דילוג לתוכן

האנטישמיות בחו"ל לפי ה-CNN ולפי האיחוד האירופי, והאנטישמיות אצלנו (1)

דצמבר 3, 2018

שיקום מי שהופתע, בשבוע שעבר, ממימדיה של האנטישמיות כפי שנבדקו בסקר שהוזמן על ידי ה-CNN, ולא מצאתי בו דבר שיסתור את ההנחה הקבועה שלי:

שבמקרים רבים, בערך שליש מהאוכלוסיה נגועים באנטישמיות, כלומר, שונאים יהודים ולכן גם את מדינתם, בערך שליש דווקא מחבבים יהודים ואף את מדינתם, ולשליש, בערך, שביניהם לא ממש אכפת, והם נעים עם הרוח.

(ונראה לי, שהחלוקה הזאת לשליש-שליש-שליש, נכונה גם ביחס לסוגי גזענות אחרים, ואף לגבי תחומים חברתיים ופוליטיים שונים, הנתונים לחילוקי דיעות קוטביים, כמו למשל חלוקת האוכלוסיה בין שמאל, מרכז וימין).

גרפיטי במדריד, ספרד: דוגמא לאנטישמיות של השמאל (הצילום מהוויקיפדיה)

לדוגמא כמה ציטוטים מן הסיכומים שהתפרסמו מתוך הסקר על האנטישמיות:

"שליש מהאירופים אומרים שהיהודים משתמשים בשואה כדי לקדם את העמדות והיעדים שלהם (די ברור שמדובר באנטישמים). מספר דומה מתנגד לדעה הזאת (כנראה הפילושמים), ולקרוב לשליש מהמשיבים לא היתה דעה בנושא."

וגם:

"שליש ממשתתפי הסקר אמרו שישראל מנצלת את השואה להצדקת פעולותיה (האנטישמים)…שליש מהאירופים טענו שהנצחת השואה מסיחה את הדעת מזוועות אחרות שמתרחשות כיום (כנ"ל)."

"40 אחוזים אמרו שהיהודים נמצאים בסכנה בגין תופעות של אלימות על רקע גזעני בארצותיהםׁ (פילושמים עם חיזוק מהמרכז, ואולי  גם כמה אנטישמים מרוצים וישרים)."

וכן:

36 אחוזים (מהאירופאים) אמרו שהם לא אוהבים מהגרים, 37 אחוזים הודו שהם לא אוהבים מוסלמים, ו-39 אחוזים הודו שהם מחזיקים בדעות שליליות על צוענים (החדשות "הטובות" מבחינתנו – יתכן שיש מיעוטים שהאירופאים אוהבים עוד פחות מיהודים)."

ועוד:

"רוב קטן אך יציב של האירופים, 54 אחוז, אמרו שלישראל זכות קיום כמדינה יהודית (רוב המורכב מפילושמים  ומתנדנדים. שמעתי שדרן ידוע אצלנו, מסיק מזה בתכנית הרדיו שלו, ש46% הנותרים לא חושבים שלמדינת ישראל זכות קיום כמדינה יהודית! המסכן לא הצליח להעלות בדעתו עוד אפשרויות. זו דוגמא יפה של טיעון כוזב ששמו בלטינית "ארגומנטום אד איגנורנטם", שזה הטיעון מן הבורות. כאשר, על סמך הידוע, או הלא ידוע, מסיקים בטעות על היפוכם. כמו להגיד, שמכיוון ששליש מהאוכלוסיה מצהירים שהם אוהבים גלידה, מסיקים בטעות ששני שליש לא אוהבים את הממתק הזה – בשעה שיתכן שרבים אדישים, או לפעמים כן לפעמים לא)…שליש מהמשיבים מאמינים שהביקורת שנמתחת על ישראל מונעת מאנטישמיות (כאן מדובר בפילושמים, ומימין ומשמאל ביחס לא ידוע), ורק אחד מחמישה סבור שזה לא המצב (20% מהנשאלים חושבים שהביקורת על ישראל מוצדקת, ביחס לא ידוע בין ימין ושמאל. כזכור, הכי בטוח להניח שפיפטי-פיפטי)."

על היחס המדוייק בין ימין ושמאל באוכלוסיה הגזענית של אירופה, אי אפשר ללמוד מן הסקר הזה, שכן לא נעשה ניסיון לעמוד על הנתונים האלה. אי אפשר ללמוד על שיעור האנטישמיות הימנית לעומת השמאלית, גם מן הנתונים הנוגעים לקלישאות האנטישמיות הרגילות. רבע מהנשאלים טענו שליהודים יש השפעה רבה מדי על עולם העסקים והפינאנסים, ומתוכם (כנראה) חמישית סבורים שליהודים יש השפעה רבה מדי בפוליטיקה ובתקשורת.

אך הניסיונות בשמאל, להכחיש את קיומה של אנטישמיות באגפם, או לנתק את הקשר בין שנאת יהודים ובין שנאת מדינתם, הם מגוחכים. תשאלו חברים מן ה"לייבור" הבריטי, מה דעתם על מנהיגם MP ג'רמי קורבין. תראו במה משקיעה מפלגת ה"לינקה"  את כספי משלם המיסים הגרמני שהיא מקבלת. ואילו בצרפת היו יהודים שהאשימו באנטישמיות את מנהיג השמאל ז'אן-לוק מלאנשון. הוא כמובן הכחיש בתוקף, כמו גם קורבין. שמאלנים אירופאיים, כמו מקומיים, לא מוכנים להיתפס בגזענות.

אבל למה ללכת רחוק? וכי חסרים לנו פה אנטישמים מן השמאל המקומי (המתרכזים בפייק-שמאל)?

הם מעניינים יותר (לפחות אותי) מן האנטישמים האירופאים, ולו רק משום שהם בעצמם יהודים.

*****

כבר יצא לי להודות, שכמה מחברי הטובים ביותר הם אנטישמים (מה "כמה"? על מי אני מנסה לעבוד? רוב חברי הם כאלה. אחלה בני אדם. לא אוותר עליהם. לא עולה על דעתי לברור חברים לפי דעות פוליטיות. את המנהג הזה אני משאיר לקנאים מטומטמים). את האנטישמיות של חברי אני מייחס לזיהומים האידיאולוגיים שמוחם נגוע בהם. ובגללם יוצא להם, שלא בטובתם, לשנוא יהודים יותר ממה שראוי, שזו אחת ההגדרות האלגנטיות והמדוייקות לאנטישמיות.

שכן רק אידיוט, עיוור לעובדות, יכחיש, שכמו לכל עם, יש חסרונות מצערים גם ליהודים,  במקביל ליתרונותיהם.

*****

קחו למשל את הגדרת האנטישמיות על-פי האיחוד האירופי,  שהתקבלה ממש השנה. קל מאוד לראות כיצד היא כוללת את הטיעונים וההשקפות של הפייק-שמאל המקומי.

"אנטישמיות… (באה) לידי ביטוי כשנאה כלפי יהודים…

ביטויים מעין אלה יכולים גם להיות מכוונים נגד מדינת ישראל, כשזו נתפסת כקולקטיב יהודי…

אנטישמיות מאשימה יהודים ברקימת מזימות כדי להזיק לאנושות…

דוגמאות עכשוויות של אנטישמיות…יכולות לכלול…הצדקת הרג יהודים או פגיעה בהם בשם אידיאולוגיה קיצונית או בשם ראייה דתית קיצונית…

האשמת היהודים כעם, או את ישראל כמדינה, בהמצאת או הגזמת ממדי השואה…

אנטישמיות יכולה לבוא לידי ביטוי ביחס למדינת ישראל…(על ידי)הכחשת זכותו של העם היהודי להגדרה עצמית, בין היתר באמצעות הטענה שקיומה של מדינת ישראל היא יוזמה גזענית, בדרישה ממנה לנהוג באופן, שאינו צפוי או נדרש מכל אומה דמוקרטית אחרת…השוואה בין מדיניותה העכשווית של ישראל לבין זו של הנאצים…"

*ובכן? להביא לכם דוגמאות של פייק-שמאלנים מקומיים השופעים ביטויי שנאה כלפי היהודים ומדינתם?

**רוצים שאביא לכם לינקים לאנטישמים מהפייק-שמאל המקומי, שלא רק מצדיקים ומגלים הבנה לרצח יהודים, פה ובתפוצות, אלא אפילו קוראים ממש לרצח יהודים – אם כהמלצה להתרכז ברצח של מתנחלים יהודים (במקרה הטוב), ואם בקביעה שדמם של היהודים המקומיים כולם מותר, בתור שכאלה, וקיימת "זכות" ואף "חובה" לרצוח את בני העם הזה?

***לא מוכרים לכם הפייק-שמאלנים המתרעמים על ה"ניפוח" הישראלי של "מיתוס השואה" למטרות תעמולתיות?

****ומה עם הפייק-שמאלנים המקומיים, הטוענים שהציונים ומדינתם אינם יותר מיוזמה גזענית, אשכנזית-קולוניאליסטית,  בדיוק לפי הקווים של הגדרת האנטישמיות על-ידי האיחוד האירופי?

*****ובאשר ל"יישום סטנדרטים כפולים כלפי ישראל" – פה בכלל הכל פרוץ. או שאולי לא יצא לכם לשמוע על על צלמי הסנאף של "בצלם"? או על המלשנים-בשכר של "שוברים שתיקה" ומוסרם הכפול בריבוע? או על מיני רבנים ורופאים האמונים על "זכויות" כלשהן, ובלבד שלא מדובר בזכותם של יהודים לחיות בשלווה בארצם ובמדינתם, ולהתגונן מפני איומים ברצח?

******ואילו באשר ל"השוואה בין מדיניותה העכשווית של ישראל לבין זו של הנאצים" – מי לא מכיר את הביטאון של הפייק-שמאל המקומי ("לאנשים חושבים", חה-חה) איפה שהשוואות כאלה נערכות בכל שני וחמישי? עם הרחבות והעמקה במוספי סוף השבוע?

ככה שמי בכלל יכול להכחיש ברצינות את האנטישמיות של הפייק-שמאלנים שלנו?

כמה מהם חברי הטובים, כזכור?

—————————————————————————————————————————–

בפוסט הבא: המאבק של האנטישמים המקומיים נגד העובדות, נגד ההיגיון ונגד האמת

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: