דילוג לתוכן

סיפור על צ'ולנט עם פואנטה

נובמבר 7, 2019

פעם עבדתי נהג בחברת מחשבים של חבר טוב שלי, שגם השכיר לי בזול דירה בארלוזורוב, מול רחוב מיכאל, איפה שהשכונה של הדוסים. שם הייתי עושה קניות לפעמים, ובעניין זה היה לי יועץ סתרים, ר' יואל ברל משמרל (שם בדוי) שהיה נותן לי עצות, אצל מי כדאי לקנות? איפה הכי בזול? מי עומד לסגור ועושה מכירת חיסול? ברל היה חייט למשימות קטנות, תיקונים וכאלה, ובעיקר היה יושב בכיסא מחוץ לחנותו הקטנה ומתחרדן ו/או תופס בריזה.

ברור, שעל כל עצה שקיבלתי, שילמתי בהאזנה לסיפור.

*****

עכשיו, לרגל החורף המתקרב, נזכרתי שאני זקוק לסיר כבד לצ'ולנט. ואיפה אפשר למצוא סיר כזה,אם לא בשכונה של דוסים שיכנוזים? וכך מצאתי את ר' יואל יושב במקומו הרגיל, ותופס בריזה מזרחית כי זה מה היה היום.

"צ'ולנט!" צהל ר' יואל, ואחרי שאמר לי ללכת ישר, לפנות חצי שמאלה, ולשאול על ריפקה, ציטט לי את סבא שלו, שהיה אומר ליואל: אתה יודע למה עם ישרואל עם הנצח? כי הוא אוכל צ'ולנט. 
כי מה זה צ'ולנט? זה שביום שישי לוקחים את כל השאריות מכל השבוע, מוסיפים קצת אבקת מרק ותפוחי אדמה, מכניסים לסיר גדול, שמים על אש קטנה ומתפללים חזק שיצא טוב.

ומה שנשאר מהצ'ולנט של שבת, אוכלים כל השבוע.

ואז שוב מגיע יום שישי, ושוב לוקחים שאריות ושמים בסיר.

אבל מה זה השאריות ששמים בסיר??

זה השאריות של הצ'ולנט מהשבת שעברה!

וככה יש לנו צ'ולנט לנצח, הסביר לי יואל. העצמות ששמים בסיר בצ'ולנט שבין כסה לעשור? מהשאריות שלהם מכינים את הצ'ולנט של פורים. ועצמות גדולות אפשר לסחוב עד שבועות.

צ'ולנט לנצח לעם הנצח, סיכם ר' יואל.

ועכשיו מה, המשיך ר' יואל, והעיף בי מבט מאשים, באו הציוניסטען, שוכחו ממסויירעס ישרואל, ועכשיו, במקום צ'ולנט לנצח אוכלים אוכל בריא וטרי, פירה ושניצל מהפריזר, כל יום אחד חדש. אין שאריות, אין מה להכניס לסיר של הצ'ולנט!

הלך הצו'לנט לנצח, סיכם ר' יואל, קודר מאוד. נשאר שניצל יומי.

אז מה עכשיו, ר' יואל, ניסיתי להתקיל אותו, אין צ'ולנט לנצח – אין עם ישראל לנצח?

אבל ר' יואל רק חיכה לי בסיבוב.

אתה לא קורא עיתונים? הוא גער בי, וצהל:

עכשיו יש לעם ישרואל בחירות לנצח!

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: