם, נדמה לי מהיבשת האירופית.

ובכן, מנהיגים חביבים, אם נדבר בגובה העיניים, יצא שמדי פעם, כמה מעמיכם די התעללו בנו במשך השנים, ופעם אחת היה מדובר בהגזמה ממש פראית.

פילוסוף גרמני עמנואל קאנט: ענק תרבות אירופי

כן, אסור לשכוח מה קרה לה לאותה תרבות אירופית מפוארת בשעת המבחן. אנשים, כמו עמים ותרבויות, נמדדים על פי התנהגותם בשעות מבחן . והנה, מה עלה לה, למשל, לתרבות הגרמנית המפוארת, זו שהעניקה לאנושות פילוסופים דגולים כעמנואל קאנט, פיכטה ושלינג, וגיאורג וילהלם פרידריך הגל ועוד רבים אחרים;משוררים דגולים כגתה,  רילקה, הלדרלין ושילר; ועוד שורה ארוכה של מלחינים מדהימים, ממוצרט ובך עד הנדל, ברהמס ובטהובן;, ציירים נפלאים, מדירר ובוש עד אדולך פון מנצל ומקס ארנסט, ועוד אנשי דת, מדענים חשובים, ממציאים  ומגלי עולם.  ובסופו של דבר, התמצקה והתמצתה כל אותה תרבות בשלטון הדמים של המפלצת הנאצית, עם היטלר והיידריך, גבלס ורוזנברג ומנגלה.

ורשימות דומות אפשר להכין גם לגבי צרפת ופולין, הולנד, אוקראינה  ועוד, מרבצים של ענקי תרבות, שסיפקו למפלצת הנאצית, בכל רחבי אירופה  גדודים וחטיבות של משת"פים נתעבים.

מנהיג גרמני אדולף היטלר: ענק של השמדה ורצח

ומה יצא בשעת המבחן? איך התבררה התרבות המפוארת של היבשת הזאת, עם כל ה"הומניזם", ה"ליברליזם", ה"סוציאליזם" ועוד ועוד "איזמים" מרהיבים, כולל "הקידמה", "ההשכלה" ו"הנאורות" שנולדו שם, בין מלטה בדרום לקצה נורבגיה בצפון,  בין נורמנדי במערב  לוולגה ולדנייפר במזרח?

ובכן, בשעת המבחן, התבררה התרבות האירופית האדירה כשכבה דקיקה של מי בושם זולים, מרוססים טיפין-טיפין עד פני מדמנת  ביבים עמוקה ומצחינה,  טיפות התרבות נמוגו בנחשולי קצף של  אימה והשמדת עם, מלחמת הכל בכל, דיכוי, עינויים, "ניסויים רפואיים" ומחנות ריכוז,  "אקציות" של גזענות ורצח , ועוד צורות של רשע אנושי נורא. 50 מיליוני בני נאדם, אם לא יותר, שאיבדו את חייהם ביבשת התרבותית.

בשעת המבחן הפנו אנשי התרבות של אירופה את גבם (במקרה טוב), ויצא גם שהשתתפו "בלב פתוח ובנפש חפצה" במסעי השוד והביזה ובתועבת  ההשמדה והרצח. לא רק של יהודים, אלא גם של צוענים, נכים, הומוסקסואלים ועוד קבוצות ש"לא באו טוב" למשטר שנפרש על כל רחבי אירופה, בין האוקיאנוס האטלנטי לים הכספי, בין הים התיכון לים הצפוני.

ועד היום, כדאי לזכור ולא לשכוח:

מי סיפק למצרים של נאצר כמה שנים אחרי השואה, את המדענים שביקשו לבנות טילים שיחריבו את תל אביב וחיפה?

מי סיפק לדיקטטור העיראקי את הכור הגרעיני שלו?

מי מאמץ אל ליבו עד היום את "הסכם הגרעין" הנפשע עם משטר האימים הרצחני של ההייאטוללות באיראן, המאיימים בהשמדה בדיוק על אותו עם שניסו להשמידו, פעם, בכל רחבי  יבשת  אירופה?

פתחי חאמד, ממנהיגי החמאס, מסביר"און קאמרה" את ההיגיון של ה"פאליווד" הפלשתיני, המתמחה בהפקת סרטוני סנאף לתקשורת המערבית הרקובה והמושחתת

מי מממן עד היום "קרנות", שמצידן מממנות "עמותות" של שטינקרים וסוכנים זרים, המספקים לתקשורת הממוסדת, המושחתת והרקובה של היבשת, כל מה שהם מעלים בחכתם ויכול לסייע לאויבי היהודים, אויבי מדינתם ואויבי צבאם, עם העדפה אופיינית לסרטוני סנאף נתעבים, שמפיק ה"פאליווד" הפלשתיני, בעזרת שירותי הצילום של "בצלם" או FRANCE 2, לצורך הכפשתם של היהודים ומדינתם,  וקידום חרמות ונידויים כלפיהם?.

ומי מתחזק כבר דור רביעי וחמישי, את "הפליטים" הפלשתינים, כפצע פתוח ומגורד לנצח, וכתואנה מתמדת ועומדת למלחמות הבאות, ולאי-השלמה עם קיומה של מדינת היהודים?

ובהקשר הזה, גם זה בתור יהודי-ישראלי כללי ובלתי מפלגתי, אני לא שוכח רגע גם את תרומתם של האנטישמים המקומיים מהפייק-שמאל הישראלי, גם מבין השטינקרים והסוכנים הזרים לעמותותיהם שכבר הוזכרו, וגם מבין מקבלי שכרו של המו"ל של בטאון הפייק שמאל הישראלי, עיתון בעל קו מערכתי אנטישמי מובהק, משת"פ ומקור השראה לציטוטים "אנטי-ציונים" לאנטישמים ונאו-נאצים בכל רחבי המערב, ובטח במזרח התיכון.

ומי מממן את "בצלם" , המתמחה באספקת הסנאף, עם חיבה מיוחדת לסרטוני סנאף ילדים? ושל מי היא תחנת הטלוויזיה FRANCE 2? זוכרים את סרטון הסנאף של הילד העזתי   מוחמד א-דורה?

ם הם, איך לא,  נושאים באמתחתם את "התרבות  האירופית", "הקידמה", "הנאורות", "הליברליזם" ו"הסוציאליזם" ומהגגים בשמם.

היום,למשל, ,רסם ראש החץ של השנאה הגזענית האירופוצנטרית, המושפרצת באופן סדיר  בביטאון  הזה, בקשר לכנס בירושלים, מאמר של שקר ופיגולים, תחת הכותרת "מיד ושם לכו לגטו עזה" ובו התיאוריה השקרית הרגילה של האנטישמים המקומיים: שהקורבנות היהודים של השואה באירופה, פה, במדינתם, עושים לעם הפלשתיני מה שעשו הנאצים ליהודים (ולכן כמובן, אינם טובים מהם) "הארץ" מלא בניסיונות להשוות בין הציונות לנאציזם, לפאשיזם והאפרטהייד, זה הכיף של המו"ל האנטישמי של העיתון הזה ותכלית קיומו. ועל זה הוא משלם לכתבלביו, ולפעמים מתאמץ וגם כותב בעצמו משהו, בתור הצדקה להסתה לרצח היהודים בארצם. שהרי "ההתנגדות" הפלשתינית, מבחינת האנטישמים שם, אינה יותר מפעילות מבורכת של מחתרת אנטי-נאצית. ולכן, כמובן, "זכותו וחובתו", של הפלשתיני לרצוח יהודים, "גם בצורה נפשעת" או סתם לסקול אותם ולהציתם (תשאלו את עמוס שוקן)

מנהיג פלשתיני מוחמד אמין אל חומייני: משכורת של גנרל נאצי

אבל כן, שילכו לעזה, למה לא. שיווכחו במו עיניהם בכך, שאלה היורים פצצות מרגמה, טילים ורקטות ומפריחים בלוני תבערה ונפץ על אזרחים יהודים שלווים יום-יום, מזה חודשים ושנים, מקבלים את החשמל שלהם ממדינת היהודים המרושעת.

כשיהיו שם, אולי יוכלו להגיע לקריאה מודרכת ב"אמנה" של שליטי עזה מהחמאס הפלשתיני, שחלקים ממנה נקראים כאילו נכתבו על ידי אדולף היטלר בספרו "מיין קאמפף" – ולשלטון הזה מספקים "הנאצים היהודים" משאיות של מזון ותרופות, וגם מלט לבניית מנהרות הרצח שלו.

וברור שלא תמצאו בביטאון האנטישמיות הזה תזכורת לכך, שמנהיג הפלשתינים הנרדפים, "יו"ר הרשות", "הראיס",  זכה לתואר הדוקטור שלו על תיזה של הכחשת שואה.

לא יספרו בחוגי הפייקים האלה למנהיגים מאירופה שהמנהיג-המייסד של הלאומנות הפלשתינית הגזענית, המופתי חג' מוחמד אמין אל חוסייני,  קיבל מהמשטר הנאצי משכורת של גנרל ס.ס., ארגן יחידות עזר איסלמיות  לצבא הגרמני במלחמתו, והיה חשוב לו לברר ללא הרף אצל האחראים הגרמנים אם ואיך מתקדמת כסדרה השמדת היהודים,  ואיך הוא יכול לעזור (בכיף)במשימה הקדושה הזאת.  .

והס מלהזכיר, שמתנדבים יוצאי הצבא הנאצי, הגיעו לחיפה שנתיים אחרי תבוסתם במלחמה, כדי לסייע לפלשתינים של חיפה במאבקם הקדוש לסילוק ולהרג  היהודים של חיפה, מטרתם המוצהרת.

אך דווקא בשל כל אלה, יש להוקיר ולכבד את המנהיגים וראשי המדינות שבאו לכנס בירושלים.

הנשיא הגרמני, כל הכבוד לו על השפה והתוכן,  סיים את נאומו במילים הידועות והנפוצות מן התפילה היהודית, שאותן הגה בעברית מצויינת: "בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם,שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה.", ונזכרתי בדבריו של משורר תהילים, מפרק ב', פסוקים  י'-יא', הפונה למנהיגי העולם:  וְעַתָּה מְלָכִים הַשְׂכִּילוּ הִוָּסְרוּ שֹׁפְטֵי אָרֶץ.עִבְדוּ אֶת יְהוָה בְּיִרְאָה וְגִילוּ בִּרְעָדָה" 

 

 

From → כללי

4 תגובות
 1. קמיליה permalink

  לגבי רוב הניתוחים הפוליטים שלך – אני נהנית לקרוא את הרשומות, מסכימה / מזדהה עם חלק ניכר מהן, אך מתנגדת לחלקים אחרים.
  (אני נוטה לייחס לרוב הפוליטיקאים *גם* רצון להיטיב עם המדינה. לא רק עם האינטרס האנוכי – הפרטי שלהם. אתה לרוב לא. פרט לכחלון).

  ברשומה זו – הסכמתי עם כולה !
  אולי למעט המשפט שיש להוקיר ולכבד את מנהיגי העולם שבאו לכנס בירושלים. במקרה ספציפי זה דווקא אני היא זו שמניחה שהגיעו לכנס מסיבות פוליטיות – תדמיתיות – אנוכיות. שאין בינן דבר וחצי דבר עם המאבק האמיתי באנטישמיות. תעיד על כך העובדה שבפועל כמעט ואינם פועלים כנגד ביטויי האנטישמיות, ההולכים ומתרבים, בארצותיהם.

  אהבתי

 2. אילן permalink

  נשיא פולין לא הגיע בגלל ריב עם הרוסים ועל הדרך קיטר שצריכים לעשות את הטקסים במקום ששם קרה הנורא מכול.
  שהפולנים יעשו את הטקס ביער ששם רצחו וחיסלו להם את ההנהגה.
  אבל השואה קרתה לעם היהודי ועכשיו המקום המרכזי של העם היהודי הוא בישראל ולדעתי כול טקסי השואה צריכים להתקיים פה אצלנו בירושלים ולהראות שלמרות האסון הנורא קמנו מתוך ההריסות והקמנו מדינה לתיפארת.
  גם כול אותם המסעות לפולין צריכים להיפסק וניתן לעשות סמינרים מרוכזים אצלנו על השואה.
  לחשוב שבמקום לנסוע לאומן יוכלו כול החסידים להתכנס פה בצפת או מקום אחר במקום לתת פרנסה לשונאי ישראל.

  אהבתי

  • לא לכל הצרכים המבקשים מענה, שגורמים לחסידים לנהור לאומן, אפשר למצוא מענה כה זמין בצפת עיה"ק. אלא אם כן תתפתח יוזמה עיסקית,
   ותוקם חברה שתעסוק בהשמה מקצועית, גילוי כשרונות בולטים ויבוא כוח אדם לבירת הגליל. .
   .

   אהבתי

   • אילן permalink

    כול הכבוד על המחשבה. זה יכול להיות סטארט אפ נהדר. עליה של נערות אוקראיניות לישראל. וגם לא צריך להיות קטנוני. גם רוסיות זה בסדר.
    בסוף איש אצל עצמו ואם נצליח להעביר את העצמות לפה נחסוך הרבה כסף וגם לא ניתן פרס למנוולים ורעיונות כמו שלך זה בטח יקדם את העניין וגם יוכיח שלא צריך להיות גוי בשביל לשנוא יהדות.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: