דילוג לתוכן

פרשת נתניהו (2): לא דואג לדמוקרטיה. דואג למפלס השחיתות

מאי 22, 2019

בפוסט הקודם עסקתי בהיסוס ובצער, שהיו מנת חלקי , כשבאתי להביע את דעתי על נסיונותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחמוק ממשפטו (ובינתיים מהשימוע). נסיונות העומדים בניגוד גמור לדבריו ולהבטחותיו קודם לבחירות. ההיסוס שלי נבע מכך, ששום דבר לא נראה סגור בעניינם של אותם נסיונות התחמקות של נתניהו.

גם עכשיו נתניהו מאוד זהיר בעניין, ואינו מתייצב מאחורי הצעת החוק החדשה של הח"כ מיקי זוהר בעניין החסינות.

הוא משאיר לעצמו דרך נסיגה, שאני מקווה כי ינצל אותה.

ולכן, גם עכשיו זה עדיין לא סגור. יתכן שנתניהו היה רוצה להמשיך בתרגיל ההימלטות. אך לא ברור, אם הוא  בכלל יכול. שלושה ח"כים/יות  מהליכוד עצמו, כבר הבהירו שלא יהיו מוכנים לבלוע כל תרגיל חמיקה שלן מזרועות החוק.  יתכן שיש נוספים, שעדיין לא יצאו מהחורים.  יתכן שיש כאלה גם במפלגות אחרות המועמדות לקואליציה, בעיקר במפלגותיהם של ליברמן וכחלון.

ולצד אלה מצאתי  גם עיתונאים ואנשי ציבור מהימין, המתבטאים בגלוי נגד מעשיו של ראש הממשלה  (ויש להתעודד גם מאלה הנמנעים מהגנה על מעלליו. בדבריהם של אלה ובשתיקתם הרועמת אעסוק בפוסט נפרד).

נראה שאין  לתלות הרבה תקוות בעניין זה במפלגה הדתית ובמפלגות החרדיות,  מביש, איך שהאנשים האלה ורבניהם  עושים צחוק מהאמונה, צחוק מהתורה ומהתנ"ך, וצחוק מהיהדות (במוסריות הדפוקה של אלה אעסוק בפרק הכאב).

*****

ועכשיו לעניין הדאגה.

תחילה אומר מה לא מדאיג אותי.

אני בכלל לא חושב שהדמוקרטיה הישראלית בסכנה. שזה סוף/קץ/תום הדמוקרטיה, כפי שמצטרחים כל אויביהם של ראש המממשלה, מפלגתו ושותפיה. אני בכלל לא חושב שנתניהו הוא ארדואן של ישראל, שאנחנו הולכים עכשיו למשטר דיקטטורי/ פאשיסטי/ פרוטו-נאצי וכו'. אין לזה שחר.

סוף הדמוקרטיה במופע האימים של סוף הסבנטיז, אחרי המהפך

את נבואות השבר והשקר האלה אני מכיר מאז שעמדתי על דעתי הפוליטית, לפני יותר מחמישים שנה, ואלה שמשמיעים אותן באים מאותם מקורות כמו אז. אני מביא כאן למעלה תצלום של קובץ קטן של קטעי עיתונות שמצאתי  בפייסבוק (תודה, מיכה), שאסף אלון גולדברג.

לפי החתומים על הקטעים יגאל אלון, גד יעקובי, גרשום שוקן (עורך "הארץ" דאז), גבריאל שטרסמן,  מדובר בסוף הסבנטיז אחרי המהפך, שהביא את הליכוד לשלטון.

אך בני דורי בוודאי זוכרים ,שנבואות החורבן המטופשות בדבר קץ הדמוקרטיה ושלטון מנגנוני החושך, מדינת משטרה וכו', הופיעו עוד בסיקסטיז ואף קודם לכן.

כל מיני כאלה, שלא היתה להם שום בעיה  להריע לדיקטטורות אכזריות, אך "סוציאליסטיות" (בריה"מ של סטאלין, סין של מאו), שחיסלו  עשרות מיליוני אומללים במדינותיהם, כל אלה היו  מודאגים כבר אז מ"הזוועות" שמעולל פה הבולשביזם הטבעוני של מפא"י. כל הצבועים הצעקניים  האלה עדיין עימנו. עלבון לאינטליגנציה ואשפה מוסרית.

*****

ברור שנבואות השקר הללו, על סוף הדמוקרטיה, המשיכו   כסדרן מאז.  גגלו   "סוף הדמוקרטיה+ישראל", תקבלו יותר ממיליון וחצי תוצאות. וזה בלי להביא בחשבון את נבואות השקר בתקשורת המשודרת, על סוף הדמוקרטיה ומלחמות האזרחים הצפויות לבטח.

רק בעיתונם  של שוקן ועדתו, למשל, מתפרסמות מדי שנה  מאות מאמרים , כתבות וידיעות, שזה הנושא שלהן. לפעמים חצי תריסר ביום.

*****

אך לא זה הטיעון העיקרי שלי.

דעתי בעניין ה"דמוקרטיה" כבר מוכרת היטב לחברי ולקוראי פה.

בכלל לא מדובר ב"שלטון  העם, על ידי העם, ולמען העם" כפי שהגדיר את צורת המשטר הזאת הנשיא האמריקאי הגדול ומשחרר העבדים אברהם לינקולן.

מאז שכונן המשטר הזה באתונה, לפני  כ-2,500 שנה, על ידי שני הגנרלים העשירים ביותר בעיר היוונית אתונה (שהיו בניהם של שני הגנרלים הכי עשירים באתונה ואשר שלטו בעיר  לפני בניהם גם בלי הדמוקרטיה), לא היה המשטר הזה יותר מאשר-

שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון.

כמו כל המשטרים האחרים, מלוכות, דיקטטורות אזרחיות, משטרים צבאיים ודמוקרטיות "עממיות" (חה-חה)

וההבדל, שהדמוקרטיה המערבית היתה והינה הרע במיעוטו. יותר רחומה ופחות דכאנית וגזלנית כלפי האזרחים/נתינים.

ולא שאני מזלזל באלה. אף לא לרגע.

אז מה,. בגלל ביבי וממשלתו הבאה, הדמוקרטיה שלנו תחדל להיות שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון?( כולל הפרקליטים והשופטים המבועתים.  כולל חבורות המיליונרים העומדות בראש מפלגות האופוזיציה. כולל בעלי התקשורת, המנהלים מטעמם  והטלאנטים שלהם, כולל השמאל, הימין, המרכז והדוסים).

המשטר הפאשיסטי החדש של ביבי  יפגע ברווחים של בעלי הוט ויס?

בהכנסות של רשת או קשת (להיפך הם רק ירוויחו מתרגיל החניקה שהוא מתכנן ל"כאן" הציבורי)?

הפאשיזם החדש המתרגש עלינו   יקצץ בשכר של רביב דרוקר ונדב אייל?

ישליך אותם לבתי הסוהר?

יעקל את הפנסיות הכבירות של שי ניצן והשופטת העליונה אסתר חיות?

יצנזר את הנאומים האמיצים של שלי יחימוביץ וסתו שפיר?

יגלה את גדעון לוי  לשבדיה או לאילנד החביבות שלו?

הממשלה הדיקטטורית הבאה תפסיק לחלק ל"הארץ" או ל"ידיעות אחרונות" מתנות במיליונים, בדמות  מודעות ממשלתיות שאך אחד לא מסתכל עליהן?

קם-און בייביס. חאליק דאאווין. איפה אתם חיים.

*****

אז מה כן מדאיג אותי?

מדאיג אותי, שאם יצליח תעלול ההתחמקות של ביבי ממשפטו,  ועל הדרך יחליק ויחלץ מציפורני החוק עוד כמה חבר'ה שלו מהקואליציה המתגבשת, חלקם חובשי כיפה, איך לא,  אנו עלולים לחזות בעלייה רצינית במפלס השחיתות בארצנו.

שזה לא סוף הדמוקרטיה, אמנם, אבל זה כן דמוקרטיה עוד יותר מושחתת ממה שיש לנו עכשיו.

גם זה צריך להדאיג אזרח קטן כמוני, ועוד הרבה אזרחים קטנים כמוני.

שרובם הגדול כלל אינם נמנים על ציבור המזדעקים הנוכחי, המיוחסים בע"מ.

טוב, הדברים קצת התארכו, כך שרק בפוסט הבא אפרט עוד קצת בעניין סכנת השחיתות הגוברת.

וכן אעסוק בעניין הכאב שגורם לי ניסיון החמיקה של ביבי מספסל הנאשמים, בגלל התפקיד שממלאים פה הרוחניקים הדוסים.

 

4 תגובות
 1. אנונימי permalink

  עבור חלק מה"דמוקרטים" בעולם, בחירות אין דרך לשאול את העם לדעתו, אלא רק דרך למתן גושפנקה רשמית מההמון הנחות להסכמה למדיניותם הנאורה של החכמים והצודקים. כל תוצאה אחרת הינה, כמובן, "קץ הדמוקרטיה" שיש לתקן מיד. ראה בחירת טראמפ, הברקסיט ז"ל, בחירות 2013 / 2015 / 2019 בארץ, ועכשיו גם הבחירות האחרונות באוסטרליה.

  באופן מפתיע, התברר שאנשים שיקרו לעיתונאים ששאלו אותם, למעשה, "האם אתה תצביע לשמאל הצודק והשפוי או לימין הפרימיטיבי והמטורף?" חוצפה. אגב, נזרקתי מפורום "נאור" השבוע כי ציינתי עובדה זו. אני תומך ב*שקרנים* שמפיצים *עלילות* על העיתונות וטוענים שהיא משקרת לציבור, ולכן אני *נאצי*, הם הסבירו.

  אותו פורום (אמריקאי) גם מייחל למשבר כלכלי קשה, כדי להעמיד את הכופרים, אני מתכוון אויבי המהפכה, אני מתכוון הגזענים, במקומם הראוי על בחירתם השגויה. אין להם מושג מדוע הבוחרים לא נוהים אחרי אילו שמקווים שהם ירעבו ללחם; בוודאי כי הבוחרים טפשים וגזענים, הם בטוחים.

  אגב, זה היה רק הקש ששבר את גב הגמל. אני הייתי כבר חשוד כמפלצת מוסרית אחרי ששאלו אותי איך אני, כישראלי, מעז לחיות במדינה שהציבור הנאור הראה שאין לה זכות קיום, מדינה קולוניאליסטית וגזענית. הערתי שכיהודי, יש לי 2000 שנות נסיון בלחיות ללא רשות; מה עוד אני יכול לעשות?

  Liked by 2 אנשים

 2. בהמשך לדבריך, נראה שגם השמאל בארץ לא מבין שאיבד מזמן כל אמינות, לא מעט בזכות "הדמוקרטיה" מזה חמישים שנה ויותר הם מספרים במקביל, שהדמוקרטיה עומדת להיגמר בעוד יומיים, חודשיים או מקסימם שנה, ובאותה עת עצמה היא מתה לפני דקותיים או שני עשורים, או שבכלל לא היתה פה מעולם. אני עדיין זוכר "ויכוח" כזה אצל לונדון וקירשנבאום ז"ל, בין פרופ' קרמניצר מהמכון שטען שיש סכנה שתמות, ובין זנד מהכוזרים, שטען שלא ולא(לונדון נדהם)כי היא לא היתה מעולם (לונדון נרגע).

  אהבתי

  • אנונימי permalink

   זה שהם *נדהמים* מהטענה שיש פה דמוקרטיה, ו*נרגעים* כשאומרים להם שאין ומעולם לא היתה, מראה כל שאתה צריך לדעת על כמה ברצינות לקחת את ה"חשש" שלהם מ"קץ הדמוקרטיה".

   Liked by 1 person

Trackbacks & Pingbacks

 1. פרשת נתניהו (3) איפה "לֹא תֶהְדַּר פְּנֵי גָדוֹל"* ואיפה הרב (אוי) פרץ והח"כ (ויי) סמוטיריץ | מאפיהו

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: