דילוג לתוכן

ונצואלה/ חיוכים והמומחה דווידי בגלצ

ינואר 24, 2019
חיוכים. אני קורא לפוסט חיוכים, ולא צחוקים , כהרגלי, כי הבדיחה כבר די משומשת. אבל חיוך מנומס היא שווה. שמעתי הערב בגלצ את המומחה לאמריקה הדרומית, אפרים דווידי, בעניין הבלגן האחרון (בינתיים) בוונצואלה ההרוסה. לדווידי (תנחשו בעצמכם באיזו אידיאולוגיה מוכה המוח שלו)היה כמובן מה לומר על המעורבות האמריקאית הזרה בוונצולה. סי.אי.איי. וכאלה.
 
"תתארו לעצמכם איך היו מגיבים, למשל, אזרחי ישדאל" פנה דווידי המזוע-זע למראייניו, "אילו היו אזרחי ישראל יודעים שהאמריקאים תומכים בגנץ לראשות הממשלה?"
 
ובכן, דווקא יש לי ניחוש. למשל, לאזרחי ישראל נודע ממש מזמן, כי בבחירות לכנסת ולראשות הממשלה ב-1999, התיישב על הכסא המיוחל אהוד ברק, גם בזכות כסף אמריקאי כבד שהוזרם למערכת הבחירות של (בעניין זה שמר בוז'י הרצוג, יד ימינו של ברק, על "זכות השתיקה" בחקירתו במשטרה, והוציא את עצמו ואת הבוס שלו מצרות צרורות ואילו מנהל הקרן החדשה התגאה במעשיו במכתב ששיגר לתורמי הקרן.).
 
חלק ניכר מהכסף שזרם לברק, הגיע מ"הקרן החדשה לישראל", ש"קרן פורד" האנטישמית, היתה ספק הכסף העיקרי שלה שנים רבות.
 
והנה, קרן פורד זו, היתה הקרן האמריקאית שעמדה בראש רשימת הקרנות האמריקיות שמומנו על ידי הסי.אי.איי. אותה סוכנות ביון נוראה המתערבת עכשיו בוונצורלה.
 
נו,ומה עשו אזרחי ישראל בעניין זה, כבוד המומחה דווידי?
 
אבל למה לחטט בהיסטוריה עתיקה? בימים אלה ממש, פועלות כאן בישראל עשרות "עמותות", שהמוני ישראלים עובדים פה מטעמן. ברבות מהעמותות האלה מועסקים לא מעט קומוניסטים נאמנים מהמפלגה שדווידי שלנו אוהב.
 
אנשים שאם תעירו אותם באמצע הלילה הם יצליחו לדקלם, בלי שום הכנה, שורה של סיסמאות מלהיבות, אנטי-קפיטליסטיות, אנטי אימפריאליסטיות ואנטי קלריקליות
 
אך מכספם של מי הם ניזונים, הקמארדים האלה, וכמוהם פעילים רבים של מרצ והעבודה, עם אחלה סיסמות גם הם? ואת האינטרסים של מי הם משרתים?
 
הם,כמובן, משרתים נאמנים של קפיטליסטים, אימפריאליסטים וקלריקלים.
 
אז בוונצואלה זה ממש נורא, לפי המומחה שלנו דווידי. ומה הוא אומר על מה שקורה פה אצלנו.
 
ובכן, היה שווה חיוך מנומס?
5 תגובות
 1. יותר מזה: בבחירות האחרונות וי-15 קיבלו כסף אמריקאי כמעט-פדראלי כדי להוריד את ביבי

  Liked by 1 person

 2. יוסי permalink

  שמתי לב שרוב ה״סוציאליסטים״ האדוקים הינם אישית בני המעמד הבינוני-גבוה. הם יילחמו נגד הקפיטליזם הנצלני ובעד זכויות העובדים, אבל ייקנו אונליין בגדים שיוצרו בבנגלדש או מוצרי אלקטרוניקה מסין, כי זה יותר זול. הם נגד גזענות, אבל מאמינים באמונה שלמה שזה שהמנקה שלהם היא ערבייה או מרוקאית זה פשוט המצב הטבעי של אוכלוסיות נחותות אילו, הקיימות כדי לשרתם. במילים של וולטיר, הם יעשו הכל עבור העניים – חוץ מלרדת מעל גבם.

  Liked by 1 person

 3. יוסי permalink

  דבר אחר, לגבי קליש וצעקות ה״צנזורה במוזיאון חיפה: ה״אמנים״ ה״אמיצים״ הללו מזמן מצנזרים את עצמם מכל פגיעה שהיא ברגשותיהם של אוכלוסיות מסויימות – מוסלמים, הומוסקסואלים, וכדומה – אשר פגיעה בהם עשוייה *באמת* לגרום נזק (פיזי או פוליטי) לאמן ה״אמיץ״. יש רק אוכלוסיות מסויימות – נוצרים, למשל, או חרדים – שבהם מותר לפגוע, משום שההנחה היא שהאמן לא רק שלא ישלם על כך שום מחיר, אלא ילוטף על ה״אומץ״ שלו.

  כלומר התדהמה על ה״צנזורה״ של קליש איננה על כך שיש צנזורה – האמנים הללו, כאמור, מצנזרים את עצמם כל הזמן – אלא על כך שאוכלוסייה נחותה, שתפקידה לשמש שק חבטות כדי שהאמן ילטף לעצמו את האגו, העזה למחות על כך. מה זה פה. הנוצרים האלה מעזים להתנגד, כאילו הם שייכים לאוכלוסיות ה*נכונות*, אותן *באמת* אסור לבקר. מי הם חושבים שהם – מוסלמים?

  דוגמא נוספת היא מקרה שקרה באנגליה לפני מספר שנים. מחזאית ״נועזת״ העלתה מחזה שבו כוהן דת סיקי אונס את הגיבורה במקדש. ראשי הקהילה הסיקית המקומית ביקשו מהמחזאית לעשות שינוי: להעביר את הסצינה לביתו של הכוהן, כדי שלא יווצר הרושם המוטעה שאונס הוא מצווי הדת הסיקית. היות שהסיקים אינם אלימים, ואפילו ידועים בסבלנותם, כמובן שהיא דחתה בקשה זו בבוז כ״נסיון לצנזורה״. אך – אבוי – מספר צעירים סיקים חמומי מוח הפגינו בהפגנה רועשת מול התיאטרון. המחזה מייד הורד עקב ״חשש לביטחון הצופים״.

  בקשה מנומסת והגיונית תידחה בבוז כ״נסיון לפגוע בחופש האמנות״. אבל אם רק תאיים באלימות, תקבל מייד מה שאתה רוצה, כי הקהילה האמנותית הינה אוסף של פחדנים רכרוכיים שלא רוצים צרות. אבל אמן בלי אומץ – אומץ אמיתי – איננו אמן. תאר לעצמך איך ״החטא ועונשו״ היה נראה אם דוסטוייבסקי היה נזהר לא לפגוע ברגשות הקוראים.

  Liked by 1 person

 4. אנונימי permalink

  בליחה על ההצתה המאוחרת שלי, אבל לגבי חמינאי (בפוסט הקוסם) – אתה מצטט:

  "מדינה חסרת מוצא וייחוס, מדינה מזוייפת, אומה שיקרית. קיבצו מכל קצוות העולם את האנשים הרשעים והקימו שם אמלגם (תערובת מסיגים שונים) בשם ישראל. הזוהי אומה? קיבצו אותם שם מכל מקום בו היו יהודים רשעים ומרושעים…"

  בינינו? לא שונה כלל ממה שרוגל אלפר או גדעון לוי כותבים כל שבוע.

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: