דילוג לתוכן

למה הח"כ יאיר גולן נדבק להשוואות בין ישראל והנאצים?

אוקטובר 7, 2019

אמש, בעודי פונה לשטוף כלים לקראת חצות הפעלתי את הרדיו הסמוך למקום הפשע, שהיה מכוון על גלצ. נפלתי על שיחה עם מומחה צבאי כלשהו, שלא הכרתי את קולו, במסגרת יומן הלילה. הוא התייחס לישיבת הקבינט האחרונה בעניין האיום האיראני, ומיד היה ברור לי שהוא נמנה על מחנה "רק לא"(ביבי), שכן הוא זילזל באיום האיראני, ולכן גם בישיבת הקבינט.

ח"כ יאיר גולן: כמי ששב אל קיאו

אגב, גם לדעתי ישיבה זאת של הקבינט היא תעלול בחירות. הרי לדעת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא ואוהדיו, היו והאיראנים שמחים לסייע בסילוקו מהשלטון.(גם אני חושב כך), והסיבות ברורות.

והנה – דווקא משום כך, ממש לא סבירה עכשיו תקיפה איראנית על ישראל. למעשה, כמעט שנראה שנתניהו היה שמח להתגרות כזאת, שתציל אותו מהמבוי הסתום שהוא עומד בפניו ומפני הסכנה של אובדן השלטון.

אבל ברור שהפרשן שהאזנתי לו לא היה יכול להעלות את הטיעון הזה, באשר, מה שמשתמע ממנו הוא, שהאיראנים מעדיפים שממשלת ישראל תישלט על ידי האגף הפוליטי שלו, אנשי ה"רק לא".

כשנפרד השדרן מהפרשן הצבאי, התברר לי שמדובר בח"כ יאיר גולן, מי שהיה אלוף בצה"ל ומועמד מוביל למשרת הרמטכ"ל, עד שראה את האור, למזלנו (כי כך נחסך מאיתנו רמטכ"ל טיפש), וטען, בנאום לזכר יום השואה, ל"זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016", הטמבל.

התייחסתי לאיוולת הזאת בסקירה על ספר המתעד את זכרונותיה של בתו של השגריר האמריקאי בגרמניה בתקופה שעלו הנאצים לשלטון בגרמניה.

וממש לפני כמה ימים, כמי ששב אל קיאו, הפעם בתור ח"כ במפלגה קטנה וזניחה, הסביר לנו גולן, ברדיו דרום ביום ה' שעבר, ממה עלינו לחשוש:(להבדיל מהאיראנים, שלא מדאיגים אותו) – "אני מזכיר שהנאצים עלו לשלטון בצורה דמוקרטית. ולכן אנחנו צריכים להיזהר בתוכנו, להיזהר היטב, מכך שגורמים קיצוניים בעלי השקפה משיחית לא ינצלו את הדמוקרטיה הישראלית על מנת לייצר פה מציאות שלטונית אחרת" , הטמבל והבור (ו/או שקרן).

גולן מגלה פה את בורותו, או את רמייתו ( או שהוא סתם מדקלם כל מיני "דעות" הרווחות בין האנטישמים המקומיים של הפייק שמאל). כי הנאצים, מה לעשות, בכלל לא עלו לשלטון "בצורה דמוקרטית" הם עלו לשלטון בכוח הזרוע, אחרי שמנהיגם, אדולף היטלר הבין כי נכשל בדרך הדמוקרטית. התהליך תואר בהרחבה ותועד לעייפה, ובוויקיפדיה מצאתי תיאור קצר, תחת הערך "עליית הנאצים לשלטון" והנה תמציתו לפניכם:

"בראשית חודש מרץ (1933), זמן קצר לאחר שריפת הרייכסטאג, נערכו הבחירות האחרונות תחת שלטונו של היטלר. למרות מסע התעמולה וההפחדה המפלגה הנאצית לא הצליחה לקבל רוב – היא זכתה ב-44 אחוז מן הקולות… היטלר ראה בכך כישלון והחיש את קצב השתלטותו על המדינה. הסמכויות שהועברו לידי המפלגה הנאצית התרבו והרחוב נשלט על ידי בריוני ה-S.S וה-S.A.
ב־22 במרץ הוקם מחנה הריכוז דכאו בדרום גרמניה, שהיה מחנה הריכוז הראשון. מתנגדיו של היטלר – הקומוניסטים והדמוקרטים (בהם יהודים מעטים), נשלחו ל'חינוך מחדש' במחנות. דכאו ומחנות הריכוז שהוקמו בעקבותיו, עברו בהדרגה לפיקוח ה-S.S, ומטרתם הייתה לבודד את מתנגדי הנאציזם…
…בין החודשים יוני ליולי הוצאו כל המפלגות מהרייכסטאג בסיוע אלימות, איומים וחקיקה. ב-14 ביולי חוקק 'החוק לקיום המפלגה הנאצית כמפלגה יחידה' שמכריז כי רק המפלגה הנאצית מותרת, וכל מפלגה אחרת אסורה ונוגדת את החוק. כך הושלמה הפיכת המשטר של רפובליקת ויימאר למשטר חד-מפלגתי המעניק סמכות בלתי מוגבלת למפלגה השלטת. בנובמבר אותה שנה נערכו "בחירות" לרייכסטאג ונבחרו 661 צירים מהמפלגה הנאצית…
לאחר מותו של הנשיא הינדנבורג, באוגוסט 1934, מינה עצמו היטלר ל'פיהרר', קאנצלר ומפקד הצבא הגרמני. הוא לקח לעצמו את סמכויות הנשיא. החיילים חויבו להישבע אמונים ישירות להיטלר, ובתי המשפט חויבו לפעול ברוח ה'פיהרר' בלבד. הוקמו בתי דין מיוחדים שדנו את מתנגדי המשטר הנאצי. נערך משאל עם והיטלר זכה ב–90% מהקולות. גרמניה הפכה לדיקטטורה מוחלטת."

עד כאן הוויקיפדיה.

צריך להיות פסיכי ברמות, או שקרן בריבוע, כדי להשוות את התהליך המתואר פה, של עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, ובין מה שקורה או עלול לקרות בישראל.

אז למה מקפיד גולן לשוב אל ההשוואה בין ישראל והנאצים? כי הדבר מביא לו נקודות, הזמנות לראיונות ותמיכה בתקשורת השמאליברלית, ובעיקר ב"הארץ" בעל הקו המערכתי האנטישמי) ואהדה בחוגי הפייק שמאל ממצביעי מפלגתו, מרצ ושות', הקרויה "המחנה הדמוקרטי". אוהבים את זה גם בקרן וקסנר-אפשטיין האמריקאית, שמימנה את לימודיו באוניברסיטת הארווארד ואת שהותו בארה"ב (הטבה ששוויה מוערך במיליון ש"ח)

One Comment
 1. קמיליה permalink

  איני מעונינת או יכולה להצדיק את דברי יאיר גולן, ודברים דומים של שלל שותפיו לאמונה. אבל נדמה לי שאני די מבינה את מקורם.

  מאוד קל לשים לב שגם העיתון החביב עליך (הארץ) מרבה לעסוק בהשוואות בין ישראל לבין גרמניה הנאצית. ממבחר גדול של כותבים ובמבחר גדול של הקשרים. כנ'ל כמכ פוליטיקאים יהודים מהצד השמאלי של מפלגת העבודה, מר'צ והמשותפת. כלומר, דברי יאיר גולן הם רק דוגמית קטנטנה אחת מהפיקסציה להשוואות לשואה של מחנה השמאל הישראלי.

  מאוד רלוונטי לנושא זה – העובדה שרובם המכריע של השמאלנין הלהוטים לבצע השוואה זו הם ממוצא אשכנזי, וחלק לא פרופורציונלי מקרבם הוא דווקא מארצות השפה והתרבות הגרמנית /ממרכז אירופה (להבדיל ממזרח אירופה).

  הנחת מוצא: אחת הטראומות הבסיסית (אם לא *ה*טראומה) של כל יהודי ישראל היא השואה.
  בהכללה גסה,
  – הימין הישראלי חי בטראומה שנחזור להיות קורבנות. שמשהו יגרום לנו להפוך לקטנים וחלושים, ונהפוך שנית לקורבנות חסרי כוח וחסרי אונים. מכאן שהוא מוכן לעשות כמעט הכל בכדי למנוע סכנה קיומית זו.
  – השמאל הישראלי חי בטראומה שאנחנו נשחזר את מעשי המקרבנים. שנאבד את צלם האנוש שלנו, וננהג ב"אחרים" כפי שהנאצים ועוזריהם נהגו בבני עמנו. יהיו ה"אחרים" אשר יהיו. כולל מהגרי עבודה זרים שהסתננו לארץ, אויבים שנשבעו להשמידנו, ועוד ועוד.
  כלומר, אני מניחה שהחרדה (הלא רציונלית) מלההפך לנאצים היא חרדה אמיתית. לא רק גימיק פוליטי שנועד להשיג איזשהם יתרונות.

  (נדמה לי שדווקא צאצאי בני השפה והתרבות הגרמנית הם אלו שהכי מסוגלים להזדהות עם הנאצים ועוזריהם. כולל עם תחושת העליונות שלהם על כל "הגזעים" הנחותים מהם. כולל עם קור הלב הנדרש לתכנן השמדה שיטתית. לפיכך דווקא הם אלו שהכי חרדים מ-'התעוררות השטן הנאצי" בקרבם).

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: