דילוג לתוכן

הפקק האידיאולוגי (תחקיר) 3/ האמת כאיום נורא לדימוי העצמי של הפייק שמאל

מרץ 22, 2019

כמעט בכל ויכוח עם מוכי האידיאולוגיה מהפייק שמאל, מגיעים לנקודה שבה מבשר לי בן שיחי, ש"אין דבר כזה, אמת פשוטה".

שכל אחד והאמת שלו, יש זוויות  ראיה שונות, פרשנויות לגיטימיות, "נראטיבים" וכו'.

אני ממהר להכחיש את הטענה השקרית הזאת (שמקורה בכך, שאין למתדיין מולי תשובה לטענה כלשהי שהעליתי, שעניינה בעובדות שאינן ניתנות להכחשה), ומביא מיד שתי דוגמאות:  א. השמש זורחת פה עכשיו, וזו אמת פשוטה, ואין מקום לפרשנויות. ב. אנשים חולפים עכשיו על  פנינו ברחוב, ואף זו אמת פשוטה, ושום "נראטיב" אחר אינו אפשרי פה.

והנה אמיתות פשוטות מהסוג הזה, שאינן ניתנות להכחשה, יש המוני המונים, ובכל התחומים.

למשל בתחום הכלכלה (אל דאגה, זה לא הולך להיות פוסט בענייני כלכלה):

מתחת או מעבר לכל התיאוריות הכלכליות השונות, על פי מוצאן האידיאולוגי, קפיטליסטיות או סוציאליסטיות ומה שביניהן,רובצות אמיתות פשוטות. והנה אחת מהן. נקרא לה חוק התמורה.

כאשר אני משלם לירקן, אני מקבל תמורת כספי את הסחורה או המוצר שבהם חפצתי. ובדיוק כך, כאשר מעסיק משלם לשכיר, הוא מקבל את העבודה ששילם תמורתה, שאם לא כן, השכיר  פשוט יפוטר.

ברור לכל, שללא חוק התמורה הזה, לא יתכנו חיים כלכליים. ואין לזה קשר לכסף. בברטר זה אותו דבר.

האמת שבחוק תמורה, אינה נופלת בעוצמתה ובתוקפה, מהקביעה שהשמש זורחת, או שאנשים עוברים ושבים ברחוב.

*****

והנה, בשנים האחרונות אני מרבה מאוד לעסוק בענייני "הקרנות" ו"העמותות". במארג היחסים המתקיים בין שורה ארוכה של קרנות חו"ליות (א. מדינתיות או בין-מדינתיות. ב. פרטיות, כולל תאגידיות. ג. ציבוריות – כנסתייתיות, או לענייני צדקה.)  – ובין שורה ארוכה של "עמותות" העוסקות בפעילות ציבורית, חברתית, פוליטית ותעמולתית. מה שנקרא "המגזר השלישי", או בשפת השקרים התקשורתית-אקדמית "החברה האזרחית".

וטענתי בעניין זה, המתבססת על חוק התמורה, היא זו: העמותות וחבריהן מספקים   לבעלי הקרנות את  "הסחורה" או "העבודה" המצופה מהם.

מימסדים כנסייתיים מממנים גם עמותות בישראל וגם ארגוני BSD. פה: הפגנה אנטי-ישראלית באירלנד, תעמולה המתבססת על "עדויות" של "שוברים שתיקה". הנואם: חבר פרלמנט אנטישמי.

ומדובר, שורה תחתונה, מבחינת התוצאות בשני סוגים של תמורה:

א. ליבוי שנאה וחרחור מדנים ומאבקים בתוך החברה הישראלית בין קבוצות אוכלוסיה שונות.

ב. הכפשתה של מדינת ישראל, צבאה, מדיניותה, ממשלתה ואזרחיה בחו"ל. מה שנקרא "דמוניזציה" או "דה- לגיטימציה".

על כל זה משלמות הקרנות, וזו התמורה שמספקות להן העמותות.

****

ברור כי הטיעון הזה שלי, הוא בעייתי מאוד מבחינתם של פקוקי המוח מהסוג האידיאולוגי.  הוא פוגע ישירות בדימוי העצמי שלהם,  כאנשי שמאל, כשוחרי שלום כאנשי מוסר, וכו'. קבלת הטיעון הזה עלולה לפורר חלקים מן הפקק האידיאולוגי.

לכן, התגובה הרגילה לטיעון הזה, היא האופיינית ביותר לבורים מרצון. אלה שלא רוצים לדעת. הם פשוט מתעלמים לחלוטין.

אך לא כולם. פעמים לא מעטות זכיתי למנות הגידופים הרווחות בפייק שמאל, כאין תשובה עניינית: אתה פאשיסט, הם מסבירים, אתה ימני, אתה תומך של "אם תרצו", אתה אוהד של ביבי.

בטיעון אחר של פקוקי המוח  כבר נתקלנו  בפוסט הראשון בסדרה:

לפיו, אני לוקה ב"תיאוריית קונספירציה".

מה קונספירציה, איזה קונספירציה, אני משיב.  הכל מתועד. הכל מתפרסם.(כמו במקרה של הפרופ' נועם חומסקי ועבודתו בשרות הפנטגון)

זהותן של הקרנות החו"ליות ואף סכומי הכסף המושקעים ב"עמותות" ("תרומות", חה-חה) מתפרסמים באופן קבוע במסמכי רשם העמותות, הפתוחים לכל מבקר .

בדרך כלל לא קשה לעמוד על זהותם של בעלי הקרנות, ומכאן על האינטרסים שלהם. לרוב עמדותיהם ידועות היטב. הקרנות שמתחזקות את "העמותות" הישראליות, של מחרחרי מלחמה הקרויים "פעילי שלום", מממנות במקרים רבים במקביל גם ארגוני BDS, או עמותות המודות בגלוי בהתנגדותן לישראל כמדינת היהודים. מנהלים ב"עמותות"  הנ"ל מגלים מדי פעם מה דעתם על "הציונות", ועל זכות קיומה  המפוקפקת של מדינה ליהודים.

אז איפה פה הקונספירציה? הרי הכל בגלוי. הכל ידוע היטב. רק פקוק-מוח, המבקש להתבצר בבורותו, יקרא לטענה שלי – אמת שאינה ניתנת להכחשה –  "תיאוריית קונספירציה".

*****

אחד מחברי פקוקי המוח מהפייסבוק ומהפייק שמאל, ניסה פעם לתקוף את הטענה שלי מזווית אחרת. הוא עצמו, כך סיפר לי, עבד תקופה באחת העמותות האלה.

והנה, כך הודיע לי החבר בחגיגיות, מעולם לא קיבלו פעילי העמותה ושכיריה הוראות מהקרן המממנת אותם!

דובר "שוברים שתיקה"(היום מנכ"ל) אבנר גבריהו מוסר לאורחים מחו"ל עדות שקר על חיילי צה"ל בחברון

מה שאמור לסתור את הטיעון שלי בדבר הקשר ההדוק שבין האינטרסים של בעלי הקרנות, ובין הפעילות בשטח של שכיריהם מהעמותות.

זה הצחיק אותי. אותו חבר הוא פייק שמאל משחר נעוריו. הרי משום כך – משום שהזדהה עם מטרות העמותה – הכפשת ישראל – הוא הצטרף אליה, ולא ראה שום פסול בקבלת שכר תמורת עבודתו שם. כמוהו כשאר "פעילי השלום", עמיתיו  באותה עמותה.

הרי בגלל עמדותיו הידועות וכשרונותיו בתחום התעמולה (האיש יודע כתוב) גם שמחו אדוני העמותה,שכירי הקרנות, להעסיק אותו שם.

אז איזה הוראות צריך להעביר לקמאראדים נאמנים כמותו מהנהלת הקרן המממנת? הרי ברור להם שם, שהוא וחבריו המקומיים ב"עמותה",  יודעים טוב יותר מהבעלים שבחו"ל, כיצד לעשות את עבודתם, והם מסורים מאוד לעבודתם, מתוקף איבתם האידיאולוגית העמוקה למדינת היהודים.

מה, ממשלת הולנד, למשל,  תלמד את "שוברים שתיקה" איך לגבות עדויות ואיך להוציא את ישראל ואת צה"ל הכי חרא שיש?

לא. הם  (ואחרים כמותם) רק הבטיחו סכומי כסף נאים תמורת "עדויות" בקבלנות. תעריף ביורו על כל "עדות" ו"עדות".

*****

והנה תמצית הבעייה של פקוק המוח  מהפייק שמאל, עם האמת הזאת, השקופה והמוחלטת:

א.כאיש שמאל, הוא רואה את עצמו, בהכרח, כאנטי-אימפריאליסט ואנטי- קולוניאליסט (ומכאן גם "אנטי" או "פוסט" ציוני).

ב. כאיש שמאל, הוא רואה את עצמו כמתנגד גמור  לקפיטליזם הגלובלי, לתאגידים כלכליים חובקי עולם, לאינטרסים המזוהמים של תעשיות הנפט והנשק, וכו'.

ג.כאיש שמאל, הוא בדרך כלל אתאיסט. הדת היא מבחינתו "אופיום להמונים". המימסדים הדתיים הם תמצית של צביעות ושל רוע ושחיתות, חומרית ורוחנית.

ד.כאיש שמאל  הוא מתנגד לכל לאומנות  גזענית.

והנה -כל הפאסאדה האידיאולוגיסטית הזאת הרי תתמוטט כמגדל קלפים, אם יודה הפייק-שמאלן פקוק המוח שלנו, שהוא כולה שכיר של מעצמות קולוניאליסטיות ואימפריאליסטיות(א), שתאגידים כלכליים רב-לאומיים זדוניים ותאבי בצע משלמים את שכרו(ב) – ומימסדים כנסייתיים קלריקליים מרפדים את כיסיו ביורו או בדולרים(ג).

ובנוסף לכל, הוא גם נמצא תומך בלאומנות גזענית פלשתינית(ד).

ואיך זה משאיר אותו? צבוע מגוחך במקרה הטוב. עלבון לאינטליגנציה ואשפה מוסרית. בין שהוא שכיר באחת ה"עמותות"האלה – או מגוחך אף יותר, כאידיוט שימושי התומך בעמותות האלה ומטרותיהן בהתנדבות.

מעניק ליקים, מגיב ב"כל מילה!" חנפני ואף משתף פוסטים או תורם מדי פעם, ומגונן על חביביו מפני קטגורים מסוגי.

אז מה הפלא שחשוב כל כך לפקוק-המוח מהפייק- שמאל לשמור מכל משמר על בתולי בורותו התהומית?

הפוסט הבא נקלף עוד שכבות בפקק האידיאולוגי.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: