דילוג לתוכן

ז'יטונים, ג'ינס, תחתונים סקסיים, חטיפים, CIA – והמפלגה של אהוד ברק: הון אמריקאי גדול בוחש בשמאל ישראלי קטן

יוני 28, 2019

מה המכנה המשותף בין דרכם הפוליטית והפינאנסית של בנימין נתניהו ואהוד ברק, שניים מכמה מועמדים לראשות הממשלה, והיחידים שמילאו את התפקיד.

התשובה ידועה.

מו"ל שלדון אדלסון: ז'יטונים מהקזינו לעיתון של ביבי

דרכם סוגה בשושני דולרים של מיליארדרים אמריקאים.

וקצת אוסטרלים ואחרים.

באשר לנתניהו הדברים ידועים היטב.

גולת הכותרת: מיליארדר ההימורים שלדון אדלסון, המתחזק למען הפרוטז'ה הימני שלו, ראש הממשלה, יומון משגשג.

ולאחרונה, בקטנה, גם כלים ותשמישי גילוח משוכללים, מהאמבט של  המיליארדר האוסטראלי  ג'ו פאקר, שנופקו באישון לילה לראש ממשלתנו, המקפיד מאוד על הופעתו בתחום השיער.

*****

ברק איש הסודות היה קצת יותר דיסקרטי, אבל גם במקרה שלו אי אפשר היה להעלים את ערמות הדולרים מתחת לשטיח, אפילו לא בעזרת "זכות השתיקה" שעליה  הקפיד בשעתו פרקליטו של ברק, יו"ר הסוכנות דהיום ומנהיג יוצא של מפלגת "העבודה", יצחק (בוז'י) הרצוג.

יורשת מיליארדים אלינור פרידמן-כהן: ג'ינסים לקרן החדשה

מי שהיה הרבה פחות דיסקרטי, הוא אליעזר יערי, עיתונאי לשעבר,   מי שעמד בראש הסניף הישראלי של "הקרן לישראל חדשה" בתקופה הרלוונטית – מערכת הבחירות ב-1999. והנה מה שכתב יערי לתורמים הנדיבים של הקרן החדשה:

"אמש התרחש דבר גדול בישראל. החברה הישראלית, בתצוגה מדהימה של דמוקרטיה, הצליחה…לסלק מהשלטון קואליציה ביזארית שגילמה סטגנציה פוליטית, הידרדרות מוסרית, וקלריקליות דתית וחברתית (הימין של נתניהו) ולהעניק לחברה הישראלית הזדמנות שנייה… בעקבות הבחירות, יכול כל אחד מאתנו…להרגיש סיפוק עם הערכים שמומשו בתוצאות הבחירות… אי אפשר להסתכל על מה שקרה ולא לראות את טביעות האצבעות הברורות והאמיצות של הקרן החדשה לישראל … היום הוא יום גדול לישראל… אנו הקרן החדשה לישראל ויש ביכולתנו להיות כוח חשוב ביצירתה של ישראל חדשה".

ןמהי אותה "ישראל חדשה"?

קבלו את דבריו של איתן בורנשטיין, ממייסדי ארגון "זוכרות", הממומן על ידי הקרן:  
"כאשר הפליטים
(הפלשתינים) יחזרו, היהודים יהפכו למיעוט במדינה… לא תהיה להם אפשרות יותר לקבוע את עתידם בעצמם… ייתכן שיהיו יהודים, רובם ממוצא אירופי, שלא יהיו מסוגלים להסתגל למציאות הלא-ציונית, ויעדיפו להשתמש בדרכון הזר שלהם כדי לעבור למקום אחר…"

או למשל, חדווה רדנוביץ, מי שהיתה סמנכ"לית של הקרן לישראל חדשה, דברים שאמרה ליועץ הפוליטי בשגרירות האמריקאית בתל אביב:

"בתוך מאה שנה ישראל תהיה בעלת רוב ערבי, אך היעלמותה של המדינה היהודית לא תהיה הטרגדיה שהישראלים חוששים ממנה, משום שהיא תהפוך לדמוקרטית יותר"

מועמד אהוד ברק:מי זה שם אוהב לשמוע על"פשיזם" ו"אפרטהייד" בהקשר שלישראל?

אלה אינם קולות בודדים. רבים  מהארגונים הפוליטייים של הקרן, שאליהן הופנה רוב המימון שלה,  מ"בצלם", ו"שוברים שתיקה" או "גישה", עד
"עדאללה" ו"מוסאווה", פועלים בחריצות רבה כדי לקדם את מסעי הדימוניזציה והדה לגיטימציה נגד ישראל, בעיקר במערב, למען בנק המטרות של ה-BDS, בשרות תעמולת ה"אפרטהייד" וה"פאשיזם".

ומי יסד את הקרן הישנה למדי הזאת, בת ה-40?

היו אלה המיליארדרית אלינור  פרידמן, יורשת אימפריית הג'ינס האמריקאית לוי-שטראוס, ובעלה, עורך  הדין הדרום אפריקאי ג'ונתן כהן.

במשך שנים רבות, שימשה "קרן פורד" כתורמת המרכזית למעללי "הקרן החדשה" של לוי-שטראוס. קרן פורד האנטישמית, היתה מוטב חשוב – מס. 1, של סוכנות הביון האמריקאית (CIA), וככזאת (כאנטישמית) היתה יזמית חשובה של "ועידת דרבן" בדרום אפריקה של תחילת המילניום, שם נולדו ארגוני החרם של ה-BDS.

קרן פורד תמכה בארגוני החרם האנטי ישראלי  ביד רחבה.

מיליארדר לזלי וקסנר: מהלבשה תחתונה לתרומה סודית לברק

וביד השניה, במקביל, השתמשה ב"קרן החדשה" ובארגוניה המקומיים בישראל,  לאספקת חומר תעמולתי חשוב, כתחמושת למסעות השיסוי וההחרמה של אותו BDS.

*****

מאז שהקרן עזרה למועמד מטעם "העבודה להיבחר כראש ממשלה, והוכיחה כי "יש ביכולתנו להיות כוח חשוב ביצירתה של ישראל חדשה"=לא מדינת היהודים)  כבר הספיק ברק לרתום לעגלתו עוד מיליארדר אמריקאי חשוב. מענף הטקסטיל. הפעם מדובר בלזלי וקסנר, איל התחתונים הסקסיים של המותג הידוע "ויקטוריה סיקרט".

הוא היה התאום הרפובליקאי של אלינור לוי-שטראוס-פרידמן-כהן הדמוקרטית. אלא שווקסנר חזר בשאלה לאחר בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות בארה"ב.

הקרן שלו עסקה ב"טיפוח מנהיגות" ישראלית, בשתוף  בית הספר למדינאות ע"ש קנדי באוניברסיטת הארווארד היוקרתית, בקיימברידג שליד בוסטון, מסצ'וסטס.

גנרל יאיר גולן: בוגר קרן וקסנר ובעל זכרונות

בחלק היוקרתי של תכנית  וקסנר, החלק המיועד להשכלתם של בכירים במיוחד במערכת  הישראלית,  סיים את חוק לימודיו, לא מזמן,  הגנרל "בעל הזכרונות" יאיר גולן.

סגנו של אהוד ברק במפלגתו  החדשה, חסרת השם.

כדאי עוד להזכיר כי בין השנים 2004 ו-2006, התכבד איש הסודות אהוד ברק, מסיבה לא ידועה, ב-2.3 מיליארד דולר מכספי קרן וקסנר. עד היום מסרבים שני הצדדים להסביר את טיבו של הקח-תן הזה.

*****

על חטאי אני מודה, שבאמצע העשור הזה, בתקופת ההתארגניות לקראת הבחירןת לכנסת ה-20, הייתי סבור שברק יכול לתת פייט טוב לנתניהו.

זה עבר לי בקיץ 2017.

למה?

כי ביולי שמעתי את ברק נואם בכנס הרצליה, ומקשקש קישקושים על "פשיזם" ועל "אפרטהייד".

כלומר, עושה את העבודה של קרן פורד ושל הקרן החדשה בשרות ה-BDS.

שזו גם העבודה שעשה סגנו, הגנרל בעל הזכרונות יאיר גולן, בנאומו ביום השואה ב-2016 כאשר "זיהה" בישראל  "תהליכים  מעורררי חלחלה" מגרמניה הנאצית.

אם יש דבר שבפייק שמאל יושב  הקרנות בישראל וב-BDS הפלשתיני במערב אוהבים עוד יותר מאשר שיוכים של ישראל ל"פאשיזם" ול"אפרטהייד", זה השוואות של ישראל לגרמניה הנאצית – הרוע המוחלט (ראו שפע עצום של חומרים כאלה בעיתון "הארץ")

וגנרל גולן בהחלט סיפק את הסחורה.

*****

חלק נוסף של הון אמריקאי ואינטרסים של משרד החוץ (מחלקת המדינה בוושינגטון) שאהבו מאוד לבחוש בישראל בתקופת הנשיא ברק אובמה, מיוצג על ידי הגלגל השלישי בעגלתו של ברק, שאותו מסובב שכנו ממגדלי אסותא המפוארים, המיליונר קובי ריכטר.

מועמדת יפעת ביטון: על קרנות ופרסים

לקראת הבחירות הקודמות, ביצע ריכטר השתלטות לא-עויינת על הארגונים האמריקאים "V-15" ו-"קול אחד" שמוזגו בתנועת "דרכנו".

השניים הראשונים הם יצירה של המיליארדר המכסיקאי-אמריקאי , יצרן החטיפים העשיר  דניאל לובצקי. הV-15 מסמן ניצחון (V) – שלא קרה – בבחירות לכנסת ה-19 של שנת 2015. ואילו "הקול אחד", הוא הקול  "הישראלי-פלשתיני" שהיה אמור לסייע למאמצי השלום של יוזמת אובמה-קרי. (שלא צלחו גם הם).

בפועל, שני האירגונים עסקו בעיקר בתעמולת בחירות אנטי-ביבית ואנטי ליכודניקית.

פרט מעניין: כמו קרן פורד, ובאמצעותה הקרן החדשה, זכו גם ארגוניו של לובצקי לסיוע פינאנסי אמריקאי רשמי, ביטוי לחיבתו של הנשיא דאז.  היתה זו מחלקת המדינה הפעם ולא ה-CIA, שהעבירה להם 349 אלפי דולרים ע"ח משלם המיסים.

אך  היוזמה הפילנטרופית  חטפה מידם של  חברי קונגרס זועמים, שחשבו, שארה"ב  אינה אמורה לממן מסע תעמולה בעד או נגד אחת המפלגות במדינה ידידותית זרה.

וריכטר, שהמשיך בקו של לובצקי, יעד את "דרכנו" המאוחדת שלו לאותה מטרה, ורק החליף בעצמו, כפינאנסייר, את לובצקי ואת מחלקת המדינה.

בבחירות הראשונות של 2019, אגב, עלה ריכטר על העגלה של "כחול לבן", ועכשיו שינה אזימוט והצטרף לשכנו מהמגדל, אהוד ברק.

*****

ומה באשר לגלגל הרביעי בעגלת ברק – הפרופסורית יפעת ביטון?

פה אין מה לחדש. היא פשוט אחת הפונקציונריות של הקרן החדשה, שכבר דובר בה. ביטון היא  חברה מכובדת ב"מועצה הציבורית הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל". היא כבר זכתה  בפרס מטעם הקרן, וגם חברה ב"וועדת המענקים של הקרן."

אני מקווה שהארתי קצת את עיני קוראי וחברי בכל מה שקשור למהותה של מפלגתו החדשה של אהוד ברק.

מדובר בעוד חטיבה של ההון האמריקאי הגדול (וקצת הון מקומי), הבוחשת בפוליטיקה הישראלית (זוכרים? דמוקרטיה היא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון).

אל תתפלאו אם ברשימת במועמדים המורחבת של מפלגת ברק, תמצאו שמות נוספים, הקשורים, כך או אחרת, לקרן החדשה, לקרן וקסנר, ואולי גם לקרנות אמריקאיות נוספות, כמו, נניח, קרן מנדל, זו המתחזקת את "המכון הישראלי לדמוקרטיה" 

ומי יודע, אולי יצליח אהוד שלנו לגוון קצת את הרכב המימון של המיזם, בעזרת מטבע היורו, המייצגת קרנות אירופאיות, שגם שם ניתן לזהות ניצוצות של חיבה ל"נרטיבים" של "פשיזם", ושל "אפרטהייד" ובמיוחד לזכרונות מרים מ"מתקופות אפלות בהיסטוריה".

*****

ובסך הכל, עדיף לא לפתח עודף ציפיות ממחנה מטכ"ל זוטא שלעיל,  כאילו הם מאפילים במוסריותם על נתניהו ושות'. במה הז'יטונים של אדלסון גרועים מהתחתונים המצוייצים של וקסנר? אן מהג'ינסים של אלינור? ומה היה דחוף לאיש הסודות אהוד ברק, להביא חנינה לעבריין הנמלט, חבר שלו, המיליארדר מארק ריץ'?

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: