דילוג לתוכן

ביביניהו, המינוסים וה-+ים, לפי הפרלמנט בקיוסק של "אבי חצילים" בחוף הרצליה

דצמבר 19, 2019

איפה במדינתנו המתפתחת לא מדברים על ביביניהו, ראש ממשלתנו? אז קבלו דיבור של ציקי, המסכם את דיוני הפרלמנט בקיוסק של "אבי חצילים" מהחוף של הרצליה, 100 מטר מקו המים, איפה שיושבים החברים על בירות כל שישי בצהריים, אלה שמנקזים את כל האזור שבין רישפון בצפון, רעננה במזרח, נווה צדק בדרום והמרינה של הרצליה במערב, עם רקע של סיירות, עסקים בקנה מידה בינוני פלוס ובוהמיין, עורכדין ועיתונאי, אחד או שניים.

אומר ציקי:

מה שהמסקנה שלנו, זה ,שהבעיה העיקרית של ביביניהו, זה שאין לו חבר'ה. זה מקור הצרות והבעיות שלו. הוא מאוד בודד פה. לא נקלט טוב כשחזר מאמריקה. כשיש לבנאדם כמה חבר'ה טובים שיצא להם להיות במקומות הנכונים, ברמה של כולם בעד אחד, החיים יכולים להיות יותר פשוטים בארץ הזאת, ובעצם בכל מקום. והנה, לביביניהו אין. הוא בודד פה. הנסיכים של הליכוד, שהיו יכולים להוות את חוליית הקליטה הטבעית שלו, בנים ובנות של פעילי תנועת ז'בוטינסקי, מבני בגין עד לימור לבנת, אפילו מתייצבים נגדו, ולא מהיום. בקיצור: ההיפך מחבר'ה.

ביביניהו ושורל'ה שלו: מבנסיים בגובה ברך

בגלל שאין לו חבר'ה, הוא נתפס, למשל, עם המכנסים בקו הברך, בסיפור ההוא של הקלטת הלוהטת בניינטיז. אתם מתארים לעצמכם את גנץ, למשל, רץ לטלוויזיה, להתלונן על חבורה של מאפיונרים צ'חצ'חים שרודפים אחריו עם קלטת, איפה שרואים אותו מזיין מהצד? בני היה מכנס על אבטיחים וסודה אצלו בחצר כמה חבר'ה עבאדייאת מהצנחנים או גם מראש העין, בראש של כולם בעד אחד, והם כבר היו מסבירים לכל מי שצריך לדעת, שכדאי מאוד לרדת מבניחותא שלנו, או שהסוף יהיה רע ומר.

אבל ביבי, כמו סוכן זר ומבודד, שנחשף במדינה זרה ועויינת, חיפש את האורות הגדולים של הטלוויזיה. לשבת בגלוי במקום ציבורי, כי שם אולי לא יעיזו לפגוע בו. ומה יצא? שחירב את החיים לאשתו, וגם לגברת שאיתה הוא השתובב, והיא נתפסה עם התחתונים שלה מסובבים על הקרסול, ליד המועמד לראשות הממשלה עם השכל בתחת. סרט הוליבודי סוג ב' מז'אנר ה"פילם נואר". כשהגיבור, שהסתבך, מחכה לבלש הפרטי סם ספייד של דשיאל האמט, או פיליפ מארלו של ריימונד צ'נדלר, בכיכובו של האמפרי בוגארט הנהדר, שיחלצו אותו מהמאפיונרים הסחטנים.

מבריז אביגדור ליברמן" מי גידל אותו?

רק שבמקרה הזה מדובר במציאות ולא בסרט.

לא בסרט הוליבודי אפל, אלא באור הבוהק והמסגיר כל פרט מביך בירושלים של זהב , ובלי ספייד או מארלו שיחלצו אותו תמורת חמש מאות דולר ליום פלוס הוצאות, שאין לו שום דרך להסביר אותם לשרה.

והכל כי אין לו חבר'ה שהוא יכול לסמוך עליהם. אילו היו לו חבר'ה,הם היו מסבירים לו, שמילא שהוא מנסה לגנוב סוסים בפרטיות עם שני פאקאקטע מו"לים, שלא ירוצו למשטרה בשום מקרה כי הם מפלילים את עצמם. אבל לסדר לעצמו ולאשתו אחד כמו מילצ'ן בתור ספק-דילר בחינם של חומרים פסיכואקטיביים, כשמזכירה ונהגים מודעים לכל הסיפור, ועושים רישומים? באיזה סרט הוא חי? חבר'ה היו מורידים אותו מזה יותא מהר מישראלי שמבטל בימים אלה טיסת לואו-קוסט למוסקבה.

מועמד יאיר לפיד: בדיחות קרש ב"במחנה"

וגם הקלטת שעשה עם נוני מוזס היתה טעות נוראה. המוזיקנט שלנו בפרלמנט הזכיר לנו את השיר של ברי סחרוף מהניינטיז, "חלליות רודפות אחריך". במקרה של הביבי, זה יכול להיות "קלטות רודפות אחריך".

ואילו אנשים מוכשרים ששכר ביבינהו לשירותו במהלך השנים, משום שהאמין להצהרות הנאמנות שלהם כלפיו, מתבררים פתאום, אחד אחרי השני, כמו אבני דומינו. כסוג של מניאקים. עדי מדינה, פור געאד סייק. ומה עם אב הבית ההוא מבלפור? ומפכ"ל המשטרה? והיועץ המשפטי לממשלה? ושקד ובנט? מי מינה אותם?ומי נתן חניכה לאיווט ולגדעון שעכשיו יוצאים עליו כאסאח? או אפילו השייסטר הזה, שי ניצן! מי מינה אותו?

אז פלא שהוא בפאראנוייה סוף-הדרך? מי לא היה נכנס לפאראנויה בתנאים כאלה? שהיחיד שהוא יכול לסמוך עליו זה ר' אריה דרעי? שעל זה נאמר,משענת דוס רצוץ, כי ר' אריה עלול לטבוע תוך שבוע בים של ספסופה, ברגע שכנופיית שלטון החוק תאבד את הסבלנות כלפיו.

מועמד בני גנץ: ומאיפה הלשון המגמגמת?

את השוק שלו הוא קיבל אחרי הבחירות הראשונות, באפריל, כשהוא תפס שליברמן מבריז לו. זה היה אסון גדול. כי לא רק שבלי ליברמן אין לו קואליציה ואין לו ממשלה והוא יכול לשכוח מהתפקיד של פריימיניסטר, וצריך לחזור לח'ירבה הפרטית שלו בקיסריה, נעבעך, שאין לו שם אפילו ריהוט גן שהושב בצו משפטי בחזרה לבלפור, וגם על המים בבריכה הוא יצטרך לשלם מהכיס, שזה אסון בקנה מידה של קריסת התאומים במנהאטן, מינימום –

– אלא שלא פחות חשוב – אין לו חסינות. הרי הוא מספיק חכם בשביל לא להאמין לסיפורי הצוונציג שהוא מספר לנוך-שלעפערס שלו, שלא היה, אין ולא יהיה כלום. וככה גם יצא, שבניגוד לעבודה בעינים שעשה לקרן מרציאנו בראיון ההוא, ש"מה פתאום, אני לא עוסק בזה," רק בזה הוא עוסק. אז אם אין לו חסינות, בלי ליברמן ובלי חבר'ה, אם אין לו 61 אצבעות, אין שום דבר שיעצור אותו בדרך לבית המשפט. ושם הוא הרי יודע מה יעשו לו. לא סתם אומרים בחבר'ה, שלהגיע לבית משפט זה יותר גרוע מלאכול חרא. ובמקרה שלו, גם לאכול חרא זה יכול להיות גורמה-אגוזים ברמה של מאסטר-שף, לעומת מה שיאכילו אותו שמה, כולל סרט אימים בערוץ 2, יותר נואר מנואר, כל ערב בשמונה, עם ציטוטים מהדיון המשפטי והחקירה שלו, ועם הפרצוף המסכן שלו מרוח על המסך סינמסקופ, כשהוא מאזין בהכנעה או במרמור לגערות של השופטים, מצוייר על ידי קריקטוריסט אכזרי, עם אף מפה ועד פתח תקווה, עיני כלבלב צ'יוואווה מבקשות רחמים, ופריזורה מרהיבה כמו של סטנלי לורל מ"השמן והרזה".

*****.

אבל אם נגיד את האמת, חבר'ה, מי יהיה לנו יותר טוב? הדוגמן הזה לפיד, עם התסרוקת המפוארת שלו, שעשה את הצבא בלערוך בסדר יורד בדיחות קרש ב"במחנה"? הוא יידע להתעסק עם המשעלים והג'יבריל רג'ובים? שלא לדבר על המזוקנים עם התרבושים מטהראן, שמפצחים גרעינים ביציע המזרחי? או הבוק הזה גנץ, שכדור של רוס"ר דפק לו את השמיעה? ומעניין מה דפק לו גם את את לשונו המגמגמת והפולטת? מה בדיוק הוא ליקק שם במטכ"ל, וכמה, חוץ מדבש מפרחי הדרים?

כי עם כל הבלגנים שלו, מי יכחיש, שאת העבודה ביביניהו יודע לעשות? ראיתם את המשחק שלו בין פוטין וטראמפ? הוא מנגן בחליל והקוברות רוקדות מתוך העציץ כמו בהודו ליד הגאנגעס. ואיך נכנס לים יחף עם הגאנדי הזה מודי? כאילו שגדלו יחד בגן רינה? ונא לשים את הקלפים על השולחן קאמארדים יקרים, ]ץיחה באלף שקל,: מתי הכיסים שלנו היו מלאים כמו היום? כל יומיים אקזיט, השקל יותר חזק מהפרנק השוויצרי, ועוד מעט יש לנו ברזרבות יותר דולרים מסקנדלים. ואילו השווארצעס של קו המשווה עומדים בתור, מהודו עד לאמזונס, דרך אפריקה, שנואיל לפתוח אצלם שגרירות ולשתול להם רשת של טפטפות בשביל המונימייקר שלנו, שהם מגדלים שם, ומוכרים לגרמנים ולצרפתים בשני יורו לעגבניה אחת מסכנה במשקל 70 גרם. אז עם כל הדפקטים שלו, כולל שורל'ה שתחייה, הבן המפגר עם הפה-ג'ורה, המסכן שכבר בגילו הצעיר צריך לשלם על זיונים. אולי בכל זאת כדאי לנו שימשיך? רק אומר.

חבר אריה דרעי: משענת דוס רצוץ

ומה אתם אומרים? אולי בסוף ייקלט פה ויהיו לו חבר'ה, ולא נצטרך להמשיך ולשבור את הראש, עם מי יש לנו פה עסק:

 • עם ישראלי שמנסה לעבוד על הנייטיבס, שזה אנחנו, במקרה הזה, עם האמריקאית סוג א-א אקסטרא, שלמד בבוסטון שעל גדות נהר הצ'ארלס?
 • או עם אמריקאי שמדבר בעברית מאונגלזת של סוכן מכירות ומנסה לשווק לנו, הנייטיבס, את עצמו ,בתור מלך ישראל חי וקיים על גדות הביוב של נחל שורק? או לגדות הביוב של נחל התנינים, או מה שיש להם שם בקיסריה בתור תעלה קטנה עם זרימה קלה של נוזלים כלשהם, שאצלנו קוראים לזה נחל?

עד כאן סיכום הדיונים בפרלמנט של הקיוסק של אבי חצילים בחוף הרצליה, על בירות מיבוא כל שישי בצהריים. על-פי ציקי.

,

From → כללי

5 תגובות
 1. עברי permalink

  הביביולוג, עמית סגל, אומר שהשמאל שונא את ביבי כי הוא למעשה אחד משלהם בהשכלה ובחינוך. זאת טעות של הרבה ישראלים. החינוך ״הטוב״ שהאשכנזים בארץ זוכים לו הוא רק יחסי. הוא לא משתווה לחינוך הרחב והמעולה של ביבי באמריקה ולכן הם משתוללים מקנאה. הוא לא רק לא משלהם אלא עולה עליהם. על זה הסיפור.

  לזכותה של ישראל השנייה יאמר שלמרות נחיתותם ההשכלתית הם מזהים איזה דבר נדיר הוא.

  אהבתי

 2. אילן permalink

  נו אתה. כן אתה. כנפיים של ציפור
  אז אולי סוף סוף תשים פתק הנכון ״מחל״ כמו כול מי שהגיע למסקנה הנכונה.

  אהבתי

 3. מי הערב רב? לא עובדי עגל הזהב, שבימינו הם משרתי הקפיטליזם החזירי? מי ערב רב? לא אלה שהתגעגעו לסיר הבשר, לבצלים ולשומים של מצרים? שבימינו הם משונררי סיגרים, שמפניות ותכשיטים מכל מיני מיליארדרים מפוקפקים?תיבש ימיני ולא אצביע בשבילם. תדבק לשוני לחיכי ולא אהללם.את עצמך אתה קורא לגרש?

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: