דילוג לתוכן

צחוקים ב"הארץ"/ יצחק לאור הוא שקרן שלימזל, ששכח שעל השקרן להרחיק עדותו

אוקטובר 7, 2018

מה שאני טוען כל הזמן: הפייק-שמאל חייב לשקר. בלי זה, אין לו קייס.

קבלו את יצחק לאור, היום ב"הארץ", תחת הכותרת "מלאו אסמינו", כשהוא חוגג 18 שנים לפרוץ האינתיפאדה השניה:

"לפני 18 שנים החלה התקוממות אל-אקצה ושינתה את חיינו. אהוד ברק עמד אז בראשות הממשלה, על הצבא פיקדו שאול מופז ומשה יעלון, ובמגרותיהם תכניות למרחץ דמים. עוד לפני הפיגועים בסוף 2000, נורו על מפגינים הפלשתיניים חצי מיליון כדורים."

פשוט שקר.

ומה שמצחיק, שלאור חוזר על השקר הזה בכל כמה שנים. בפעם הראשונה התייחסתי לשקר הזה בספטמבר 2011, אז הוא התפרסם תחת הכותרת "11 שנים למות השמאל", וזה מה שכתב אז לאור:

"הניסיון העקבי לטשטש את הפער הזה, לערבב בין לוחות הזמנים, קבר סופית לא רק את השמאל הציוני,  אלא הוליד את הכנסת הנוכחית, כמו שהיא היום, רק ימין, להוציא בודדים. אוקטובר 2000 היה ציון הדרך."

הטיעון של לאור, אז והיום, הולך ככה: ממשלת ישראל וצה"ל יזמו את הארוע שנקרא "האינתיפאדה (ההתנערות) השנייה על שם אל-אקצה". היו תוכניות מוכנות, וצה"ל, בלי שום התגרות ובלי שום פיגועים מצד הפלשתינים, ירה בהם מאות אלפי כדורים וטבח בהם בהמוניהם – וכך משך אותם לתוך האינתיפאדה, שלגמרי בטעות, ומתוך זדון ציוני והטעייה תעמולתית, הוצגה כהתקוממות פלשתינית!

אינתיפאדת אל אקצה: ביוזמת מי?

גם ב-2011 וגם ב-2018 משקר לאור בצורה בוטה: ב-2011: "בגדה לבדה נורו בשלושת השבועות הראשונים למהומות חצי מיליון כדורים. לפני שהחלו הפיגועים." וב-2018: "עוד לפני הפיגועים בסוף 2000, נורו על מפגינים הפלשתיניים חצי מיליון כדורים."

לאור הוא לא רק שקרן חצוף, אלא גם שקרן שלימזל, ששוכח כי מוטב לו לשקרן שירחיק עדותו. כי הנה, הוויקיפדיה כלל אינה רחוקה מפה, ודי להציץ בה כדי לעמוד על הבלוף.

הנה מה שקרה ב"שלושת השבועות הראשונים". אלה שנורו בהם חצי מיליון כדורים, ושהיו נטולי פיגועים מצד הפלשתינים, לפי השקרן מ"הארץ":

זה  מה שמגלה לנו הווויקיפדיה:

ביום ד' ה-27 בספטמבר 2000, הופעל מטען חבלה לעבר כוח צה"ל שליווה שיירה בדרך לישוב נצרים  שברצועת עזה. מהמטען נהרג דוד  בירי, חייל גבעתי, הנחשב כהרוג הישראלי הראשון באיתיפאדה. זה היה יום לפני מסע הצליינות של אריאל שרון בהר הבית, שם נפצעו במהומות 20 שוטרים ו-10 פלשתינים.

ביום שישי ה-29  בספטמבר, ערב ראש השנה,   נרצח בקלקיליה קצין משמר הגבול יוסי טבג'ה, בעת אחד הסיורים המשותפים של צה"ל  והמשטרה הפלשתינית, על ידי שוטר פלשתיני ממשתתפי הסיור.

באותו יום פרצו מהומות נוספות בהר הבית, נזרקו אבנים לעבר השוטרים ו-7 פלשתינים נהרגו.

ב-30  בספטמבר הפיצה הרשת הצרפתית השניה את הסרטון הערוך בכבדות שתיאר  את  מה שקרה או (כנראב) לא קרה לאב ולבן למשפחת א-דורה בצומת נצרים.  ומכל מקום ברור  שבלי קשר למשפחת א-דורה, התנהל במקום קרב יריות לכל דבר, כאשר מוצב צה"ל במקום הותקף.

ב-1  באוקטובר השתלטו פלשתינים על "קבר יוסף" בשכם, והפלשתינים גרמו למותו של שוטר מג"ב מדחת יוסף, כאשר לא איפשרו לפנותו.

ב-12 באוקטובר ביצעו  שוטרים והמון פלשתינים לינץ'  בשני חיילי מילואים ישראלים שנכנסו בטעות לרמאללה. והתעללו בגוויותיהם.

ומסכמים בוויקיפדיה:

"אירועי האינתיפאדה כללו בתחילתם מהומות ספונטניות לצד הפרות סדר מאורגנות. במהלך ההתקהלויות הללו, חמושים פלסטינים, בהם שוטרים פלסטינים, ירו באש חיה  על כוחות צה"ל. על אף שירי זה התברר בסופו של דבר כבלתי יעיל ברובו, הגיב צה"ל בירי מסיבי שהביא בימים הראשונים של האינתיפאדה לעשרות הרוגים."

ואילו לדברי לאור, מה שקרה היה זה:

"ההנהגה (הישראלית)  סחפה את הישראלים להאמין שהפלסטינים הכריזו מלחמה, אף שבעין פשוטה אפשר היה לראות את ההיפך. בנובמבר החלו הפיגועים נגדנו, אחרי הרג מאסיבי וחיסולים של פלסטינים ברחבי הגדה."

ברור שלאור משקר. העובדות אינן לצידו. מה שהוא טוען שקרה – לא קרה.

ומה שהוא טוען שלא קרה – קרה.

ולמה משקר לאור?

כדי להגן על השקר הפלשתיני, וכדי להטיל את כל האחריות על ישראל המרשעת.

וכך הוא מנסח את זה:

"ההנהגה (הישראלית) סחפה את הישראלים להאמין שהפלסטינים הכריזו מלחמה, אף שבעין פשוטה אפשר היה לראות את ההיפך…אף אדם הסוקר היום את האירועים אינו מתייחס עוד ברצינות למה שנאמר לנו: "הם רצו מלחמה". הם לא רצו מלחמה. הם רצו מדינה ולא חשבו לוותר."

אז אם ישראל יזמה את האינתיפאדה הפלשתינית, אז מה זה חשוב, שעראפת, שדיבר באנגלית, אפרופו אוסלו,  על "שלום של אמיצים", דיבר בערבית ביוהנסבורג על "סולחה דונייה" (שזה אפילו פחות  מ"הודנה", שגם היא הסכם נכלולי שמצווה דתית להפר אותו בשעת הכושר), ודיבר שם ובהזדמנויות אחרות על הטבח שהוא מתכנן לערוך ביהודים, כמו הטבח ביהודי חייבר שערך הנביא מוחמד?

מה זה משנה שהבכירים הפלשתינים שסבבו את ערפאת מודים, בזה אחר זה, שהאינתיפאדה תוכננה על ידי עראפת, והוא רק נתלה כתירוץ בעלייתו של אריאל שרון על הר הבית?

הפייק-שמאלנים של "הארץ" משקרים, לא משום שהם שקרנים פתלוגיים מטיבעם. הם משקרים כי אין להם ברירה.

כי בלי שקרים אין להם שום טיעון.

השקר הוא ברירת המחדל שלהם.

השקר הוא הקש שבו הם נתלים.

השקר הוא צינור החמצן שלהם.

ומרוב שהם תלויים בו, כל קיומם הפוליטי, ולעתים גם האנושי, הוא בועה נלעגת של שקרים שקופים.

מה הפלא שהם הולכים ומתמעטים ונחלשים.

כי השקר אין לו רגליים.

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: