דילוג לתוכן

טיפ/ סכין ירקות מעולה של "נעמן"

דצמבר 6, 2019

מתישהו בניינטיז, כשעבדתי כטבח באחת המסעדות  במטולה, נתקלתי בסכין ירקות משורית מצויינת, מתוצרת החברה השוויצרית ואנגר (זו המייצרת את האולרים  הידועים, ושהלוגו שלה הוא צלב שוויצרי שמנמן), ומאז שימשה אותי הסכין המעולה הזאת לצרכים הביתיים, ואף המלצתי עליה בחום כאן בבלוג.  בפעם האחרונה שקניתי את הסכין מספר 3  או 4 למטבחי, כבר, הגיע מחירה ל-46 ₪ (התחיל ב-32 ₪ בניינטיז).

והנה – מהפך. יום אחד, כשהייתי בביקור בדרום, בקניון באשקלון, לגמרי במקרה, נתקלתי במבצע בחנות של "נעמן" – שתי סכיני ירקות, המכונות "בירוקס", ב-20 ₪ (בדקתי באינטרנט, ובלי מבצע ובלי נעליים, ניתן להשיג זוג סכינים כאלה ב-25 ₪). מכיוון שהוואנגר הוותיקה שלי כבר התחילה לזייף, ולא בא לי במיוחד על מסע לתל-אביב (העיר מגורי נפקדת  הוואנגר מהמדפים), התפתיתי.

ותנחשו מה – אחלה סכין. הוואנגר ירדה אצלי מגדולתה. גם הסכין של נעמן  משורית, עם שיניים גדולות מאלה של הוואנגר (מה שהופך אותה גם לסכין-לחם מעולה). הלהב שלה ארוך בס"מ 1 בערך מהלהב של הוואנגר, מה שרק משפר את הביצועים. הקת נוחה ביותר לאחיזה, ואין צורך להיבהל מהזווית הלא-שגרתית שבין הקת והלהב ("מדורגת" בלשון המקצוע.). מתרגלים במהירות הבזק. כבר חלף די זמן מאז הקניה, ותקופת השימוש הארוכה ונטולת הבעיות מאז,  מאפשרת לי להמליץ בחום.

ולא לשכוח שגם אם לא מדובר בתוצרת הארץ, השם עברי, והמחיר מפתיע  לטובה.

From → טיפ, מטבח

3 תגובות
 1. אילן permalink

  כתוב ברצינות ״made in israel”

  אהבתי

  • כנראה שממש לא. חבר יודע דבר הודיע לי שאין מצב שמייצרים את זה פה.

   אהבתי

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

    בכול אופן יש חנות לידי. לקחתי את ההמלצה שלך. ננסה. אולי יצא ממך בסוף משהו טוב 🤣

    Liked by 1 person

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: