דילוג לתוכן

בחירות מועד ג?(2) פירכוסים ועוויתות ועוד סיבוב ברכבת השדים של האליטות

דצמבר 3, 2019

בכחולבן לא מאמינים למילה אחת של נתניהו (ומי יאשים אותם). ביבי מתייחס לכחולבן כאל חבורה של סאקרים (ומי יאשים אותו?), ליברמן ודרעי, אחוקים משכבר הימים, הם עכשיו צ'ילבות לוהטות. בשמאל מלקקים את פצעי הבחירות האחרונות, כתרגולת לקראת ליקוק פצעי הבחירות הבאות. לחרדים לא אכפת, כל עוד לא נוגעים להם ב(אין)גיוס. ובמשותפת מחניקים צחוקים מתחת לשפם, למשבתם של הציונים השנואים.

כי נראה שלפנינו עוד טיול ברכבת השדים הקרויה "בחירות", בלונה פארק הדפוק של האליטות.

*****

את הפוסט הקודם בסידרה כתבתי מנקודת ראותי הרגילה, כאזרח קטן, יהודי כללי ובלתי-מפלגתי.

בערך 1,000 אנשים, ככה כתבתי, הפוליטיקאים והמליאנים שמזמזמים סביבם, ועוד צבא היחצנים והעיתונאים (כאילו שיש הבדל), שלצידם ו/או עימם ו/או נגדם (כאילו שזה משנה) ועוד בכירי המערכות המשפטיות והמנהליות, על כל אלה התיק:

שוב ושוב לוקחות האליטות את העם לבחירות, כשכל מה שמבוקש מהן כתמורה להצבעתנו, הוא להרכיב קואליציה, להקים ממשלה, ולדאוג לאזרחים, כדי להצדיק לפחות חלק מן "ההוצאות המנהליות" האדירות שהם מפרישים לעצמם מתוך כספי המיסים.

רכבת השדים בלונה פארק של באליטות: פרכוסים והשתנקויות

התהליך הזה, של מערכת בחירות מייגעת, אחריה נסיונות כושלים להרכבת ממשלה, הכל לאורך חודשים, ושוב אותו דבר, ועכשיו אולי שוב בקרוב – זה ממש נראה כמו סוג של פרכוסים, או עוויתות של גוף הנתון בבעייה (מה שנקרא בלעז Convulsions או Cramps) תופעה שמעידה על קושי חמור. זה קורה, למשל, במחלה הנקראת אפילפסיה.

ומה שעובר עלינו, אם נעבור לדימוי מעט יותר ציווילי, מזכיר גם חירחורים והשתנקויות של מנוע מכונית, לפעמים כתוצאה מסתימת דלק.

התקפים חוזרים, הנראים כאוטומטיים.

והשאלה: מה לעזאזל קורה לגוף הפוליטי בישראל? מה עובר על האליטות שלנו, שעד כה דווקא תפקדו איכשהו במשך שבעים שנה?

מה השתנה?

מה, או מי, הם הגורמים לאותו קצר חשמלי במוח הקולקטיבי של האליטות, או לאותה סתימת דלק במנוע התפקודי של המערכת שהם קימבנו לנו ולעצמם? האם ניתן לחדול מן העוויתות? כי אם בחירות מועד ג' לא יביאו הכרעה (כנראה שלא), למה שרכבת השדים לא תיקח אותנו למועד ד", והלאה מזה?

*****

זכור לי שלפני שבועיים או שלושה, אמרתי לחבר ותיק, שאני מתחיל לרחם על בנימין נתניהו.

הוספתי ואמרתי שזה סימן רע מבחינתו. שהרי אם הוא מעורר חמלה אצל אחד כמוני, ממש לא אוהד של האיש, וגם לא רגשן בכל מה שקשור לפוליטיקאים, קל וחומר שרבים מאוהדיו הוותיקים כבר מרחמים עליו. ופוליטיקאי שמרחמים עליו, בטח אם הוא במעמד של ראש ממשלה, ובא אלינו בפוזה של "האיש החזק", או "המנהיג שיש לסמוך עליו", יש לו בעיה.

אחד השרים מטעם הליכוד, ציין, ש"יש משהו מאוד לא מוסרי בלבעוט בגופה"

ושביבי לא יבוא בטענות לאיש. בעצם התקרבנותו הוא מזמין את התגובות הרגשיות האלה. אוהדות, אבל…

****

ואם לא די בכך, גם יצאה ממנו היוזמה להפגנה "הספונטנית", שבאה לתמוך בו, בחתירתו תחת שלטון החוק ׁ(ודי כבר עם נסיונות ההכחשה המגוחכים של אוהדיו בעניין זה, כאילו לא היתה ידו באותה הפגנה כושלת. ויפה שכשלה גם ההפגנה של מתנגדיו, שלא טוב בעיניהם חוק יסוד הממשלה. ראוי להשאיר למשפט את אשר למשפט, ולפוליטי את אשר לפוליטי, אגב.)

ומאז הוא הולך ומתדרדר. טעות רודפת שגיאה, צעדים נמהרים והצהרות סרק, והוא יוצא שותף מלא בפירכוסי המערכת. ויחד עימה הוא מוביל להשתנקות אלקטורלית* (Electoral Convulsion) נוספת, ושמה "עווית בחירות מועד ג'"

אין כבר מי שלא מבין, או חושד, שביבי מרוויח זמן, בשיטת "יתנו יקבלו": נותן בבחירות ומקבל עוד כמה חודשים בתור הבוס.

ברור שביבי הוא בעייה. לפחות חלק ממנה. הוא מהגורמים החשובים בקצר החשמלי המוחי, וגורם במבוי הסתום שהוא תוצאת הפרכוסים וההשתנקויות, ומביא מצידו לעוד התקפים ועוויתות.

*****

עדיין אני מקווה שהאהבלים האלה יצליחו להתארגן סביב איזו ממשלה משותפת בלי כל הסיסמאות המטופשות, הערכים המוסריים, ההבטחות לבוחר, ההישגים המדיניים, הנאמנות לגוש ושאר ירקות. שיתרכזו בעניין עצמו. שישימו ראש על העניין שעל סדר היום, בלי הסחות ותרוצים.

שיתארגנו על קואליציה וממשלה, כמו שכמה חבר'ה מתארגנים על חצי רבע.

A man's gotta do what a man's gotta do

לא זכורה לי אשה בצוותי המשא ומתן.

*****

אבל אני פסימי. אצלם במרומי האליטות, המשכורות נכנסות כסדרן, הם מברברים כרגיל מול המיקרופונים והמצלמות. הכל בשיגרה. עברו את פעמיים? אז שוב. ועל האזרחים הקטנים, שלא מקבלים את חלקם בעיסקת הבחירות (ממשלה אחדות ותקציבים תמורת הופעות בקלפי) הם לא שמים הרבה.

אני חושש מאוד, שהם יצליחו לעשות מה שמצופה מהם (ממשלת אחדות) תוך דילוג על השלבים הבאים,רק אם וכאשר הם יגלו, שהפירכוסים הפוליטייים שלהם יעלו ביוקר לא רק "לאוכלוסיה" אלא גם להם עצמם.

ועוד אני חושש, שהם יראו את האור רק אחרי שיקבלו את השובר לתשלום. כלומר, אחרי מעשה.

_____________________________

 • חידוש מדעיסטי שלי (!), אחרי שתוך שנה, אם יהיו בחירות מועד ג', יושג אצלנו שיא עולמי של 4 הרכבים שונים של הפרלמנט בתוך שנה (מאביב 2019 עד אביב 2020), הישג הראוי לספר השיאים של גינס, טובורג, ג'וני ווקר, סמירנוף ועלה ירוק.
3 תגובות
 1. אילן permalink

  הו התנשאות קדושה ?
  אתה כרגיל הקדוש המעונה שצופה על הכול באימה.
  מדובר בסך הכול בתהליכים דמוקרטים שמנסים לסדר את מה שגורמים שונים וחתרנים מנסים לעשות. עיוות והעלמת תוצאות בחירות שגרמו בבחירות הראשונות לבנט לא להכנס לכנסת וכול הקירקס עם נתניהו. אבל אל דאגה. אנחנו ציבור הבבונים נדאג לכנסת לאומית וימנית כמו שצריך.
  אז תסיר דאגה מליבך. יהיה טוב

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: