דילוג לתוכן

בחירות 2019, ראיון בערוץ 12/ למה התקשורת מזייפת אורגזמה כשלנתניהו לא זזה שערה בפריזורה?

מרץ 24, 2019

לא יצא לי לראות בשידור חי את הראיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בערוץ 2 במוצ"ש.

אך עוד לפני שחזיתי בו, כבר ידעתי מה אני עתיד לראות, מתוך מה שקראתי ברשת ושמעתי ברדיו בבוקר יום א':

הבנתי שאני עתיד לראות את נתניהו מבוהל ומבועת, מזגזג ומסתבך ויוצא משליטה, מצוי במגננה רבתי, מובך ומבולבל, ובקיצור יוצא מהראיון  חפוי ראש וגמור.

ציפיתי לראות את המראיינת קרן מרציאנו עושה לו בית ספר, דוחקת אותו לפינה, עושה ממנו עפר ואפר, מכסחת לו את הצורה, ורומסת אותו בשאלותיה.

שמח וטוב לב, חלטתי לעצמי  כוס תה והכנתי את עצמי לחגיגה רבתי על חשבונו של ראש הממשלה.

ובכן, מצאתי את הראיון מוכן להקרנה באתר של ערוץ 12.

להפתעתי, התברר לי, שהם הביאו שם באתרם ראיון אחר לגמרי מזה שראו המבקרים, זה  הראיון המסתורי, שעליו קראתי ושמעתי לאורך כל הבוקר.

ראיתי את ביבי זחוח ומחוייך לאורך כל הדרך. הוא לא איבד לרגע את שלוותו.

(חוץ מהפגנת הרגשות המדומה , בדבר אהבתו העזה לבנות ולבני משפחתו וכעסו על מה שעושים להם ולו  ב"תקשורת". כולה הצגה קטנה, מתורגלת לעייפה ומשעשעת, למי שכבר ראה את השטיק הזה – ומי לא –  תריסר או יותר פעמים בשנים האחרונות, על כל פודיום רם ומול כל מקרופון רענן).

זה לא שקרן מראציאנו החרוצה והמסורה לא ניסתה כמיטב יכולתה, אבל במבחן התוצאה, מיטב יכולתה לא הספיק לכלום. כל נפנופי הידיים שלה לא הזיזו לו שערה בפריזורה.  נתניהו היה גדול עליה בשלושה מספרים.

אם היא עשתה לו בית ספר, אז הוא עשה לה פעוטון.

ומי שדחוף לו לראות את נתניהו כשהוא  באמת "מבוהל ומבועת, מזגזג ומסתבך ויוצא משליטה, מצוי במגננה רבתי, מובך ומבולבל, ובקיצור יוצא מהחוויה  חפוי ראש וגמור." לא בעיה. נא לצפות  בבית ספר (באמת) שעשה לנתניהו האלוף (במיל) ושר הביטחון לשעבר איציק מרדכי, ואולי היווה את  אחת הסיבות העיקריות להפסדו  בבחירות מול אהוד ברק ב-1999.

כל ניסיון להשוות מה שרואים בעימות הזה, בין נתניהו למרדכי, למה שקרה בסופ"ש האחרון בין נתניהו למרציאנו, יבהיר מיד מי פה המבולבלים האמיתיים, חסרי השליטה.

אלה,  שעֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ. אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ. אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן.אַךְ פֶּה-לָהֶם, וְיְדַבֵּרוּ

 

ואגב, כל האמור לעיל, כלל לא אומר שיש לפטור בלא כלום את הטענות מול נתניהו. ממש לא ורחוק מזה. כמה שאלות קשות  נותרו בעינן, גם בקשר למניות. גם בקשר ליחסים המשפחתיים הפרברטיים בין ההון המשפחתי של חמולת מיליקובסקי-נתניהו-שמרון ובין השלטון שבידי ביבי. וגם בקשר לסודיות-העל העוטפת את האור הירוק שניתן לצוללות המשופרות שאושרו למכירה למצרים.

לדעתי היועץ המשפטי לממשלה חייב לבדוק  ולהחליט על המשך הדרך.

אבל בראיון המדובר, יצא שנתניהו היה גדול על מראייניו. בהרבה.  סביר שיש לכך נסיבות מקילות, ובעיקר אלה: הוא בא  מוכן והם נתפסו מופתעים. הוא בקי בפרטים הרבה יותר  מהעיתונאים על תקן שדרנים שראיינו אותו.

אין לי ספק, שאילו היה נתניהו מתראיין לבן כספית, רביב דרוקר או נחמיה שטרסלר, שבאים מוכנים ומתואמים,  התוצאות היו אחרות לגמרי.

אבל למה לזייף אורגזמות על כלום, כמו שנעשה הבוקר בתקשורת השמאליברלית?  כל-כך הרבה אנשים הרי ראו את הראיון הזה (רייטינג שהגיע בשיאו ל-30%). רובם נשארו בדעותיהם. אבל רבים מאלה שראו את הראיון, בלי קשר לדעות (יש אנשים שעיניהם בראשם, גם בימין וגם שמאל) וקראו ושמעו את ההתרשמויות, בטח  תוהים:

למה דחוף לתקשורת לשקר בצורה כה שקופה ובוטה.

לאשר שוב מה שרבים כל כך כבר חושבים עליה.

לא דברים טובים.

 

2 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  איך ראיון במוצאי שבת כשנתניהו "בדרך לשדה התעופה" הגיע אליך בערב שבת…
  זו דתיות קצת מופרזת…
  או השפעת הבלבול בזמנים ותאריכים שנתניהו משרה…

  Liked by 1 person

 2. אתה צודק. טעיתי ובינתיים תיקנתי. סתם החמצתי את הראיון, והסקתי, שמכיוון שלא ראיתי אותו, זה היה בליל שבת.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: