דילוג לתוכן

העבודה מתפיידת(2): למה שישראלים טובים יצביעו למפלגה, שראשיה תומכים במי שמלכלכים תמורת כסף על המדינה ועל ילדיהם המשרתים בצה"ל, בשרות אינטרסים זרים?

פברואר 6, 2019

הסיפור הרע של הח"כים ממפלגת "העבודה" בסוגיית האורחים הלא-קרואים מאפריקה, לא הסתיים  במרד של הח"כים נגד היו"ר שלהם אבי גבאי, ובהצבעתם נגד חוק הגירוש בדצמבר 2017.

האזהרה של גבאי בדבר   "המחיר הכבד" שישולם בבוא היום בגין עמדתה של הסיעה בכנסת, נפלה על אוזניים ערלות.

הסבל של דיירי השכונות בדרום תל אביב נמשך כסדרו. בינואר 2018 נערך בוועדת הפנים של הכנסת דיון בסוגיה. בישיבת הוועדה הופיעה  קורין גלילי, שאמה נרצחה על ידי מהגר עבודה מסודאן. הדיון היה סוער. מצד תושבי השכונות הופנו "הערות פוגעניות"(על פי הכתב  שסיקר) כלפי חלק מחברי הכנסת מהאופוזיציה.

"במהלך דבריה של קורין גלילי," כך הדיווח, "התפרץ ח"כ מיקי רוזנטל לדבריה." בתגובה, כינתה אותו איילה  סינואני, מפעילות השכונות, "חצוף", רוזנטל ("העבודה") קם ממקומו ופנה אליה בתנועה מאיימת (לדבריה), כשהוא אומר לה: "את רוצה להגיד לי משהו? אני עובד אצלך?"

רוזזנטל הוא איש אכפתי וחם מזג, מי שהיה ידוע כ"בולדוזר" וחושף "שיטת השקשוקה". הוא לוקח ללב.יתכן שהוא נראה מאיים, אך אין עדות שנגע לרעה במישהו או במישהי.

חלפו כמה חודשים, וביולי  2018 נערך בישיבה של סיעת "העבודה" בכנסת בכנסת דיון שנגע לעמדת המפלגה כלפי חוק אחר, שנועד להגביל את פעילות "שוברים שתיקה".זה לא נגמר טוב. החכ"ית לאה פדידה  הגישה לוועדת האתיקה של הכנסת תלונה נגד הח"כ מיקי רוזנטל. היא טענה שרוזנטל התפרץ כלפיה.  "הוא איבד עשתונות, נפנף לעברי ידיים והתקרב אליי בצורה מאיימת ואלימה. הח"כ איציק שמולי ממש נאלץ להגן עלי בגופו", התלוננה פדידה.

תשובת רוזנטל: "שטויות, פדידה ביקשה לחבור לימין הקיצוני ולתמוך בחוק הפשיסטי נגד שוברים שתיקה עבור אינטרס פוליטי אישי שלה. אכן, היא ספגה ביקורת והיו חילופי דברים קשים. כל השאר שקרים".

העבודה התייצבה לצד "חופש הביטוי" של "שוברים שתיקה".

והנה, יש מכנה משותף ברור בין עמדת רוזנטל, וחבריו לסיעה,  כלפי סוגיית מהגרי העבודה/הפליטים מאפריקה – וכלפי הזכויות של  "שוברים שתיקה".

*****

למכנה המשותף הזה קוראים "עמותות" וקוראים "קרנות", שני ביטויים מצוחצחים, שאם מסירים מהם את המרכאות הכפולות, מגלים כסף.

המון כסף.

"שיטת השקשוקה" של השמאל.

כמעט תמיד,  מדובר בכסף זר, של תאגידים כלכליים ענקיים ושל מיליארדרים זרים. כסף של מדינות אירופאיות ושל האיחוד שלהן. וגם כסף אמריקאי, חלקו ממקורות השו-שו. הכסף הממשלתי כמו הפרטי, מוזרם ל"קרנות" גם באמצעות ארגונים כנסיתיים נוצרים, שחשוב להם להוכיח לצאן מרעיתם,  שבני העם שרצח את ישו משיחם לפני אלפי שנים, טובחים עכשיו בפלשתינים חפים מפשע.

לכל אלה בא  לשחק בפוליטיקה הישראלית, והכסף שלהם מדבר חזק.

ה"עמותות"של "הקרנות" מעסיקות אלפי, או עשרות אלפי "פעילים" ומפרנסות רבבות רבות מאנשי השמאל והלאומנים הערבים המתחזים להיות שמאל.  מעמד שלם של האינטליגנציה הבורגנית (איך זה עובד? אסור לפספס את הפוסט שבלינק פה. מבט מבפנים של אחד שיודע, מהבית).

רק כמה עשרות מהעמותות מוגדרות כפוליטיות- אך הן מקבלות  את חלק הארי של הכסף הזר. ואילו כלל המועסקים בעמותות, גם  אלנ הלא-פוליטיות, מהווים את המאגר של המפגינים וחותמי העצומות של מיזמי העמותות הפוליטיות.

את שכירי הקרנות, הפוליטיות והאחרות, תמצאו בהמוניהם בדרגי הביניים של פעילי המפלגות, במיוחד מרצ וחד"ש, אך גם ב"עבודה" ובבל"ד.

הקרן הבולטת ביותר, ואחת הוותיקות, היא"הקרן החדשה לישראל". המנכ"לית היוצאת של הקרן היא המשפטנית טליה ששון.

מנכ"לית "הקרן החדשה לישראל, טליה ששון, מתרצת את הסכמתה לקביעה שישראל היא מדינת רשע העוסקת בטיהור אתני

כפי שנראה מיד, הדג מסריח מהראש.

כשעדיין כיהנה בתפקיד, העלה פעם פעם מו"ל "הארץ", עמוס שוקן, שאלה מצוייצת לחשבון הטוויטר שלו (בתקופה שבה התרחש אחד העימותים האלימים על הגבולות).והנה הציוץ:

"האם ישראל היא מדינת רשע, או שרק מדובר בטיהור אתני שיגרתי".הרמה להנחתה.

וטליה ששון,  ראשת הקרן החדשה לישראל, אכן הנחיתה, בתגובה קצרה וקולעת:

"שניהם".

גם מדינת רשע וגם עורכת טיהור אתני "שגרתי".

כשהתבקשה להסביר את התשובה הזאת, במסגרת כתבת תחקיר טלוויזיונית שנגעה ל"קרן" שבניהולה,  הסבירה ששון שהיא נהגה במקרה הזה "בטפשות, אבל בפרובוקטיביות."

נכון מאוד. אם כי, בעיקר  "בטיפשות". כי היא גילתה ברבים ששנאתה ליהודים ולמדינתם אינה נופלת מזו של מו"ל "הארץ".

בלשון הפוליטית המקובלת קוראים לזה "דמוניזציה", או "דה-לגיטימציה": הצגת ישראל כמדינה פושעת, שאין לה זכות קיום, שראוי להחרימה, מופת של אפרטהייד, פאשיזם, ניאו-נאציזם וכו'. זו הסיבה שהקרן מקימה, מתחזקת ומממנת "עמותות"כמו "בצלם" , "שוברים שתיקה","עדאלה", "רבנים למען", רופאים למען" וכן הלאה. זה תפקידם בכוח. ללכלך על המדינה ועל צבאה.

באותו תחקיר טלוויזיוני, "המקור בערוץ 10, שבו נחשפה המנכ"לית של "הקרן" במלוא הדר טיפשותה(על פי הודאתה) , נחשפה גם היו"רית היוצאת של הקרן, רחל ליאל, בכל הדר שקרנותה.

הקרן, על פי מדיניותה הרשמית, אינה אמורה לממן "עמותות"  המתנגדות לקיומה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

רשמית, ,"קרן החדשה לישראל" היא בכלל "ציונית"(חה-חה), ולכן אינה מממנת עמותות שמתנגדות לזהותה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. אלא שמדובד בשקר גס. אחד מרבים.

אך הנה, ממש בשעה שליאל נשמעה אומרת "און קאמרה" , שעמותת  "עדאלה", מתוצרת "הקרן" כלל "לא מתנגדת לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי". באותו רגע הוקרנה על המסך הכחשתו הגורפת של מנכ"ל עדאללה, הטוען בתוקף:"אנחנו מתנגדים!"(לישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.)

האם תמיכת הקרן הוסרה מעדאלה?

תשכחו מזה.

ליאל,אגב,  באה ל"קרן" מ"העבודה" וחזרה לשם עם סיום תפקידה.

*****

זו הקרן, שתומכת (מקימה, מממנת ומפקחת על הפעילות של) הן בארגוני הסיוע לפליטים"(האפריקאים) והן בשורת "העמותות" שהזכרתי, שעניין כולן ללכלך על ישראל, בארץ ובעולם.

"עדאלה", לפחות, אינם מסתירים את כוונותיהם כלפי מדינת היהודים.  אך מה בקשר ל"בצלם", שהמנכ"ל שלה נושא נאומים אנטישמיים, המתחזים לאנטיציוניים, בפורומים בינלאומיים? או "שוברים שתיקה" , חבורה של מלשנים בשכר, שממש בימים אלה הם מבקשים להרים מיצג אנטישראלי  בפני הפריץ האירופי המתחלק עם "הקרן החדשה" בתשלום שכרם?

דובר "שוברים שתיקה" (היום מנכ"ל) אבנר גבריהו , מנפיק עלילת דם שקרית על חיילי צה"ל, לחבורה של אורחים מחו"ל(בסרטון שעליו מסתמך הדובר, נראה בברור שהחיילים יורים לעבר קומות עליונות של בניינים ריקים בחברון, שמהם נפתחה אש לעבר צה"ל ואזרחים ישראלים, ודייריהם נטשו מזמן, בהיותם מודעים למדיניות של צה"ל, לירות על ריק.

*אלה ארגוני "הקרן", שח"כ "העבודה", הפרופסור יוסי יונה, מכהן ב"מועצה הציבורית" שלה.

*הח"כ עמיר פרץ התגאה בכך, שהוא חבר בהנהלת הקרן (הנהלת הקרן, למרבית המבוכה, הכחישה).

*הח"כ מרב מיכאלי עשתה את הסטאז' הפוליטי שלה, בטרם הגיעה לכנסת, ב"שדולת הנשים" של הקרן, היא גם קראה  לאמהות ישראליות “לא לשלוח את ילדיהן לצבא”.

*הח"כית שלי יחימוביץ והח"כ מיקי רוזנטל הודיעו בגאווה כי הם תורמים ל"קרן החדשה" ממיטב כספם.

*לח"כית סתיו שפיר ולחברה מהמחאה ח"כ איציק שמולי, אמנם היו הסתייגויות מהפעילות של "בצלם" ו"שוברים שתיקה"(בעיקר הסתייגו מהפעילות בחו"ל) אך הם הצביעו עם חבריהם בעד הפעילות של הקרן וסניפיה, המלכלכים חופשי על ישראל בשרות אינטרסים זרים.

*****

מפלגת "העבודה", שהתייצבה לצד מהגרי העבודה מאפריקה, ונגד תושבי שכונות הדרום והעובדים הישראלים בתחתיות סולם השכר, דיממה מנדטים בכל מקום שבו שוכנת "ישראל השניה".

מפלגת  "העבודה", שהתייצבה לצד שכירי הלשון והמקלדת המקומיים של אינטרסים זרים ועויינים לישראל, איבדה בהמוניהם את קולותיהם של ישראלים טובים, שלא אוהבים(איזה אנשים מוזרים!), שמלכלכים על המדינה שלהם,  שמדביקים עלילות דם זדוניות ושקריות לבנותיהם ולבניהם המשרתים בצה"ל.

בכתבה הטלוויונית שצוטטה פה, ניפק הכתב ישראל רוזנר הבחנה פוליטית מעניינת.  הפעילות של הקרן החדשה לישראל, הוא אמר, מבצעת למעשה "חרקירי לשמאל הישראלי".

בדיוק מה שקרה. הישראלים הנוטשים את "העבודה" יצביעו לגנץ, יצביעו ללפיד, יצביעו  לאורלי לוי אבקסיס. להם אין עסקים משותפים עם "הקרן" ועם ו"העמותות" שלה.

הם אומרים "ביי ביי", למפלגת העבודה, שקברה את עצמה  במו ידיהם המונפות של הח"כים שלה, שהצביעו בעד או נגד החוקים הלא-נכונים.

 

 

 

 

 

.

 

3 תגובות
  1. כמה מנדטים נטו שווה כל החבורה הזו?

    אהבתי

  2. אנונימי permalink

    "העבודה" רואה את עצמה כמצפן מוסרי – עם דגש על "מצפן", כשמה של התנועה הקיקיונית משנות ה 60 וה 70, לא כל כך על "מוסרי". כמו רוב אנשי המוסר והצדק – כלומר, אילו שמתגאים בכך בפומבי ומתנשאים בעליונותם על הברברים הנחותים – הם בעד מוסר וצדק רק כאשר מישהו אחר משלם את המחיר.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: