דילוג לתוכן

על אלופי ה-Weltschmerz(צער העולם) הצבוע

מאי 24, 2019

אחד הז'אנרים הכי נתעבים בעיני בפייס ובתקשורת, עניינו בבעלי המצפון הרגיש המתנשאים עלינו בכוונה לגרום לנו, הקוראים, מוסר מיוסר. להכות על חזינו בקריאות "אשמנו!", איזה חארות אנחנו!

ולגרום לנו להעריץ את מטיפי המוסר הללו, שאינם שוכחים לרגע את המסכנים, מעזה או מרמאללה, הומניסטים נעלים שכמותם שעלינו להיות אסירי תודה להם, יהיו הם כפרתינו, עם כל ה-Weltschmerz הזה (צער העולם) המוטל על כתפיהם השחוחות.

נניח: איך אתם (הישראלים המכוערים) מסוגלים לרקוד בכיכר העיר (לא חשובה הסיבה), כשבעזה נהרגים אנשים מהפצצות חיל האוויר הראצחני שלכם?

או גם: איך אתם מסוגלים, ישראלים מכוערים שכמותכם, ליהנות מהאירוויזיון-ביזיון, כשילדה פלשתינית מסכנה גוססת כתוצאה מניתוח לא מוצלח בבית חולים של הכיבוש הציוני, בדיוק כשהאוסטרלית היפה מתנודדת על מוט?

המכנה המשותף לאלה, הוא בשאלה שהם לא ישאלו לעולם. כמו:
איך אתם מסוגלים לפוצץ את הטיילת, או להוריד ראש בבאנגים , או לחגוג במצעד הגאווה, נניח, כשהחמאס יורה רקטות על עוטף עזה, ורוצח זקנה שלא הספיקה להגיע למרחב המוגן?
זה לא.
כי החמאס הוא ארגון נאצל של לוחמי חופש, ואם הלכה לעולמה איזו זקנה יהודיה, זאת (אולי) לא סיבה לחגיגה בפומבי, אבל זה גם לא ביג דיל. הלכו 6 מיליון בשואה? אז הלכה עוד אחת.

ולי מתחשק לשאול את החנטריש-לקרדות האלה:
איך אתם מסוגלים ללעוס בשלווה ובתיאבון שניצל עסיסי? שכחתם את הפרגית שנפלה קורבן? או שיצאתם ידי חובתכם כשהתפללתם לעילוי נשמתה?
ובקיצור, שתחנקו.

2 תגובות
 1. אנונימי permalink

  ״אנחנו״ – הם אומרים בטון כבוש – ״אנחנו גרועים מהנאצים…״.

  טוב, בסדר, אנחנו *בדיוק כמו* הנאצים, אבל מדוע *גרועים*?

  אין תשובה.

  ולמותר לציין, כשהם אומרים ש״אנחנו״ מפלצות, בעצם הם מתכוונים ״*אתם* מפלצות. *אני* דווקא בסדר גמור.״

  Liked by 1 person

 2. כבר ציינתי שאני ממתין ליום ששוקן ועדתו יבינו, שההשוואה בין ציונ ות לנאציזם גורמת עוול לגרמנים.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: