דילוג לתוכן

פרשת נתניהו (3) איפה "לֹא תֶהְדַּר פְּנֵי גָדוֹל"* ואיפה הרב (אוי) פרץ והח"כ (ויי) סמוטיריץ

יוני 2, 2019

 

בשני הפוסטים הראשונים בסדרה הזאת עסקתי בהיסוסיי, עסקתי בצערי ועסקתי בדאגותיי. ועכשיו תור הכאב.

כי מי שעוד יצאו פארש, וכהלכה, מהפארסה הדמוקרטית האחרונה, הם הדוסים שלנו לכתותיהם השונות.

מן החר"דלים שבראש מעייניהם צניעות נשותיהם החסודות, בנות מלך פנימה אחת-אחת, ועימם שותפיהם מהציונות הדתית המדולדלת ב"הבית היהודי".

וכלה בחרדים לסוגיהם.

כולם לובשי מדים, כולם בכיסוי ראש כלשהו, וציציות, רבים מצויידים בזקנים ושפמים הדורים, וחלקם בשער-ראש  גזום ובפיאות מתחת למגבעות הפרווה.

חלקם מחופשים למעין פריצים פולניים של המאה ה-18 בכובעי קוזקים, חלקם מחופשים  לעורכדינים המקפידים בחליפה ועניבה כהה, בחולצה צחורה  וכובע בורסלינו שיקי. ויש גם המחופשים לאותם חלוצים ופלמ"ח של פעם מהשמאל דווקא,  אנשי חומה ומגדל ומפלסי הדרך לירושלים, בסנדלים תנ"כיות, החולצה מופשלת מעל למכנסיים, יפי הבלורית והתואר – רק עם כיפה סרוגה במקום כובע גרב, שבכל רגע יש לצפות, שיפצחו בהורה הסוערת, ובמקום  "אֵשׁ יוֹקֶדֶת בֶּחָזֶה/ וְהַמַּחְרֵשָׁה שׁוּב פּוֹלַחַת בַּשָּׂדֶה"  יש להם "עֻצוּ עֵצָה, וְתֻפָר/ דַּבְּרוּ דָבָר וְלֹא יָקוּם," כלשהו.

נשף תחפושות אדיר.

ועוד מעלילים על פורים, שָׁרַק פַּעַם בְּשָׁנָה יָבוֹא לְהִתְאָרֵחַ.

אם תשאלו אותם, אין הם אלא באי כוחו המוסמכים של אלוהינו שבשמיים – עלי אדמות. התנ"ך והתלמוד וכתבי הרבנים הם בסיס המצע שלהם. לשונם עמוסה פסוקי קודש, ציטוטים והשבעות, דְבַשׁ וְחָלַב תַּחַת לְשׁוֹנָם.

*****

רק מה, שאם רק קצת בודקים בציציות, שלפעמים משתלשלות להם עד ברכיהם, אם טיפה בוחנים את הפעולות שלהם בשטח, ומיד מתברר הפער העצום בין היומרות המרקיעות שחקים ובין הגועל נפש בשטח.

ולא שהם יחידי סגולה בעניין הפער הזה, בשדה הפוליטיקה, שרובו אחיזת עיניים, טריקים ושטיקים, עניינים ודברים שכשמם לא כן הם.

ראו את הסוציאליסטים והמרקסיסטים האדוקים הללו, המאווים להם משכן בקיסריה ובסביון,  ורואים בעיניהם פרולטר אמיתי (נו, כאילו) רק בסרטים של ויטוריו דה-סיקה הישן או או קן לואץ' החדש , או גם כשה-GPS שלהם משתגע ומגלגל אותם בטעות לשטח ההפקר  שבין התחנה הישנה והחדשה בדרום בתל-אביב.

ראו את הקפיטליסטים הדוגלים ביוזמה פרטית ובשוק חופשי, שאת המיליארדים כרווחים (לטייקונים) והמיליונים כשוחד (לפוליטיקאים ולפקידים) הם עושים בעיקר מכל מיני זיכיונות, מכרזים תפורים, צווים ממשלתיים להעלאת מחירים, ועצימת עין רבתי למראה המונופולים והקרטלים שלהם.

ומרוב יוזמה וחופש הם סמוכים כחתולי משמר השמנת על קופת המדינה ויונקים את  כספי המיסים שמשלם האזרח הקטן.

יוזמה וחופש, חה-חה.

יש"ע, נקודה ,הארץ, ישראל הראל: אל נא תרעו

או האלופים בתחום התחפושות  – האנטי-קפיטליסטים, אנטי-אימפריאליסטים  ואנטי-קלריקלים מן הפייק שמאל שלנו, לעמותותיו המהפכניות . אלה הממומנות מצידן,  איך לא, על ידי טייקונים ותאגידי-ענק קפיטליסטים לגמרי, על ידי המעצמות האימפריאליסטיות למהדרין, ועל ידי הקרנות הרחומות בהחלט של כנסיות נוצריות ולגמרי-לגמרי  חשוכות וקלריקליות. ולכו תאמינו שהם לא מספקים לאדוניהם הנ"ל בדיוק את התוצרת שהללו משלמים תמורתה, לטובת האינטרסים שלהם, הגלויים או הסמויים (בעיקר "הפרד ומשול", ליבוי שנאה וחרחור מלחמות).

טוב.נחזור לעניין. הרי הפעם, מכל נשף המסכות הזה, בחרנו לעסוק בדוסים ובתפקידם בפארסה הדמוקרטית.

*****

קחו למשל את ישראל הראל, מי שעמד בראש מועצת יש"ע, מי שערך את בטאון המתנחלים "נקודה", והיום כותב ב"הארץ". איש דתי ואיש ימין מובהק בעצמו.

רק מה, שלא שכח את הבסיס.

"אחי, אל נא תרעו", היתה כותרת המאמר שכתב הראל במאמר שפרסם כשנודעו תוצאות הבחירות, וכשהתברר לו, להוותו,   שאיש המחנה שלו, דווקא הוא, אחד ח"כ בצלאל סמוטריץ,  עומד להוביל את מעשה הנבלה מס 1 של המהלך הפוליטי הצפוי,  מתן חסינות על פי חוק חדש ומיוחד לראש הממשלה.

ואילו הרב העומד בראש המחנה הזה, גם ידו בשירקעס, וגם שאר הפוליטיקאים, עטורי הזקנים וחובשי הכיפה, מַמְלֶכֶת כֹּהֲנִים וְגוֹי קָדוֹשׁ, גם ידם במעל הנבזי הזה.

הראל מצביע על הפער העצום שבין היומרות הנעלות ובין הגועל נפש בשטח:

הח"כ הרב רפי פרץ:

"האיחוד (איחוד מפלגות הימין, שבמרכזו "הבית היהודי") מוכן לתמוך במהלך חקיקתי שימנע מהפרקליטות להעמיד לדין פלילי את בנימין נתניהו…נציגי הציונות הדתית בכנסת קובעים, שאין להם בעיה דתית וערכית עם סעיפי האישום… (נגד)נתניהו … כיצד…יוכלו נבחרים אלה לשאת את פניהם נוכח התלמידים בעבר ובהווה… מה המסר שיפנימו התלמידים שהתחנכו על ברכי הצדק והיושר של נביאי ישראל ועל הציווי המוחלט 'בצדק תשפוט עמיתיך'

הראל אינו מהסס לנזוף קשות במי שמוביל את הבית היהודי, הרב רפי פרץ:

"האם אינו חושש שחקיקת החסינות תזעזע את פועלו החינוכי? … הרי יישאל למקור ההיתר שיאפשר לו להצביע נגד האיסור ההלכתי־מוסרי הקובע, חד־משמעית, ש"לא תהדר פני גדול"… כיצד הוא ממהר להצביע למען חוק שנוגד הן את ההלכה והן את רוח החוק בישראל…"

ח"כ בצלאל סמוטריץ:

ובאשר למוביל של מעשה הנבלה, חוק מיוחד לאיש המעלה,  כותב הראל:

"בצלאל סמוטריץ'…יונק מההלכה את עיקרי התנהלותו הפוליטית…תוכחת ירמיהו … ("עשו משפט וצדקה והצילו גזול מיד עשוק")…  "הוי בונה את ביתו בלא צדק ועליותיו בלא משפט…הוא האיש המרכזי בקידום חוק החסינות. כיצד יוכל להמשיך ולשאת את עיניו כלפי הנוהים אחריו? ומה על שאר אנשי הרשימה… אורחות חייהם רחוקות הרי ת"ק פרסה מאורחותיו המפוקפקות של האיש שלמען חילוצו מהדין הם נשכבים על הגדר…"

והראל מסיים:

"חקיקת החסינות היא חקיקה אחת יותר מדי…למען מה? ולמען מי? אחי, אל נא תרעו!"

וזוהי רק ההתחלה.

—————————————————————————————–

*הפסוק המלא מספר   ויקרא, פרק  יט:

"לֹא-תַעֲשׂוּ עָוֶל בַּמִּשְׁפָּט לֹא-תִשָּׂא פְנֵי-דָל וְלֹא תֶהְדַּר פְּנֵי גָדוֹל, בְּצֶדֶק תִּשְׁפֹּט עֲמִיתֶךָ".


בפוסט הבא: עוד על הפער בין היומרה ובין המעשה אצל הדתיים-לאומיים

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: