דילוג לתוכן

בחירות 2019/ הערה על דמוקרטיה

אפריל 1, 2019

סליחה שאני לא מרבה לחגוג על הרמה הנמוכה שאליה מדרדר מסע הבחירות.

מכיוון שאני לא בשמאל ולא בימין, ואפילו לא במרכז, הייתי יכול לחגוג כפליים ואף שבעתיים.

קולות הנהי והתוגה האלה הם בעיני סתם קשקוש או צביעות. הרי בדיוק לשם כך מתקיים המשטר שלנו, משטר של "פוליטיקה פלמנטרית"  דמתקרא דמוקרטיה. בשביל ההתנצחויות, הקללות והגידופים, מעל החגורה ומתחתיה, מלפניה ומאחוריה ומכל צדדיה.

השמאל והימין הם שתי הכנפיים של אותה ציפור(והמרכז הוא הזנב), וההתנצחויות המכוערות משלושת הצדדים הם-הם  נפנופי הכנפיים שמשאירים  את הציפור באוויר.

מי זאת הציפור?

זכרו את השאלה. עוד נגיע לזה.

*****

נא לזכור,  מי יסדו את הדמוקרטיה, כפי שהיא מתבצעת עד היום, לפני 2,500 שנים בעיר היוונית אתונה. היו אלה פריקלס וקימון, שני גנרלים בני גנרלים, שהיו גם שני האנשים הכי עשירים באתונה.

גנרל עשיר אתונאי פריקלס: ממייסדי הדמוקרטיה (צילום מהוויקיפדיה)

וגנרלים עשירים, מה שהם יודעים, זה לעשות מלחמה לבוז בז  ולשלול שלל .

ולכן הדמוקרטיה היא  כולה איזרוח של המלחמה. כך אז וכך עד היום.  הכוחות הנאבקים הם "מפלגות" (מלשון "פלוגות"), או "מחנות". והפרס למנצחים הם הכסף והזהב, הבתים, השפחות והעבדים שהם שלל המנצחים.

נכון, שבמקום חיצים וכדורים יורים קללות והשמצות. אך גם טומנים מלכודות ומוקשים, עסוקים בתחבולות, בהדחות, באיגופים, בבריתות לשעה, בבגידות ובחיסולים מבוקר עד ליל.

במקום הביזה והשלל של המלחמה נגד האויב, נוחלים המנצחים במלחמה "הדמוקרטית" משרות ותקציבים, כספים קואליציונים, זכיות במכרזים וזכיונות יקרים מפז, וכמובן "מתנות", שוחד ושלמונים מלוא החופן.

ומספרים לנו שכל זה נחוץ כדי "לייצג את רצון העם" וכדי "לנהל את המדינה".

כל השומע יצחק.

*****

מרכול שכונתי אי אפשר לנהל כהלכה בשיטות שבהן אמורה להתנהל מדינה מודרנית בת מיליוני תושבים, לפי המתכון הדמוקרטי-דמיקולו הזה.

רק תתארו לעצמכם, מה היה קורה, אם כדי לנהל מרכול שכונתי, היו הבעלים והעובדים מתחלקים למפלגות, מתקוטטים ללא הרף, יוצרים קואליציות לא יציבות, מחרפים ומגדפים אלה את אלה, מנסים ללא הרף להדיח את מנהל החנות, מועלים באמון ובקופה,  והכל, איך לא, במרכול הקטן ובדמוקרטיה הגדולה – על חשבון הלקוחות-האזרחים.

*****

אמור מעתה: לא כדי לנהל את המדינה כהלכה, לטובת הרוב הגדול של אזרחיה, נוצרה הדמוקרטיה הפרלמנטרית, אלא להיפך:

צורת המשטר הזאת, עם הגנרלים והפלנגות המפלגתיות  מבטיחה,

— שהמדינה לא תנוהל כהלכה לטובת רוב אזרחיה.

מבטיחה,

–שיימשך ללא שינוי המצב הקיים, שבו מנהליה האמיתיים של המדינה – שזו הציפור מהחידה שחדתי קודם – ימשיכו להכניס לכיסם, כמו שלשום וכמו אתמול, את השמנת.

מבטיחה,

–שהמשאבים ימשיכו לזרום כסדרם, מלמטה, מן העם, אל הצמרת.

שכן הדימוקרטיה היא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון.

זו הציפור, והיא כוללת את ההנהגות של המפלגות מימין ומשמאל, את אדוני הצבא והמנהל והמערכת המשפטית, את אדוני הכלכלה, אדוני התקשורת והטלאנטים שלהם, אדוני האקדמיה ואדוני הדת.

כולם בעסק וכולם יד אחת.

*****

לכן מצחיקים אותי כל אלה, מימין ומשמאל, שמזהירים שוב ושוב מפני ההצבעה ל"רמאי" משה פייגלין, למשל, זה שמבטיח דבר אחד, אבל בעצם הוא…וכו' וכו'

פוליטיקאי משה פייגלין: מבטיח…אבל בעצם…(צילום מהוויקיפדיה)

והם עצמם? המזהירים? מאיפה באים עיקר המצביעים של "השמאל" – נניח העבודה ומרצ? איפה כוחם רב, אם לא בקיסריה ובכפר שמריהו, ברמת אביב וברמת השרון, בסביון וברחביה, בדניה ובנווה צדק המשוחזררת לתפארת? כל מושבות החזירון העליון, איפה שיש רוב ל"שמאל", אלק.

מישהו באמת חושב שמהמפלגות האלה תבוא ישועה לעם?

כשהם היו בשלטון היה טוב לעם? קדחת קרחת וספחת. זה מה שהיה לנו בשלטון מפא"י עליו השלום.

ותבדקו את כל המצטלמים בסלפי הנודע של הליכוד, שיענו מייצג את "השכבות החלשות " מיליונרים כבדים אחד אחד.

עד לאחרונה סיכמו המסכמים את הונו של ראש הממשלה נתניהו  ב-40 מיליון ש"ח, רובם  נדל"ן. איש לא ידע, איש לא שמע, על 16 מיליונים נוספים במניות של הבן-דוד העשיר מאמריקה, שמשנים את כל התמונה.

ואל תכעסו שעסקתי רק בימין ובשמאל. הזנב המרכזי – מחנה מטכ"ל וכתב במחנה – אותו דבר.

*****

לכן הצבעתי בבחירות הקודמות ל"כולנו" של משה כחלון. איש נדיר בפוליטיקה הישראלית, שהעז לפגוע באינטרסים של הציפור, ולהביא קצת רווחה לעם (בעניין של הסלולרי) וניסה בהצלחה חלקית (שגם היא הפתיעה אותי, לא האמנתי שיצליח אפילו לבלום את מחירי הנדל"ן,  כפי שקרה) להעביר חלק מרווחי העתק של הקבלנים לטובת המחירים שישלמו הקונים.

אבל לצערי, בגלל מצבו בסקרים, הזדהה כחלון עם הכנף שמימין, ואיבד אותי בסיבוב.

ח"כית "גשר" אורלי לוי אבקסיס: קצת תועלת (צילום מהוויקיפדיה)

וככה נשארתי לי עם "גשר" של אורלי לוי אבקסיס, ואני מתכבד לעשות לה פה תעמולת בחירות:

גם כי היא  הכי רחוקה מלשון הגידופים וההשמצות, ששונאי העם קוראים לה "לשון השוק".

אני נמצא בשוק שלוש פעמים בשבוע, ולא שומע שם את הלשון הזאת.

כי האמת היא, שזו הלשון של השומן והפסולת מהצמרת. אלה  המתיימרים להיות השמן והסולת. אלה שהינם בפועל השומן של האליטות הישנות והפסולת של האליטות החדשות, שתי הכנפיים של אותה ציפור. וזנבה. אני עוד זוכר שהגנרל גנץ ממפלגת מחנה מטכ"ל הבטיח שיח אחר. חה-חה. פיח וכיח נשארו משאיפתו האצילית.

אז אם באמת מפריעה לכם הרמה הנמוכה של מלחמת הבחירות, שהיא הרמה הנמוכה של המאבק הפוליטי שבשגרה, גם בין בחירות לבחירות;

אם בא לכם להביא שינוי כלשהו במהלך הרגיל של העברת המשאבים בחברה הישראלית מלמטה כלפי מעלה –

– אז תעזבו אתכם מהימין, מהשמאל ומהמרכז, מהלאומנים היהודים ומהלאומנים הערבים. מהאשליה המטומטמת שמישהו, עם הפתק האומלל האחד שלו בקלפי, מצביע "הצבעה אסטרטגית" וקובע מי יהיה ראש הממשלה, או אם יהיה שלום כזה או מלחמה אחרת.

אני סתם אזרח קטן. יש לי רק קול אחד קטן. והדבר הכי גדול שאני יכול לעשות איתו, זה

א. להצביע בעד מי שעשויה להביא קצת תועלת –

ו-ב. לצפצף קלות על השיטה הרקובה, על הציפור, על כנפיה ועל זנבה.

האסטרטגיה ממני והלאה.

*****

עם  כל ההסתייגויות שלי משלטון הטייקונים, הפוליטיקאים, הגנרלים, המו"לים  והשופטים העשירים, הקרוי דמוקרטיה, חשוב להזכיר: זו עדיין שיטה טובה לאין ערוך מכל מיני שלטונות של מלכים ואמירים או קולונלים וגנרלים מהימין, ובטח יותר טובה מהנסיונות הנוראים בבני אדם שנערכו ועדיין נערכים מתחת לדגלן של האידיאולוגיות של השמאל.

וביחס לדמוקרטיה אני רק מבקש: בלי אשליות.

 

 

6 תגובות
 1. רפאל גרנות permalink

  אתה גדול !

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  כמו תמיד אחרי בחירות לא מוצלחות, השמאל הציוני מציע לרדת מהארץ או להקים קואליציה אנטי-ציונית עם המפלגות הערביות נגד הרעיון הגזעני של מדינה יהודית.

  מגיע, לנו העונש, מסביר השמאל האנטי גזעני. אנחנו ערסים פרימיטיביים. נמאס לו, עם מקצועותיו המבוקשים והשכלתו הגבוהה, לפרנס יצורים פגומים מלידה על ידי עור שחום ואינטיליגנציה נמוכה, ששוב ושוב מצביעים לא נכון. ובנוסף לכך הם גם נורא גזעניים. הוא עוזב! תחזיקו אותו!

  הוא לא ממש רוצה לרדת מהארץ, אומר השמאל הציוני, אבל בחושו הנבואי הוא רואה את קץ המדינה. בוודאי הוא צודק, כמו שצדק לפני יומיים בביטחונו המוחלט בתבוסת ביבי הנורא.

  וכמובן, בערוצי הטלוויזיה תוהים, "מדוע מצביעי ימין שיקרו לנו בסקרים?" לפני שעוברים למשדר מיוחד בו דורשים ממצביע ליכוד (מזרחי כמובן) שהסכים להתראיין משום מה.

  דורשים ממנו להסביר מדוע, פרימיטיבי טיפש שכמוהו, הוא הצביע לא נכון. המסתורין של מדוע לא נעים לאנשים להגיד לסוקרי הטלוויזיה שהם הצביעו ליכוד יישאר, כנראה, לנצח לא פתור.

  Liked by 2 אנשים

  • תודה אנונימי. הקדמת וגנבת לי כמה מילים מהמקלדת, אבל נשארו כמה, בקרוב הפוסט.

   אהבתי

 3. אנונימי permalink

  אני גנבתי את הרעיון ממאיר עוזיאל, שכתב כבר בשנות ה 80 לא מעט על הצביעות המתנשאת של ה״נאורים״. הגונב מגנב פטור, אני מניח.

  אגב, שמת לב שמזרחי/ימני עני הוא עני בגלל נחיתותו ובורותו, מה״טפילים״ שהורסים את המדינה, אבל אשכנזי/שמאלני עני הוא עני בגלל השיטה הקפיטליסטית המדכאת, מה״חלשים״ המסכנים שיש לדאוג להם?

  ולמותר לציין שמזרחי/ימני עשיר הינו ״טייקון״ או אפילו ״פושע״, שבעד ״קפיטליזם דורסני״ ש״לא דואג לחלשים״, אבל שמאלני/אשכנזי עשיר הוא ״מצליח״, ״בעל מקצוע מבוקש״, ו״הקטר הכלכלי של המדינה״ שפשוט נמאס לו ״לפרנס טפילים״.

  Liked by 1 person

 4. אנונימי permalink

  סליחה על הניג׳וס, אבל ב״הארץ״ הטוקבקיסטים כבר מסבירים שזה שהפסידו בבחירות זה בגלל שהמטומטמים והפרימיטיביים פשוט מתרבים מהר יותר מהחכמים והמתקדמים ולכן הם יהרסו את המדינה (נשמע מוכר? כן, זה בדיוק הטיעון של הקו קלוקס קלאן וכד׳). הרוב, הם אומרים, מעצם טבעו פרימיטיבי ונחות.

  נשאלת השאלה מדוע, אם כך, הם לא מנצחים בבחירות כל פעם. מה הבעייה להתל בהמון נחות ופרימיטיבי ולרמותו כדי שיצביע לך, בייחוד אם אתה כה עליון? כנראה הם פשוט לא רוצים לנצח. אם הם היו רוב בבחירות, חס ושלום, מישהו עוד היה יכול לחשוב ש*הם* הנחותים.

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: