דילוג לתוכן

צחוקים/ איך (לא)חזה רון מיברג את שרידותו המופלאה של דונלד טראמפ

אפריל 1, 2019

הוי, כמה צחקתי, כשנפלתי במוסף הסופ"ש של "מעריב" על טורו של רון מיברג, האיש שלנו באמריקה.  הטור הוקדש (גם) הפעם לנשיא השנוא על מיברג, דונלד טראמפ.

זה על רקע הסיום המאכזב (הבה נודה) מבחינת השמאליברלים, של מאמצי החוקר המיוחד בוב מולר, שבדק את קשרי טראמפ עם הנבלים הרוסים, במערכת הבחירות של 20016, שהביאה את הג'ינג'י העשיר לבית הלבן.

ומה תגידו, שמיברג שלנו בכלל לא מופתע ואפילו לא מאוכזב. הוא מצא את האשמים במצב. אלה אנשי המפלגה הדמוקרטית, שמסרבים לקבל את הדין – שהחוקר מולר לא מאפשר להם את ההדחה המיוחלת, וממשיכים לחפור;

וכמובן התקשורת האמריקאית – "אין אשמה יותר מהתקשורת באחריות לעובדה שטראמפ נבחר כנשיא." ואילו עכשיו, לנוכח מסקנותיו של מולר מנהלים העיתונאים באולפניהם  דיונים צבועים המתחזים להיות  לגיטימיים.

אבל, כותב מיברג, "עליך להיות דביל מושלם כדי לא לראות את הסומק המתגנב מאחורי אוזניהם ומאיים להפיץ את חרפתם וכעסם ברבים."

מילים קשות. ומי , אתם חושבים, חזה את כל זה? זה האיש שלנו באמריקה עצמו. ולהוכחה, מצטט מיברג בטורו האחרון כמה קטעים ארוכים מהטור שכתב בדצמבר אשתקד, ובהם הסתייג מהאפשרות שמולר יביא על טראמפ את סוף נשיאותו. את זה הסיק מיברג מהסיפור, שפעם, כשהיה תובע, התפטר מולר מתפקידו בתיק נגד סוחר סמים ורוצח, כי לא אהב את התנהגותם של השוטרים.

ברור, שמיברג אינו מצטט קטעים אחרים מאותו טור, שבהם הוא מצביע בחדווה  על עוד כמה אפשרויות קורצות,  איך להגיע להדחתו של טראמפ, עם מולר או בלעדיו. כולל זכרונות מתוקים, מסוף נשיאותו של ריצ'רד ניקסון.

****

טוב, זה מדצמבר אשתקד. איכשהו שכח מיברג להזכיר לנו את המילים כדורבנות ששיגר אלינו  מאמריקה לפני שבועות בודדים, ב-25 לפברואר השנה. אני דווקא זכרתי, כי יומיים לפני שפרסם מיברג את טורו ב"מעריב" הגדול,  הקדשתי אני פוסט בבלוגי הקטן לנביאי השקר שחזו את סופו הקרוב של טראמפ.  אז קבלו את רון מיברג במעריב  מפברואר 2019:

 "נשיאותו של טראמפ לא תשרוד את 2019. החללית שלו תישרף בכניסה לאטמוספירה. התנהגותו מעוררת חשש גדול…מתישהו בהמשך הדרך ייאלץ מרדוק (בעליה של רשת "פוקס" התומכת בטראמפ) לעשות חשבון פשוט: האם הוא רוצה שישטפו אותו באסלה עם טראמפ או שהוא רוצה להציל את כבוד הרשת שלו. 20 סנאטורים רפובליקנים לפחות יושבים על הגדר כשאיבריהם האינטימיים ביותר מעוכים וכואבים. הם מחכים להזדמנות לקפוץ ליבשה לפני שהג'ינג'י ישתגע סופית."

הנביא רון ממיין.

טוב, מחכים. 2019 בתחילתה. נראה מה יקרה בהמשך. האם מרדוק ישטף באסלה? ומה יהיה גורל הוובוס של 20 מחוקקים רפובליקנים?

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: