דילוג לתוכן

סכנה מיידית ומוחשית לשלום העולם: נשיאים אמריקאים

ינואר 19, 2020

השאלה המטרידה ללא הרף את המערב והצפון, השטופים ברגשי אשמה (מוצדקים), היא, מתי ואיך לטפל בתוקפן התורן, המאיים בהשמדת עמים אחרים וכיבוש אדמתם.

האם להתייחס לאיום ברצינות? כי אם כן. אולי הכי טוב למעוך את האיום  כשהוא עדיין קטן?

או שאולי זה לא רציני, ואז נכיל בשקט וניתן לו לגסוס לאיטו. למערב ולצפון יש לא מעט "אמונה באדם" בתוכנת  הבסיס שלהם , ואם נוסיף לזה את רגשי האשמה כלפי המזרח והדרום, לא ייפלא אם הנטיה היא לכיוון הפתרון המכיל והסובלני. פיתרון שהתגלה לרוב כגרוע מן הבעיה במקורה.

בזילזול וברישול, שתוארו ב"בניינים הגבוהים"(בספר ובסדרת הטלוויזיה) נהגו האמריקאים באיום של אל קאעידה, עד שפגעו הטרוריסטים מטעם האיסלם בסמלים המקודשים ביותר של האימפריה הגדולה בעולם  – בהיכלי הכסף, מגדלי התאומים, שהתנוססו מעל לוול סטריט, מקדש הדולר, בדרומה  של מנהאטן, וכן בפנטגון בוושינגטון, מקום מושבו של המטה הכללי העליון של כוחות הצבא. וכך, בפגיעות המדוייקות בסמליה של המדינה, פצעו הטרוריסטים את נשמתה של האומה.

חץ מורעל בלבה של אמריקה.

האם הלקח נלמד?

הצחקתם אותי.

(מימין לשמאל: סלמאן מלך סעודיה, אבו באכר אל-בגדדי החליף של דאעש, הנשיא האמריקאי ברק אובמה וראש הממשלה בנימין נתניהו, אזוקים ותלויים זה לצד זה בחגיגות "יום ירושלים" בטהראן.

ברק אובמה, הנשיא שירש את ג'ורג' W בוש, הנשיא של חורבן התאומים, ראה במו עיניו,  בטלוויזיה שבחדר הסגלגל, בובות בצלמו וכדמותו ניתלות ונשרפות בחוצות טהראן. הוא חזה בדגלי המדינה שהוא עומד בראשה נרמסים, נקרעים ונשרפים. הוא שמע במו אזניו  את ההמונים בחוצות טהרן מצווחים "מוות לאמריקה!" והבחין בפעולותיו של המשטר האיסלמי המתזמר את כל אלה, מתנכל לשכניו, ומבקש לייצר נשק גרעיני כדי לקדם את חזון הכיבוש העולמי שלו, "דין מוחמד בחרב", ברחבי העולם כולו.

– ומה הוא עשה? מה הוא עשה, לאחר הניסיון  עם ארגון הרשע אל קאעידה, כשניצב בעצמו מול אימפריית רשע מאותו סוג, עם אותן סיסמאות, אותה קנאות דתית טרוריסטית,  אך גדולה, חזקה ומסוכנת הרבה יותר?

עוד יותר מאותה טעות. זה היה הלקח שלו.   פי מאה יותר: לא עוד זילזול ורישול, אלא להיפך: מתן כבוד גדול לתוקפן הרצחני, ומחשבה תחילה. הנשיא האמריקאי  מסר לידי המשטר הרצחני של ההיאטוללות את המפתחות של המזרח התיכון הערבי-ישראלי, דאג שיהיה למשטר הרשע הזה  מימון ראוי לפעילותו הטרוריסטית ולהעמקת חדירתו לאזור,  וכמו כן חתם עימו על הסכם שהיה אמור להשהות בכמה שנים את הצטיידותם של קנאי הדת מטהראן בנשק השמדה גרעיני, אך  לא להפריע להם להמשיך, בתום תחולת ההסכם, בדרכם אל הפצצה. כל זה  תוך הכחשה של הזדון בפעילותם, וסירוב להכיר  ואיסור להזכיר את המקור הדתי לקנאותם האלימה.

איזה אידיוט מרושע, המעמיד פני מלאך של שלום וצדק. בימי כהונתו כנשיא בוושינגטון וכשריף של העולם,  הפך המזרח התיכון, עם קשר ישיר למדיניותו (אובמה התברר כיצואן הנשק הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השניה. הוא חזר בו מהבטחתו למנוע מרוצח ההמונים הסורי אסאד ג'וניור, להדביר את אזרחי מדינתו בהמוניהם בגז עצבים, כאילו היו ג'וקים; אסאד ובעלי בריתו, הצאר מהקרמלין,הקיסר של העיר האסורה בפקין וההייאטוללות של איראן  והפרוקסים השיעים שלהם מלבנון) לבית מטבחיים מחריד. מיליוני אנשים שאיבדו את חייהם, את בתיהם ורכושם ואת כבודם האנושי.

חתן פרס נובל לשלום!

חה-חה.

הומור סקנדינבי מקאברי.

ברור, שכאשר חרג מהשורה הנשיא הנוכחי, דונלד טראמפ, והחליט על חיסולו של מפקד החזית של איראן, המוציא לפועל של מדיניות ההתפשטות שלה, הגנרל קסאם סולימאני, הוא העלה כלפיו את חמתם של חסידי הנשיא הקודם והסדר הקודם. זה הסדר וזה הנשיא הנכנעים בלי מאבק לתוקפן התורן, בשם רגשי האשם של הצפון-מערב ובשם האידיאולוגיה של ההכלה והגסיסה האיטית של האוייב בשער. סוג של Wishful Thinking, שהוא המאפיין הבולט ביותר של (אי)המחשבה הפוליטית של האליטות  בצפון אמריקה ובמערב אירופה, אליטות שוקעות ומתנוונות, המביאות על עצמן את תבוסתן במו טימטומן ופחדנותן.

כדי להסוות את הרגשות האמיתיים שלהן, הצטרפו האליטות, בכלי התקשורת המשרתים אותן, לגינויים כלפי הגנראל שסולק מהשטח וכלפי המשטר הרצחני שאותו שירת. זה בבחינת "הפטריוטיזם הוא מפלטו של הנבל", אימרה נבונה,שבמקור אומנם נאמרה מפי הוגה האנגלי ד"ר סמואל ג'ונסון, כלפי השמאליברלים של תקופתו, אלה שהעמידו פנים שדווקא בשם הפטריוטיזם האנגלי שלהם, הם רוצים בתבוסתה של  מדינתם. לה זה ייטיב, וזה מה שחשוב להם, על פי טענתם. וכך מובילי המפלגה הדמוקרטית ושאר האליטות השמאליברליות.את הסתייגותן ממעשה החיסול עצמו הסבירו האליטות בדאגתן מפני התוצאות המחרידות הצפויות, של הנקמה האיראנית שבוא תבוא בוודאות גמורה, ותפגע בהמוני חפים מפשע.

שוב אותו Wishful Thinking אופייני. ברור שזה מה שהם קיוו שיקרה. את תקוותיהם הכמוסות המכוערות ושטופות השזנאה,  מסווים "הפטריוטים" האלה כאזהרות תמימות מפני מה ש"עלול" להתרחש, כאשר לא פוסעים בנתיב הפוליטי המומלץ על ידם.

ושוב זה לא הצליח להם.כמו בהרבה "תחזיות" קודמות.

לכאורה תחזיות סבירות הנשענות על ניתוח ארועי העבר וההווה.

אך למעשה מסקנות שמקורן היחיד הוא ב-Wishful Thinking המתבסס על ראיית מציאות שסוננו ממנה החוצה העובדות שאינן מתאימות לתוצאה המבוקשת מראש. זוהי צורת פעילה אופיינית  של מוח מוכה אידיאולוגיה.

הנוקמים האיראנים האדירים התגאו ב-80 קורבנות אמריקאים, אך שיקרו. איש לא נפגע בנקמה המחרידה שלהם. את אוהדיהם בין הפטריוטים המדומים של הפייק השמאליברלי הציגו ההייאטוללות ככלי ריק.

האם יש מצב שהאליטות הכוזבות, אותו אספסוף אינטלקטואלי מוכה אידיאולוגיות ומנוון מוחות יכיר  בטעותו?

הנשיא דונלד טראמפ: בשרות התעשיות המזהמות

תשכחו מזה. מי שלא התעוררו כתוצאה ממקרה סטאלין ברוסיה,  ממקרה מאו בסין, ממקרה פול פוט בקמבודיה, ממקרה צ'אבס ומאדורו בוונצואלה, למה שדווקא עכשיו יתעורורו?  בגלל  כמה הייאטוללות מטהראן? הרבה יותר סביר שהעיוורון שלהם כלפי עובדות המציאות, האטימות שלהם כלפי ההיגיון הפשוט, והדבקות האדוקה והקנאית שלהם בהתגשמותו של ה-Wishful Thinking, רק ילכו ויגברו, מוחם כבר חסר מרפא.

מן הראוי להבין, כי הפעולה המוחית הקרויה "מחשבה" היא פשוט פעולה זרה להם. מחשבה מחייבת, למשל, הסקת מסקנות מהצטברויות לא מקריות של ארועים. מי שמוחו סתום באידיאולוגיות מסנן וקובר או מדחיק עובדות שאינן מתיישבות עם התוכנה השלטת,  ומרחיק אותן אל שולי התודעה, כאילו היו באגים או וירוסים ונוזקות  במערכת (בשעה שההכרה בעובדות המציאות והבנת המשתמע מהן, רק הפעולות האלה עשויות  להציל את המערכת.)

אלה אותן אליטות בדיוק, אף שהפעם עם  נוכחות   מרשימה של המוחות סתומי האידיאולוגיות השמרניות-ימניות(כן, אלה לא פחות מטומטמים מן השמאלנים), שאחראים גם להרס המזורז של ביתו של המין האנושי  – פני כדור הארץ, כולל הימים שלצד היבשות והאוויר ממעל.

וגם זה הודות לאותו טמטום, אותה אפסות   של המחשבה. אותה התעלמות מהעובדות וממשמעותן, אותו Wishful Thinking  אווילי, אותם נסיונות הכחשה נואלים. אותה מסכנות פחדנית ומרוצה מעצמה. אותו ליקוק תחת של עכוזי עשירים ושרות האינטרסים שלהם, בדיוק כנהוג גם בשמאל. כן-כן. גם בימין שולטת שיטת הקרנות-עמותות של "החברה האזרחית" – בעלי הון תאגידי ופרטי, מדינתי וכנסייתי, השוכרים לשרות האינטרסים שלהם את המוצלחים והמוכשרים של האינטליגנציה הבורגנית, המשמשים אותם כסוכנים מקומיים בכל מדינה וחברה שבתוכה הם פועלים,כיחצ"נים וכלוביסטים וכ "אז'נט פרובוקטרים", מסיתים בשכר. הסוכנים הזרים של השמאל פועלים כ"סוכני שינוי", להרס מבנים חברתיים ולעידוד טרור ואלימות, בעוד שהסוכנים של הימין פועלים בשירות התעשיות המזהמות למען המשכיותם ויציבותם של המבנים החברתיים-כלכליים השליטים,  המובילים להרס המתמשך של פני הכדור ולהשמדה שיטתית של צורות ומיני החיים על פני האדמה, בים ובאוויר, תוך הכחשת הקשר הסיבתי הברור בין  ההתנהגות האנושית המופקרת ובין תוצאותיה הנוראות בסביבה. ברור, שבין בעלי ההון,  מתחזקי הקרנות, ניתן למצוא את אלה הפועלים בשני המישורים של ההרס והאבדון(כמו למשל בעלי העניין בתעשיות ההרס, כגון תעשייני הנפט, המכוניות והנשק או ספסרי המט"ח מהענף הפינאנסי) כך תמצאו את בית פורד         (מכוניות ואמצעי תעבורה צבאיים) ואת בית רוקפלר   (נפט ובנקאות) האמריקאים, למשל, פעילים הן כמממנים של מהומות, אלימות וערעור חברתי בכל אזור בעייתי (ובמיוחד במזרח התיכון)וכמובן כיזמים של חרחור מלחמות בכל רחבי העולם, והן כמי שמבקשים לסכל כל שינוי מציל חיים  ביחסו המחריד של האדם לסביבה.

וכמו שהוביל הנשיא אובמה, שמאליברל,  את מרחץ הדמים במזרח התיכון, וסימן באור ירוק את הדרך שפתח בפני הטרוריסטים של איראן,כך מוביל  עכשיו הנשיא שהחליפו, איש הימין דונלד טראמפ, במאמץ של התעשיות המזהמות לשמר את אורח החיים המופקר, המזהם והורס את פני הכדור ומכלה פה את החיים.

האם יזכה גם הוא בפרס נובל מאת הבדחנים הסקנדינביים בעלי ההומור המקאברי?לא סביר. הם נמנים על מטומטמי הפייק-שמאליברליזם.

נשיאים אמריקאים, שמאליברל מתוחכם או ימני מחוספס, וכן תאגידי ענק מערביים וגם מזרחיים,  שמתגלים כסכנות מוחשיות ומיידיות לבני אדם רבים מאוד.

 

 

 

 

 

2 תגובות
 1. אילן permalink

  אם אתה באמת רציני ולא ציני. אולי תסתכל במבחן התוצאה ותראה איפה יותר טוב להיות. באיזה צד וגם תנקוט עמדה במקום להסביר. איפה שהשמאל הקיצוני נגע יש חורבן ומיליונים של נפגעים (רוסיה, סין, ויאטנם עוד ועוד) ולאומת זאת מקומות של קפיטליזים.
  אז אני כבר החלטתי שאני רוצה משטר שמרני שהתמורות בו איטיות ומדודות. לא מתאים לי עולם ישן נחריבה. רוח האדם היא רוח של חופש בגבולות כמובן וכלכלה חופשית היא בדיוק מה שמתאים לי.
  איפה חיים הסינים יותר טוב והם חרוצים. בסין או בהונג קונג או ארה״ב. איפה הם עוברים טיהור מחשבתי. בכלל מישהו זקוק לזה.

  אהבתי

 2. ואם יותר טוב לחיות במשטר קפיטליסטי, כל זמן שאפשר(לחיות), ואני לא מכחיש, אנו אמורים לומר אמן, ולשכוח מזה שהקפיטליזם מחסל את העולם ואת החיים בו? הרע במיעוטו, עדיין רע הוא, וברור שאדם הגיוני ומוסרי, המודאג מעתידו של המין האנושי, ישחר לטוב וירחק מרע. גם כשהרע הוא במיעוטו ועדיף על רע גדול ממנו. לא ככה?

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: