דילוג לתוכן

מה יש לפרופ' למשפטים סוזי נבות נגד החוק הקובע שרוה"מ רשאי לכהן כל עוד אין נגדו פס"ד חלוט?

נובמבר 18, 2019

אתמול בתכנית הצהרים של יעל דן בגלצ, שמעתי את הפרופ' (למשפטים!) סוזי נבות, מנסה, אולי, להצדיק את היציאה הפרועה של הכהן הגדול אהרון ברק נגד החוק המאפשר לראש ממשלה לכהן כל עוד לא עומד נגדו פסק דין חלוט.*
נבות אמרה, שהחוק הזה לא מחייב כי אין לו "פרשנות" ומיד הציעה את הפרשנות שלה. לדעתה, כך אמרה, החוק הזה מתייחס רק לכתבי אישום בעניינים "מינוריים" כהגדרתה. ואילו בעניינים בעייתיים כמו שוחד, אין

פרופ' סוזי נבות: "מינורי"

להעלות על הדעת, שראש ממשלה ימשיך לכהן אחרי הגשת כתב אישום נגדו.
אז או שהפרופסור כלל לא מכירה את החוק שעליו היא מדברת ברדיו בכזאת חופשיות, ואף מעיזה להציע לו פרשנות, או שהיא עוסקת בהונאת המאזינים.
כי החוק המדובר עוסק במפורש בהאשמות הנוגעות לעבירות שאינן "מינוריות".
איך יודעים? קבלו את לשון החוק, שהוא חוק יסוד:הממשלה, סעיף 18, סעיף קטן (א): "הכנסת רשאית, בהחלטה ברוב חבריה, להעביר מכהונתו את ראש הממשלה שהורשע בעבירה ובית המשפט קבע בפסק דינו שיש עמה משום קלון;"
עבירה "מינורית", פרופסור נבות, שיש מצב להצמיד לה קלון?
איפה את חיה, פרופסור?

From → כללי

2 תגובות
 1. אילן permalink

  אם ואני אומר רק אם אין שום דבר ושום עברה בשלושת התיקים (1000 2000 3000) וכול התיקים הללו נבנו כמו שאתה מתאר מתוך פוזיציה איך היית מתאר את מה הטרוף שקורה לנו.
  אני חושב שרוח המפקד שורה ויש לנו פה הפיכה של הרשות השופטת. ואם אפילו לא יצא שום דבר מהתיקים אף אחד לא יקח אחריות אבל אף פוליטיקאי לא יעז לצאת נגדם אחרי שהצליחו להוריד ראש ממשלה.
  אני חושב שהדמוקרטיה אצלנו מתה.
  עצוב מאוד.

  אהבתי

 2. אין לי מושג כיצד הגעת למסקנה שמתוך התיאור שלי יוצא שתיקי נתניהו "נבנו מתוך פוזיציה". מעולם לא כתבתי כדבר הזה וגם לא רמזתי לאפשרות כזאת. ואני ממש לא חושב ש"הדמוקרטיה אצלנו מתה." ואם אני עצוב זה רק בגלל חדלונם של הפוליטיקאים, בעיקר נתניהו וגנץ, להרכיב ממשלה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: