דילוג לתוכן

נבואת ב. מיכאל

ספטמבר 13, 2019

עוד לא הספקתי להתאושש מנבואת השקר והשקץ הקודמת (ראו פוסט קודם), וכבר הפציץ הביטאון המרכזי לנבואה, הלוא הוא "הארץ" בעוד נבואת סרק מטורללת.

הנבואה הפעם נבנתה לתלפיות, על מסד איתן של של השפרצה אנטישמית מסוג א':

שהיא ההשוואה בין היהודים, העם, המדינה השלטון – ובין הנאציזם הגרמני (אנטישמיות סוג ג' בעיתון ל"אנשים חושבים", חה-חה, מסתפקת בבהשוואה ל"אפרטהייד", וסוג ב' בהשוואה ל"פשיזם". יהודים=נאציזם זה הדובדבן שבפסגת הקצפתׂ).

שריפת הרייכסטאג, ברלין, 1933

השוואות כאלה רווחות מאוד ב"הארץ", עיתון בעל קו מערכתי אנטישמי ברור (הציצו פעם בהגדרה של האיחוד האירופי ומדינותיו לאנטישמיות, והעניין ברור) זאת, בין השאר, מתוך היכרותם של בעלי ה"דעות" שם עם תחושותיו הקשות של המו"ל בעיתונם כלפי בני עמו, בבחינת "יָדַע שׁוֹר קֹנֵהוּ".

וגם בבחינת (יָדַע) חֲמוֹר אֵבוּס בְּעָלָיו, וזאת מתוך התחשבות בשותפים הגרמנים הנאמנים של המו"ל, שגם הם, מן הסתם, שואבים נחת מהשוואות האלה בין ישראל והנאצים, מסיבותיהם שלהם.

קבלו הפעם את ההשפרצה האנטישמית של ב. מיכאל, מהוותיקים בענף, ביום ד' השבוע:

"אין כמעט ספק כי אי־שם במגירות השלטון מסתתר ספר הדרכה פוליטי המבסס את עצותיו על ימיה האחרונים של רפובליקת ויימאר…לפי 'מדריך ויימאר', השלב הבא הוא שריפת הרייכסטאג. לא חייב להיות דווקא 'רייכסטאג'. אפשר גם פרלמנט, כנסת…"*

"שריפת פרלמנט היא אקט יעיל ביותר. היא זורעת פחד, מערערת את הביטחון, יוצרת כאוס ומביאה את העם לייחל לידו האיתנה של שליט מסוקס…ממש מימוש חזון אחרית הימין… נותרו רק שתי שאלות מעשיות:1. מי ישוגר למשימה … ומי יוחשד במעשה. 2. מתי נכון להצית? …"

התשובה לשאלה הראשונה פשוטה: יש די והותר 'יחידות מיוחדות'…. ואשר ל"חשוד" בהצתה?…לא יקשה לעצור נְחוּת־גזע אשר יאשר בכתב שהוא עיתונאי ערבי שמאלן, בן לעובדת פיליפינית ולפליט סודאני…ואשר לשאלה השנייה, עדיף להצית לאחר היוודע התוצאות. כך יהיה אפשר להמשיך לשלוט כ"ממשלת מעבר"…

נו טוב, מה אפשר כבר להגיד על תשפוכת מטומטמת ומטורללת שכזאת, שנוטפת היסחפות בנהר השנאה, בואך המפל.

פעם הייתי מציע התערבויות, אבל חדלתי מזה.

בדי עמל, הצלחתי באחד מנסיונותי הנכלוליים לעשות קצת ח'יר מהטימטום השמאלני המתיימר לדעת את העתיד. הצלחתי אז לעניין בהתערבות על נבואת שקר שלו (על אותו רקע של השוואה בין ישראל והנאצים), אחד מחבריו לדעה של ב. מיכאל. אבל כשהתבדתה אותה נבואת שקר שלו, והגיע הזמן שיישלם (בקבוק וויסקי), התברר שזכרונו של הנביא באשר לעבר (עצם קיומה של ההתערבות), אינו עולה על "ידיעתו" את העתיד.

******

לכאורה, דווקא מב. מיכאל אפשר היה לצפות שייזהר בנבואות סרק ושקר כגון דא.

חודשים ושבועות ארוכים, בעודו כותב את דעותיו ב"ידיעות אחרונות", באמצע העשור הקודם, לפני "ההתנתקות" מרצועת עזה, הודיע ב. לקוראיו, שוב ושוב, שהיה לא תהיה התנתקות.

הכל בלוף של ראש הממשלה דאז אריאל שרון שההתנתקות היתה פרי יוזמתו. תכסיס ותרגיל, ואיך אנחנו לא מבינים זאת ונופלים בפח.

והסוף ידוע.

הלשונות הרעות אומרות, שפיטוריו של ב. מיכאל מ"ידיעות" עקב "צמצומים", כהכרזת העיתון, היתה קשורה לאותו קמפיין של נבואות שקר שניהל בעל הדעות נגד שרון ונגד המציאות.

בהכירנו את מבנה המו"לות של "הארץ" מותר להניח, שנבואות שקר על רקע אנטישמי, לא יהוו עילה לפיטוריו של ב. מיכאל מהעיתון.

אילו שקרים אנטישמיים ונבואות סרק היו עילה לפיטורין ב"הארץ" היו עמודי הדעות שם (ולא רקׂׂ) מתייתמים תיק-תק מרוב המשתתפים הנוכחיים.


*שריפת הרייכסטאג בגרמניה על ידי הנאצים, יוחסה לקומוניסט זר, וזירזה את עלייתו של היטלר ומפלגתו הנאצית לשלטון, כך שברור מה חושב ב. מיאכל על הלהיכוד, על בנימין נתניהו, על מדינת ישראל והעם היהודי.

From → כללי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: