דילוג לתוכן

חנוכה, 2,200 שנות יהדות והתיוונות

דצמבר 22, 2019

מאפיהו

לכבוד חג החנוכה לפני שנים אחדות (תשע"ה) כתבתי סדרה קצרה בת שלושה פוסטים, על שלוש תחנות בתולדות המאבק בין יהדות והתיוונות: המאבק המקורי בתקופת החשמונאים, הניסיון המר של "הגרמנים בני דת משה" בשנות השלושים של המאה שעברה, ועל מה שמתרחש בימינו במדינת ישראל. לכבוד החג השנה איחדתי את השלושה לפוסט אחד, תוך קיצורים נמרצים, איך לא. חג שמח.

————————————————————————————————————————————–

בשנת 334 לפני הספירה השלים  אלכסנדר מוקדון את כיבושה של יוון ויצא לכבוש את האימפריה הפרסית, עם 75 אלפי חיילים וספנים ברוטו, כולל פקידים ושק"מיסטים. עם  הכוח הזה הכניע המלך-המצביא, שיצא ממדינונת פרובינציאלית בצפון יוון את האימפריה הפרסית האדירה, הגדולה בעולם עד אז,  על מיליון חייליה. איך ולמה? כי המשטר הפרסי היה מושחת עד היסוד כבר אז, כמו היום.

אחרי מותו המוקדם של המלך המצביא החלו מלחמות הירושה בין ממשיכיו "הדיאדוכים". בתום קרבות ומזימות קיבל הגנרל תלמי את מצרים ואת מישור החוף של מזרח הים התיכון עד לטריפולי שבלבנון, כולל ירושלים…

View original post 1,876 מילים נוספות

From → כללי

2 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  הם צודקים כמובן כול ההראל סגלים הללו ואתה מטעה כמובן. זה שאתה עושה סלט מהעובדות.
  כאשר שלוש שנים אנחנו שומעים דוברים של מערכת החוק והמשפט במקום לשאול שאלות פשוטות ולבדוק ולהיות ע י ת ו נ א י ם אז מה אתה רוצה.
  שדוברים מהסוג הנ״ל מדבררים עסקים ולא מסוגלים לעשות תחקירים עליהם וכן לשאול שאלות ולבדוק אז ברור איך הציבור מתייחס לתיקשורת שלו ולמה מדד האימון כלפיהם מתדרדר. אני הפסקתי לצפות בחדשות של הערוצים המובילים בישראל. הרמה שם פשוט מזעזעת ומוטה מכול מיני אג’נדות.
  חוץ מזה שהחלק גדול מהשיח האמיתי מתבצע בכלל ברשתות החברתיות ששם בדרך כלל אנשים מתחברים לאתוס שבו הם מאמינים וחיים ביקום שבו רוב החברים בקבוצה דומים.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: