דילוג לתוכן

חוויות מהפייסבוק: ידע אישי מסטודנט

מאי 16, 2019

לאחרונה אני נתקל בפייס בפוסטים או בתגובות של חברים וחברות,  הנשענים ונשענות  על דברי "חברים," או "אנשים" מבין מכריהם.

לפני יומים/שלושה נתקלתי בחבר שכתב פוסט על זה שיותר ויותר ישראלים מבקשים לעצמם לאחרונה דרכונים זרים. כשניסיתי לברר אצלו מה המקור העובדתי לפוסט שלו, הוא הודה ביושר שאין לו עובדות, ושהוא "שומע את זה מאנשים"(שאני מניח שגם הם "שומעים את זה מאנשים").

ראש ממשלה פלשתיני חדש מוחמד אשתייה: היהדות היא לא לאום

ואילו אתמול, כשטענתי בדו-שיח אחר, שהפלשתינים מסרבים להכיר ביהודים כעם בעל זכויות לאומיות כלשהן, ושזה המכשול העיקרי בדרך להסכם כלשהו עימם, טענה החברה שניהלתי איתה את הדיון, שאני טועה וגם ביקשה ממני סימוכין לדעתי על הסרבנות הפלשתינית.

אני, כמובן מיהרתי והבאתי לה סימוכין, מהצהרתו של ראש הממשלה הפלשתיני החדש, עם מינויו (ראו תמונת מסך מראיון עימו בטלוויזיה) שאין דבר כזה לאום יהודי.

לשאלתי הנגדית,  על מה היא מבססת את טענתה, שאני הוא הטועה, היא הודיעה לי, ששמעה מחברים פלשתינים שלה, שהם עצמם בהחלט מכירים ביהודים כעם.

וממש היום, כשטענתי שהסכם הגרעין, שחתם עליו הנשיא לשעבר ברק אובמה עם איראן ב-2015, הוא שערורייתי, השיב לי חבר נוסף , ש"יש לו כמה חברים  באוניברסיטה," שגם הם חושבים,כמוהו,  שההסכם לא היה שערורייתי.

צר לי לומר, אבל לי הטיעון הזה  נשמע כמו "ידע אישי מסטודנט," שהיה נהוג פעם בתכנית הרדיו הפופולרית "מחפשים את המטמון", בתור ניסיון להרוויח כסף מכלום.

אז בהצלחה לכל בעלי החברים עם המטמונים שלהם, והצלחה גם לחברים של החברים.

לי זה נראה, שאנשים מברברים את עצמם לדעת בפייסבוק, פשוט כי יש להם חברים שגם הם מברברים את עצמם לדעת, בפייסבוק או בווטסאפ או בכל ערוץ אחר שבו נוהגים "אנשים" או "חברים" לברבר את עצמם לדעת בימינו אלה.

2 תגובות
 1. יוסי permalink

  אם להאמין ל"הארץ", ב 20 שנה האחרונות "כל מי שיכול עוזב" ו"נשארים רק הבבונים הפרימיטיביים או "הלוזרים שאין להם ברירה."

  אבל אחרי 20 שנה אלה שאומרים את זה בד"כ עדיין כאן, ר' ערך רוגל "אני חייב לעזוב את הארץ" אלפר ודומיו.

  מסקנה: "הארץ" ושות' מעידים על עצמם שהם בבונים פרימיטיביים ו/או לוזרים.

  אז למה להקשיב להם?

  Liked by 1 person

 2. למה להקשיב להם? בשביל לצחוק. מה מצחיק יותר מטיפשים המעמידים פני חכמים? משקרנים, רמאים וגזענים המעמידים פנים כאנשי מוסר? מה מצחיק יותר מיומרות ריקות, מצביעות שנחשפת בקלונה?

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: