דילוג לתוכן

בחירות 3: המלך הוא עירום, החייטים גונבים את הקופה והאזרח הקטן אוכל אותה

דצמבר 12, 2019

שמעתי אתמול ברדיו את ראש עירית שדרות, אלון דוידי, איש ליכוד, מתרעם על ההליכה למערכת בחירות נוספת, שהרי מבחינתו ומבחינת תושבי עירו, וגם שכניהם, המשמעות ברורה: שוב אין סיכוי לשום פיתרון לבעיית הרקטות מעזה. את המצב הגדיר דוידי בקלישאה, "המלך הוא עירום". זו דעתו על מי שמובילים אותנו למועד ג' המיותר. קלישאה, קלישאה, אבל אמת גדולה בה.

המלך הוא השלטון. החייטים הרמאים מ"בגדי המלך החדשים" (בגדים די ישנים במקרה שלנו) מן התקשורת והאקדמיה, ובטח אנשי השלטון עצמם, המחוקקים והשרים, ולצידם מערכת המשפט ("שלושת הרשויות" של השלטון, ו"הרשות הרביעית"- התקשורת ) מלבישים אותו לקראת התהלוכה, שבה הוא מופיע לפנינו, בבגדים מדומים:

כביכול השלטון הוא "דמוקרטיה"('שלטון העם על ידי העם ולמען העם' לפי הגדרתו של הנשיא האמריקאי הדגול אברהם, "אייב הישר", לינקולן).

המלך עירום, החייטים רמאים והאזרח הקטן אוכל אותה

כביכול תוצאות הבחירות מכתיבות את הרכב הממשלה, ובשנים שאחרי הבחירות מנהלת הממשלה את חיי העם והמדינה.

כביכול הכנסת מחוקקת חוקים, הכספים הנגבים כמיסים מחולקים כ"תקציבים" לפי צרכי העם הבוחר.

וכביכול המערכת המשפטית משגיחה ושומרת על תקינות התהליכים האלה, על התאמתם לספר החוקים.

אלא שכל זה, כפי שאנו רואים עכשיו, הם בגדים מדומים לגמרי.

הכל בלוף על גבי בלוף, שתפרו חייטי הרמייה של המלך.

המלך מתגלה לנו בכל עירומו הלא מרהיב, שמן ונפוח, צעקן וגס רוח, מסית ומדיח, ובקיצור די מגעיל.

גלימת ה"דמוקרטיה" הרקומה זהב (של "אייב הישר") מתבררת בחיים עצמם כשלטון העשירון העליון על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון

העם אינו הולך לבחירות בכל כמה שנים אלא בכל כמה חודשים.

בעקבות הבחירות לא מוקמת שום ממשלה.

השליטים ממשיכים לגבות כרגיל את המיסים מהעם, משכורות השליטים – חייטי הרמייה המלבישים את המלך בבגדים מדומים – מגיעות אליהם כסידרן. אבל תשכחו מהתקציבים שאמורים להיטיב עם העם. כי בניגוד לאגדות שמספרים לנו על הבחירות הדמוקרטיות,גם אחרי סיבוב הבחירות האחרון, שוב אין ממשלה בעלת סמכות. וגרוע  מזה, לא נראה שמערכת הבחירות הנוספת שאליה גוררים אותנו החייטים הרמאים, תשפר את המצב.

הכספים שהיו אמורים ללכת לעם, יפנו למימון הבחירות והמפלגות, זו הפעם השלישית המיותרת ברציפות, תוך שנה,ואולי לקראת הפעם הרביעת..

ותושבי חוטף עזה ימשיכו לחטוף כרגיל.

המערכת המשפטית שלכאורה אמורה להגן על התקינות והחוקיות של ההליכים, ממלאת בפועל תפקידים אחרים לגמרי, כפי שציינה בספרה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר: "המגמה החשובה היא העתקת…יכולת ההכרעה המעשית… מהדרג הפוליטי הנבחר לדרג הפקידותי (המשפטי) הממונה….תוך עקיפת ההליך הדמוקרטי…"

ראש הממשלה מוביל אותנו לבחירות בפעם השלישית, אחרי שנכשל בנסיונו לסכל את ההליך המשפטי נגדו בפעמיים הראשונות.

יריביו אינם מאמינים למילה מדבריו, ובאותה הזדמנות מצפצפים מצידם על החוק, שמאפשר לו לכהן כל עוד לא הוכחה אשמתו.

הוא עצמו מצהיר, מצד אחד, שהוא חף מכל פשע ("אין כלום") ויש לו אמון במערכת המשפט (אך לא במשטרה, בפרקליט וביועץ המשפטי, שאת כולם מינה הוא עצמו), ומצד שני, מיועדות מערכות הבחירות שהוא מוביל אליהן, בזו אחר זו להשגת רוב , שיאפשר לו לחמוק ממשפטו, בשיטת ה"חסינות" השערורייתית, המאפשרת לחייטים הרמאים להציל אלה את אלה מעונש על פשעיהם.מאימת הדין. כלומר מאפשר להם לרמות ולגנוב בלי שיצטרכו לחשוש מעונש על .

ואילו יריביו של רוה"מ מתהדרים ב"מוסר" שלפיו מותר להם לצפצף על החוק (כמו שעושה יריבם, וכפי שעושים גם הממונים על מערכת המשפט.), ולצפצף גם על חזקת החפות, שאין מוסרית ממנה.

הכוהנים הגדולים של מערכת המשפט משתינים גם הם מהמקפצה על החוק כשאינו מתאים לעמדותיהם הפוליטיות.

איך אמר ראש עירית שדרות, אלון דוידי?

"המלך הוא עירום"

וכולם יכולים לראות עד כמה הוא שמן, מלוכלך, מכוער ומגעיל.

פה ג'ורה , ספינים, טריקים ושטיקים.

בא להקיא.

לא הצבעתי כבר בבחירות הסרק של מועד ב', וגם במועד ג' לא אצביע.

 

 

 

 

7 תגובות
 1. קראתי את רשימתך בה אתה מזלזל בדמוקרטיה וטוען כי היא שלטון העשירון העליון ע"י העשירון העליון למען העשירון העליון. יפה, עם כך מה פגם מצאת בדינה זילבר המטיפה לעקוף את הדמוקרטיה?

  אהבתי

 2. זילבר וחבריה, חיים, הם משומרי החומות החשובים של שלטון העשירון העליון. כשהיא מדברת על עקיפת הדמוקרטיה, היא מדברת על ביטול שלטון העם הנתעב בעיניהם (אני מניח שברור לך שהיא לא מתייחסת בדבריה להגדרה שלי לדמוקרטיה) לא מפתיע שחברי הכת הזאת זוכים לקבל משרות מפנקות עם פרישתם מהשירות הציבורי ממוטביהם-מטיביהם מהעשירון העליון. כמו שלא מפתיע שהם זוכים לתמיכת התקשורת הממוסדת שהיא כלבת השמירה של שלטון העשירון העליון.

  אהבתי

 3. אילן permalink

  דמוקרטיה אמנם שיטה קצת בזבזנית. חברי כנסת יקרים. בחירות שעולות לנו. בקיצור יקר.
  אבל תכלס יש לך שיטה שלדעתך טובה יותר.

  אהבתי

  • הלוואי שהייתה דרך, אילן,לתקן את פגמי הדמוקרטיה כפי שהיא בבפועל, ולההטיח את יישומה על פי חזונו של לינקולן., וכפי שמשתמע מפרוש המילה, שלטון העם. לצערי, אני לא רואה דרך לעשות זאת. בעלי ההון והכוח לא בקלות ירפו מטרפם, ואני מתנגד בכל מאודי להפיכות רוויות דם. איני מסתיר שאני אנרכיסט, ואת השקפתי על צורת הארגון המדינית הנכונה פרשתי בתגובה לחבר, המכנה עצמו "האנרכיטיקט" (אנרכיסט-ארכיטקט) ואפשר למצוא אץ הדברים ב"אודות", https://mafyahu.wordpress.com/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-3/, ראה תגובה מס. 13 בשרשור התגובות.

   אהבתי

 4. ברור לי מאפיהו שגב' זילבר לא מתייחסת לדמוקרטיה כמו שאתה מתייחס אליה. אבל גם היא כמוך מוצאת בה פגמים. ומסתבר שאתה וגב' זילבר שניכם בעד לעקוף את הדמוקרטיה . כי שניכם כנראה חושבים שיש ערכים נעלים יותר מהדמוקרטיה, זילבר חושבת ששלטון החוק כמו שמפרשים אותו אנשי החוק הוא הערך העליון . אני משער שאתה לא רואה בשלטון החוק את הערך העליון. כולנו יודעים ששלטון החוק בגרמניה בזמן שלטון הנאצים (שעלו לשלטון בצורה דמוקרטית.) ביצע פשעים נגד האנושות. ובכן מהו אותו ערך שהוא נעלה יותר שאמור להנחות אותנו? אני מחפש וחוקר (לעצמי) נקודה זו. וכל מה שמצאתי עד כה זה נצח ישראל התורה והנביאים והחכמים שעסקו בפירוש ויישום תורת ישראל . הערך העליון יותר במדינת ישראל אמור להיות הגשמת חזון הנביאים לגאולת העולם וישראל. ברור לי שאלו דברים בוסריים אבל הכיוון נראה לי אמת.

  אהבתי

 5. .אני לא מזלזל בדמוקרטיה, חיים, רק טוען שכשמה-לא-כן-היא., כשמדובר ביישומה בפועל. וראה גם תשובתי לאילן לעיל

  אהבתי

  • אילן permalink

   אני לא נביא אבל אופטימיסט וחושב שמה שקורה כרגע הוא סוג של ניקוי לחולי מרכזי שלנו. הכאוס שיצרה פה המערכת המשפטית יגמר שתעלה ממשלה ימנית שתרסן אותו ותנקה חלק מהחוליים שקיימים היום במשטרה ובפרקליטות.
   דרך אגב השיטה הטובה והבריאה היא של מהפכות איטיות שיגיעו מהנבחרים שלנו שאנחנו בחרנו והם גם יתקבלו בצורה הטובה ביותר ע״י כולם.

   אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: