דילוג לתוכן

כך נחרץ גורלו והגיע סופו של הנשיא טראמפ בעיתונות העברית

מרץ 27, 2019

בטח לא חשבתם, אתם הרי מכירים אותי, שאניח להזדמנות-צחוקים (Laughing Opportunity) שכזאת לחלוף על פני ללא התייחסות.

אני מדבר, כמובן, על ההתפוגגות האחרונה של חלום-הדחתו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמם, עם סיום עבודתו של החוקר המיוחד בוב מולר.

אותה הזיה מתוקה, התגלמות של WISHFUL THINKING אווילי עם זקן,  של פקוקי המוח  במושבותיהם, מוושינגטון עד  תל אביב, מאוסלו ושטוקהולם עד לונדון ופאריז, מברקלי עד גבעת רם.

*****

השחקן האמריקאי המצויין ג'יימס וודס – מה שמחתי ללמוד שאינו שייך לעדרי הקרנפים של הפייק שמאל – כבר פרסם מצידו אסופה מצחיקה עד דמעות של נבואות שקר, תחזיות נפל והערכות הזבל של אלופי התקשורת המיינסטריימית בערוצי הטלוויזיה האמריקאים. הכל מאוד מהיר, ככה שכדאי לחזות לפחות שלוש פעמים ברצף, כדי למצות את החוויה.

הסרטון מהטוויטר של וודס

אני אסתפק פה באוצרות שסיפקו גיבורי התקשורת העברית מאותו זן. דליתי מהרשת מדגם מייצג מהעיתונות הכתובה.  הכינו את הממחטות.

ונתחיל, באופן טבעי, בחמי שלו, איש "הארץ", שיש לו גם ותק ככתב ישראלי בארה"ב (ככה שהוא בטח יודע על מה הוא מדבר, חה-חה).

******

הפיל שבחדר

אז הנה, ממאי 2017, ארבעה חודשים בלבד אחרי שהתיישב טראמפ בחדר הסגלגל. ושלו  שלנו כבר מספיד אותו:

"בתוך אנדרלמוסיית המידע הזו קשה להבחין בין עיקר לעיקר יותר, ובכל זאת נדמה שעכשיו הגענו לקו פרשת מים….הוא (מנהל הFBI המפוטר קומי)  הוא מצביע, לפחות לכאורה, על עבירה פלילית של ניסיון לשבש חקירה פדרלית. הוא כופה על וושינגטון להתייחס לפיל שמסתובב בחדר מזה שבועות ארוכים, ששמו אימפיצ'מנט (Impeachment), דהיינו הליך של הדחה. וושינגטון רחוקה מאוד משם, ובכל זאת קרובה מאי פעם."

******

ווטרגייט

ועוד באותו  עניין של קומי, אותו שלו, אותו עיתון, אותו חודש:

"הסנאטור לינדזי גרהאם… הזמין את קומי להעיד בפומבי…  ידידו ג'ון מקיין מאריזונה ציין, בסגנונו הישיר והמוכר, את מה שכולם הבינו בסתר לבם: פרשת רוסיה־קומי 'הגיעה לממדים של ווטרגייט'."

******

חרב דמוקלס

והנה רון דגוני, כתב גלובס בארה"ב, באוותו עניין ובאותו חודש, תחת הכותרת "אימפיצ'מנט (תהליך הדחה בקונגרס)בקרוב? מרחיב:

"איום אימפיצ'מנט מרחף מעל כסאו של טראמפ בלשכה הסגלגלה כמו חרב דמוקלס שתלויה על שערת זנב סוס…"

ומגייס גם את המדע – פרופ' מאוניברסיטה וושינגטונית:

"התחזיות שלי לגבי בחירתו של טראמפ התממשו", אמר פרופ' (אלן) ליכטמן בראיון עיתונאי. "חמש שנים (מיום ההשבעה) עברו עד שבית-הנבחרים הנחית מהלומת אימפיצ'מנט על ביל קלינטון. יותר מחמש שנים עברו עד שניקסון החליט להתפטר כדי לחמוק מאימפיצ'מנט. אצל טראמפ הקצב יואץ. אני לא בטוח שהוא יחזיק מעמד עד 2020".

*****

גב הגמל

ועד אחד מחודש מאי של דגוני;

"על פי דיווחים בתקשורת, נראה המאמץ לכאורה של טראמפ לשבש הליכי משפט מתחיל להסתמן כקש שישבור את גב הגמל – בעצם הפיל – הרפובליקאי."

שערת זנב סוס, גב הגמל,  בעצם הפיל – גן חיות אנטי-טראמפי  בגלובס.

******

הליכי הדחה

ובחזרה לחמי שלו, גיבור "הארץ", אוקטובר 2017, עם תחילת החקירה של בוב מולר:

"האופציה היחידה שנותרת לטראמפ היא לפטר את מולר, אולי בטענה שחרג מסמכותו. יריביו של טראמפ בוושינגטון מייחלים לתסריט כזה, שייצור משבר חוקתי ופוליטי חריף, יעלה מיד אסוציאציות ל"טבח מוצאי השבת" שביצע ריצ'רד ניקסון כשפיטר את החוקר המיוחד בפרשת ווטרגייט ויתן דחיפה משמעותית לפתיחת הליכי הדחה נגד הנשיא."

******

טראמפ טובע

הנה ציפי שמולוביץ מדווחת בחדווה  מארה"ה ל"ידיעות אחרונות"על השער שפרסם ה"טיים" המאמריקאי באוגוסט 2018, כולל ביקורת אמנותית אוהדת:

שער הטיים: טראמפ טובע

"המגזין טיים פירסם אתמול את שער הגיליון החדש שלו, בו נראה דונלד טראמפ על סף טביעה במים שממלאים את החדר הסגלגל בבית הלבן. בשער הפרובוקטיבי – והמרהיב ברמה האמנותית – נראה רק חצי גופו התחתון של טראמפ מתחת למים שמגיעים לתקרת החדר. הכותרת, באותיות קטנות: In Deep, קיצור של המשפט In Deep Troubles – בצרות גדולות. השער מצטרף לסדרת שערים באותה שפה שפירסם ה’טיים’ בשנה האחרונה, ונוצרו בידי האמן טים או’בריאן. בראשון שבהם נראה טראמפ יושב מאחורי השולחן כשגשם ורוחות סביבו. בשני הוא יושב באותה פוזה, אבל עכשיו הוא כבר בתוך ים סוער, ועכשיו הוא במצב של כמעט טביעה מוחלטת" 

******

שווקי תבל יקרסו

ולא רק עיתונאים עבריים משלנו בחגיגה. במהלך שיטוטי גיליתי גם את ראש הממשלה הפלשתיני החדש, ד"ר מוחמד שתאייה, בונה מדיניות על הצרות הצפויות של טראמפ בוושינגאטון. הנה דיווח בגלובס מאוגוסט 2018:

"הדיווחים מוושינגטון נוטעים כנראה אופטימיות בקרב הפלשתינים. על פי הדיווח ב'פרי ביקון', אמר שתאייה…  כי פקידי רשות פלסטיניים בונים על כך שהדמוקרטים יזכו בבחירות (הביניים) בנובמבר(2018) ויחזירו לידיהם את השליטה בשני בתי הקונגרס. 'אם אכן כך יהיה, יקרו שני דברים', אמר שתאייה. 'בראש ובראשונה, ממשל טראמפ ישותק כליל, מפני שאף אחת מיזמות החקיקה שלו לא תוכל לעבור את משוכת הקונגרס. הדבר השני הוא – וטראמפ עצמו אמר זאת – שאם אכן יגיש בית הנבחרים כתב אישום לסנט (השלב הראשון של תהליך ההדחה) שווקי תבל יקרסו וכל אחד ישלם מחיר".

נראה שאבו-מאזן מינה ראש ממשלה חדש, המרחיק ראות לא פחות ממנו-עצמו.

******

רגע ניקסון שלו

והנה הלל לוריא כהן ב"הארץ", מספטמבר 2018, חולק על מאמר שפורסם בעיתונו, ובו  הובעו ספיקות באשר להדחתו של הנשיא טראמפ:

"…אם עלייתו של טראמפ היתה כה מהירה ובלתי צפויה, זה לא מופרך לחשוב שכזו תהיה גם נפילתו.מה שהולך ומסתמן – בפרט אחרי פרסום הקטעים מספרו של בוב וודוורד על הכאוס בבית הלבן,והמאמר של בכיר בממשל בניו יורק טיימס – זה שהפרנויה של טראמפ הולכת וגוברת. נשיא פרנואיד, מלמדת ההיסטוריה, עלול לעשות טעויות טפשיות ולהגיע לרגע ניקסון שלו."

הפסיכולוגיה בתמונת המצב.

******

מכונת יום הדין

הנה האסטרטג הגלובל-פוליטי רן אדליסט ב"מעריב" בסוף דצמבר 2018:

"בשבוע שעבר, ורק בגלל חזרתה של שופטת העליון רות באדר גינזבורג לדיון היישר מבית החולים, נבלמה יוזמת טראמפ למנוע מקלט ממהגרי עבודה. תובעים פדרליים בכמה מדינות מנהלים נגדו חקירות ומשפטים על מעשי הונאה, שלא לדבר על מכונת יום הדין של התובע המיוחד רוברט מולר. יש למה לצפות."

יש למה לצפות.

******

מעט דרכי מילוט

חוזרים אל חמי שלו, איש "הארץ", סוף ינואר 2019:

"אין אמנם קשר ישיר בין כלימת ההשבתה של טראמפ לבין מעצרו של יועצו סטון, מלבד העובדה שחולשתו מגבירה את תאבונם של הדמוקרטים להתנכל לו ואת ביטחונם שלא יאונה להם כל רע כתוצאה מכך … כתב האישום נגד סטון רומז שטראמפ מתקרב להתנגשות מסוכנת עם החוקר המיוחד רוברט מולר, שממנה, לדעת תומכיו ומבקריו כאחד, נותרו לו רק מעט דרכי מילוט, אם בכלל."

אם בכלל. תשאלו את חמי.

******

שישטפו אותו באסלה

והנה הישראלי-אמריקאי איש מדינת מיין המושלגת, רון מיברג במעריב,  פברואר 2019:

 "נשיאותו של טראמפ לא תשרוד את 2019. החללית שלו תישרף בכניסה לאטמוספירה. התנהגותו מעוררת חשש גדול, אף שאחרי שנתיים פלוס אני מבין כיצד מתרגלים למי שאפילו סימני החיבור שלו אינם אמת. שון הניטי (אוהד טראמפ ברשת פוקס) איבד 20 נקודות רייטינג מאז בחירות אמצע הקדנציה…הסדקים בחומה הבצורה של פוקס אמיתיים ומתרחבים. מתישהו בהמשך הדרך ייאלץ מרדוק לעשות חשבון פשוט: האם הוא רוצה שישטפו אותו באסלה עם טראמפ או שהוא רוצה להציל את כבוד הרשת שלו. 20 סנאטורים רפובליקנים לפחות יושבים על הגדר כשאיבריהם האינטימיים ביותר מעוכים וכואבים. הם מחכים להזדמנות לקפוץ ליבשה לפני שהג'ינג'י ישתגע סופית. ומייק פנס אינו המועמד החלופי ל־2020. בין הדיבוק לגולם, ספק אם הרפובליקנים יבחרו בגולם."

*****

תחילת סופו של טראמפ

ועוד מתוצרת מיברג, עם פרסום ספרו של העיתונאי בוב וודוורד על טראמפ, גם זה מתחילת 2019:

"הנחת העבודה שנסכה רגיעה, נחת וקורת רוח כה גדולות בבעלי הדעה באולפנים, הייתה שאם וודוורד כתב את הדברים – אפשר להפקיד אותם בבנק…היה ברור שזו תחילת סופו של דונלד טראמפ, בעיקר משום שמי כמונו זוכרים מה עשו הוא וקרל ברנסטין לריצ'רד ניקסון בווטרגייט: הם גירשו אותו מהבית הלבן, לא פחות. היום לפני כמעט 45 שנה. מבוב דילן ועד בוב וודוורד לא היה לנו בוב כזה. הוד בוביותו."

הוד בוביותו יגרש את טראמפ כמו שגירש את ניקסון. תסמכו על מיברג. מי כמוהו יודע.

******

 

 

3 תגובות
 1. יונתן permalink

  דרך אגב, תגובת הדמוקרטים אחרי הגשת הדו״ח: ׳גם התובע מולר הוא חבר בקונספירציה הרוסית!!!׳

  Liked by 2 אנשים

  • גם בארה"ב אין מחסור בעיתונים ובפוליטיקאים שפונים לאנשים חושבים(חה-חה).

   אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

 1. משוגעים, רדו מהעץ! הקימו מיד ממשלת חרום! יש קורונה! | מאפיהו

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: