דילוג לתוכן

תלמדו טריק

אוקטובר 29, 2019

עדיין אני נפעם מהטריק-שטיק , מעין תעלול קוסמים, שבוצע הערב בשידור חי במהדורת החדשות של קשת, על ידי הכתב לענייני משטרה, משה נוסבאום. זה היה בעניין חקירתם במשטרה של יועציו הקרובים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחשד שניסו להביא גם את שכניו של עד המדינה, מומו פילבר, בסוד טעויותיו המצערות. נגד מרשם.

מתברר, שבמהלך החקירה נטלה שוטרת מאחד הנחקרים את סלולרו, ועשה בו מעשה פיפינג-טום. כלומר, מציצנות אסורה בעבר האינטימי של הנחקר כפי שהוא משתקף במסך המכשיר, הרבה מעבר לחומרים שהיו דרושים לחקירה.

והכתב נוסבאום הביא לנו את ההסבר של המשטרה למעשה השוטרת החוקרת:

הבעיה עם השוטרת, נאמר בהודעת המשטרה, היא זו – היא לא הסבירה לבעל הסלולרי, שהוא רשאי לסרב, ולא להסגיר בידי השוטרת את עברו הסלולרי, וכמו כן היה עליו להעניק לה רשות בכתב כדי שתוכל להציץ בסלולרי.

כלומר, לפי המשטרה, הבעיה של השוטרת היתה איזה מחדל קטן, ,שהיא לא הודיעה לנחקר שעליו להעניק לה הסכמה למעשיה.

שזה נשמע לגמרי כמו עבירה קטנה, טכנית בעיקרה.

ואילו הנחקר החשוד, הוא שטעה, כשהעביר לידי החוקרת את מכשירו, וגם הוסיף חטא על פשע כשלא חתם לה.

וזה שהוא לא ידע?כי היא לא סיפרה לו?

ידוע שאי-ידיעת החוק אינה פוטרת.

אני זוכר עדיין היטב, שלפני עשרות שנים כבר הסביר מי משהיה שר וח"כ מטעם מרצ, יאיר צבן, איך עושים את הטריק הזה. הדבר קרה באיזו אספה של מפלגה נשכחת, וצבן הקריא לנו כותרת מ"ידיעות אחרונות" בזו הלשון:

מבוטח שקיבל הבטחת הכנסה מביטוח לאומי, התברר כסוחר ירקות עשיר!

בעוד שהאמת היא, כמובן, אמר צבן, שסוחר ירקות עשיר רימה (גם?) את המוסד לביטוח לאומי!

אבל למי שנתן את הסיפור והכותרת בידיעות אחרונות, היה מתאים יותר ללכלך על מבוטחי הביטוח הלאומי העניים, מאשר על סוחרי הירקות העשירים.

ואותו דבר בסיפור של נוסבאום והמשטרה:

כי הבעיה של השוטרת, לא היתה, שנשכח ממנה להודיע לנחקר מה זכויותיו.

לא-לא.

הבעיה של השוטרת היא, שהיא הירשתה לעצמה להציץ בעברו הסלולרי של הנחקר, עברה על החוק, שכן לא היתה בידה הסכמה חתומה על ידו בעניין זה.

*****

טריקים-שטיקים מהסוג הזה – הפיכת האמת על פניה, רווחים מאוד אצל עורכי דין, פוליטיקאים ועיתונאים, ועוד טיפוסים שחושבים איך לצאת מהפאדיחות שלהם על ידי הפלת התיק על קורבנם.

וכשמכירים את הטריק, קל להבחין בו.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: