דילוג לתוכן

לונדון וקירשנבאום עושים צחוק

מאי 22, 2019

אפרופו הדיון בסכנה לדמוקרטיה, השב ומתרגש עלינו עכשיו בפעם החצי מיליון, נזכרתי בהזדמנות קודמת, בשנת 2011, שבה נערך עימות סוער (נא להרגע, זה היה עימות בנוסח ערוץ 10 ז"ל), בעניין הזה, בפעם ה-435,000.

הדיון נערך בתכנית המיתולוגית "לונדון את קירשנבאום", והמתווכחים היו הפרופסורים מרדכי קרמניצר מהמכון הישראלי לדמוקרטיה מצד אחד, והפרופסור שלמה זנד מהכוזרים בצד השני.
אולי לא תאמינו, אבל קרמניצר טען שכן, בהחלט יש סכנה לדמוקרטיה.

אבל זה כלום, לעומת התשובה של זנד לשאלת הסכנה.

"לא ולא", אמר הפרופסור (כלומר, אין כלל סכנה).

לונדון וקירשנבאום היו מבועתים. נדמה לי אפילו שלונדון שאל:

"מה?!"

"אין סכנה כזאת," הסביר הכוזרי, "כי אין פה דמוקרטיה."

המראיינים נרגעו מיד, ונדמה לי שלונדון אפילו אמר "אה!"

המגיב האנונימי בבלוג שלי, זה שהגיב לפוסט האחרון שכתבתי בעניין הסכנה לדמוקרטיה, ואשר בזכותו נזכרתי בסיפור לונדון-קירשנבאום-קרמניצר-זנד, סיכם כך את הסיפור שלי:

"זה שהם *נדהמים* מהטענה שיש פה דמוקרטיה, ו*נרגעים* כשאומרים להם שאין ומעולם לא היתה, מראה כל שאתה צריך לדעת, על כמה ברצינות לקחת את ה"חשש" שלהם מ'קץ הדמוקרטיה'."

מאפיהו

הייתי קצת טרוד, אך לבסוף, קצת באיחור,  השתחררתי ביום ה' שעבר אחרי השעה שש בערב כדי לקבל מנת בידור יומית  בחברת ירון לונדון ומוטי קירשנבאום הבלתי נלאים, ולא חלמתי עד כמה יפה יעלה חפצי בידי. איך שהתיישבתי והפעלתי את המכשיר, התברר לי שאני עומד לחזות בעימות גורלי וחד פעמי בין שניים מהאריות המקומיים של כנסיית השכל, הלוא הם המשפטן הפרופ' מרדכי קרמניצר וההיסטוריון הפרופ' שלמה זנד. לונדון הודיע בחגיגיות כי קרמניצר עומד לטעון שנערכת  באלה הרגעים מתקפה מתואמת על הדימוקרטיה הישראלית (קרמניצר הוא בין ראשי  המכון הישראלי לדימוקרטיה, כך שהוא יכול להחשב כבעל עניין) ואילו זנד יגן על העמדה ההפוכה, דהיינו, שהדימוקרטיה אינה בסכנה.

מה? שמעתי נכון? זו העמדה שזנד יגן עליה? הרי אני מכיר את עמדותיו של הז'וליק הזה. איך זה יכול להיות? זנד יתייצב כאחד הריקים כדי להגן על הממשלה והימין מפני המתקפה הליברלו-שמאלית של קרמניצרכאח לו?

נפל דבר!

ברור שהכנתי את עצמי לארוע.

והנה, אחרי שסיים קרמניצר את…

View original post 231 מילים נוספות

From → כללי

One Comment
 1. אנונימי permalink

  טוב לדעת שאני מפורסם….

  אגב נחש את מי כל הטוקבקיסטים מאשימים בשרפות? את החרדים ו, בעיקר, את הערבים כמובן (לזכות העיתונות יאמר שהיא לא עושה זאת).

  ההגיון הרגיל: (1) ל"ג בעומר השנה יהיה חם מאוד; (2) הציבור מתבקש להיזהר בקלות עלולות להיות שרפות; (3) יש שרפות בל"ג בעומר; מסקנה: (4) זה בטח הערבים שהציתו.

  אותו הגיון כמו: (1) הדבר השחור מתקרב; (2) הציבור מתבקש לא להגיע למקומות עם דבר; (3) הדבר הגיע לעיר; (4) זה כי היהודים הרעילו את הבארות.

  "הוכחה" אחת של טוקבקיסט היתה שהשרפות בעיקר ליד ישובים יהודים, ולא ערבים. איך תסביר את *זה*?! אה… בכך שהערבים לא חוגגים את ל"ג בעומר? לא יכול להיות, זה בטח כי הם תכננו לצאת להצית מראש.

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: