דילוג לתוכן

צחוקים/ מה עשו הסוכנים של פוטין לדעת הקהל האמריקאית, שהסוכנים של "הקרן החדשה" לא עשו לדעת הקהל בישראל?

אוגוסט 7, 2018

שוב מצאתי את עצמי מותקף, אמש והבוקר, עם סיפורי ההשפעה הרוסית הזרה על המערכת הפוליטית האמריקאית. שוב מצאתי את עצמי מאזין לנדב אייל מרצה בארשת של דאגה ותימהון על המניפולציות של דעת הקהל, אז שוב אני מעלה את הפוסט שלפניכם, שבו, בעצם, כל מה שאני שואל, הוא: מה עוד חדש? ואיך זה אצלנו?

מאפיהו

הערב הצחיק אותי דיון טלוויזיוני בפרשת "הטרולים" הרוסיים שקרקסו את אמריקה, וחקירה מתנהלת בארה"ב  נגד הנשיא דונלד טראמפ בעניין הזה.

דיברו על זה בערוץ 10, רביב דרוקר כמנחה ונדב אייל כפרשן, ב"לונדון וקירשנבאום".

הטענות המועלות בארה"ב הן, הסתבר לי, שהממשל של ולדימיר פוטין הקים מנגנון הפועל להשפעה על דעת הקהל האמריקאית, באמצעות הרשתות החברתיות, ואף על ידי ארגון הפגנות על אדמת ארצות הברית. המנגנון, הכולל המוני שכירים העובדים בעצם ב"אגיטציה"*, לא הופעל ישירות על ידי הממשל הרוסי, אלא באמצעות "חברת קש", שהיא זו  שתפעלה את הפרוייקט, בכספים כבדים. וננקב המספר של מיליון ומאתיים אלך דולר לחודש. "שזה המון בשביל רוסיה", כפי שהסביר לנו הפרשן אייל.

"הוושינגטון פוסט" מסביר בסרטון מה עשו הטרולים הרוסיים בארה"ב: תעמולה ברשת,  התערבות בבחירות, חבלת-רשת פוליטית

הובא דובר אמריקאי, שהסביר כי מטרת הפעילות הרוסית היא לסכסך בין חלקים שונים של האוכלוסיה האמריקאית, לעורר ספיקות בנוגע לאישים פוליטיים, להשפיע על הבחירות, ולערער על הלגיטימיות…

View original post 572 מילים נוספות

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: