דילוג לתוכן

האש סביב עזה (1): מה זה החמאס? מה הוא רוצה? מה מעשיו?

יולי 18, 2018

השאלה מה עושים עם החמאס בעזה, תלויה בתשובה לשאלות-המשנה הבאות:
מה זה החמאס? מה הוא רוצה? מה מעשיו?
לכל אחת מהשאלות האלה יכולות להיות כמה תשובות, לעתים שונות מאוד.
למשל, יש גישה הרווחת של כנסיית הסכל והפייק-שמאל, שאפשר למצוא לה הדים רבים מאוד בתקשורת הישראלית והעולמית המובילה, בטח באקדמיה וגם בפוליטיקה. התשובה שלהם לשאלת-המשנה הראשונה, מה זה החמאס, היא זו:
החמאס הוא ארגון שחרור פלשתיני (אמנם בכסות דתית)*.

ומה רוצה החמאס לפי חכמי הפייק-שמאל?
ובכן, החמאס, המהווה את השלטון החוקי בעזה, נאבק על זכויותיו וחרותו של העם הפלשתיני, מבקש להביא להקמת מדינה פלשתינית שלווה וחמודה**, ועד אז שואף ארגון השחרור הזה להנחיל חיים סבירים לתושבי עזה האומללים, שלא באשמתם ושלא באשמתו (אלא בגלל "הכיבוש" ו"המצור" הישראלים).

ומה מעשיו של החמאס?
ובכן, החמאס עושה מה שהוא יכול באמצעיו הדלים, לפי הפייקים מהשמאל. החמאס רק מממש את זכויותיהם של הנכבשים והנצורים להשתחרר, גם תוך שימוש באמצעים אלימים ורצחניים נגד הכובש האכזר. אך במיוחד מברך הפייק-שמאל על שיטת המאבק הדנדשה של "צעדת השיבה הגדולה", שהופיעה באביב 2018, ושמבחינת הפייק-שמאל היתה שיטה של "מאבק עממי", "לא אלים". גם טרור העפיפונים טוב בעיני הפייק שמאל, מאותן סיבות הומניות.

וכתוצאה מכל זה, מה יש לעשות, לפי הפייק שמאל?
זה ברור. יש להידבר עם החמאס, בלי לדרוש שיתפרק מנשקו או ייחדל מהאלימות, על שיפור תנאי חייהם של תושבי עזה האומללים. ולטווח הארוך יותר יש להידבר עם ארגון השחרור הזה, במסגרת ההידברות עם ההנהגה הפלשתינית, על הקמת מדינה פלשתינית בגבולות 67, או גם על הקמת מדינה יהודית-ערבית משותפת בין הים לנהר, מה שיבוא קודם.

טוב, ברור שכל זה אינו יותר מערימה של שקרים ואשליות, הזיות ובולשיט, הכל לפי מיטב המסורת של הפייק-שמאל.
ולכן, כלל לא מפתיע, שזו בדיוק הגישה שמבקש לקדם הביטאון של הפייק-שמאל, עיתון "הארץ".

*****

על-פי אמנתו, על-פי נאומי מנהיגיו לאורך השנים, ובטח על-פי מעשיו בשטח, החמאס הוא ארגון דתי אנטישמי ורצחני.

האנטישמיות הרצחנית אינה אחד המרכיבים בזהותו של הארגון, אלא המרכיב העיקרי של זהותו.

על החיים ועל המוות: הפילוסופיה של הנהגת החמאס, בביצוע איסמאעיל הנייה

לכל האורך והרוחב של אמנת החמאס מופיעה השאיפה לרצח יהודים (ולא רק בישראל) וסילוקם ממולדתם. אין נאום של מנהיג בחמאס, שאינו רווי בשנאת יהודים עמוקה. וכלל לא מדובר בשנאת היהודים בישראל בלבד ("אנטי-ציונות", כמאמר האליבי של הפייק-שמאל). אין שום מעשה מדיני או צבאי של החמאס שאינו מבטא את האנטישמיות התהומית שלו.

לחמאס אין שום עניין אמיתי ברווחתם של תושבי עזה, הנתונים לשלטונו. ברור שהמאבק שהוא מנהל עכשיו אינו מיועד לטובתם. האזרחים הפלשתינים הם רק ניצבים, סטטיסטים, שזכותו של החמאס, לפי השקפתו, להשתמש בהם כרצונו, למטרותיו.

כולל, ולאחרונה יותר ויותר בעיקר, להקריב את חייהם.
לקול תשואות-החן של הפייק-שמאל.

*****

וכי לא אמר מנהיג החמאס, יחיא סינואר, ממש לא מזמן, ש"החלטנו להפוך את גופותיהם של נשינו וילדינו לסכר שיבלום את ההתמוטטות הערבית"?
האם לא הודיע אחד ממנהיגי החמאס, פתחי חאמד, כבר מזמן, ש"המוות הפך לתעשייה אצל הפלשתינים, שמצטיינים בה הנשים ומצטיינים בה הילדים"? האם לא הודיע מנהיג החמאס לשעבר איסמאעיל הנייה, בפנותו אל "האוייב הציוני": "אנחנו אוהבים את המוות כשם שאתם אוהבים את החיים?" (אוהבים את המוות של אומללי עזה שלמרגלותיו, כמובן. שכן לחייו שלו, עיסמאעיל הנייה יודע לדאוג יפה מאוד, במרתפי בתי החולים של עזה).
אז מי בכלל יאמין, שמנהיגים אלה של הארגון הדתי הקנאי והאנטישמי, השולחים אל המוות את נתיניהם, בלי הנד עפעף, דואגים לרווחתם של תושבי עזה האומללים?

*****

ועכשיו מגיעים אל הפיל שבחדר. לא שלא מדברים עליו בכלל, אבל מזכירים אותו כבדרך אגב. לכל היותר כאחד המרכיבים של הבעיה.
בטח לא כאחד המרכיבים של הפתרון.

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, ואיסמאעיל הנייה מהחמאס: הגירסה הטרוריסטית והאנטישמית של השיעה והסונה

כפי שכבר כתבתי, מטרת המלחמה של החמאס אינה שיפור רמת חייהם של תושבי עזה. לא מים וחשמל, לא אורז וחומוס מעניינים את החמאס. תושבי עזה הם רק האמצעי.
המטרה היא השמדת ישראל ורצח תושביה, ככתוב באמנה:
"ישראל תקום ותוסיף להתקיים עד שהאיסלם ימחה אותה, כפי שמחה את מה שקדם לה".
והנה, כבר מזה שנים רבות, יש לחמאס שותף גדול וחשוב למטרה הקדושה הזאת.
איראן של ההייאטוללות.

*****

היו עליות ומורדות ביחסים שבין איראן והחמאס. היו כמה שנים של חצי-נתק, בגלל מעורבותה של איראן בסוריה. לרגל הסכסוך הזה, אפילו פורק מטה החמאס שהיה בבירה הסורית דמשק, וגלה למרחקים.
אבל עכשיו הכל בסדר.
בעקבות הסכם הגרעין בין המעצמות לאיראן, השתחררו לידי משטר ההייאטוללות של איראן מיליארדים רבים של דולרים.
ומיליונים רבים מתוך הסכום הזה מוזרמים עכשיו לעזה, לצורכי המלחמה נגד האוייב המשותף. איש אינו משתדל לשמור את הסיוע הזה בסוד. זרוע הטרור האיראנית, "כוח-קודס" של "משמרות המהפכה", מזרימה לחמאס טילים ורקטות, ידע צבאי, ומספקים אימון ללוחמים ולמפקדים.
לאחרונה התפרסם גם שהאיראנים מצ'פרים במאות דולרים כל משפחה עזתית שמשתתפת בארועים שעל הגדר.
ומן הסתם משלמים יפה גם למפריחי העפיפונים ובלוני הנפץ והתבערה.
כך שאם שואלים את עצמם תושבי עוטף עזה מי הריץ ומי מריץ את החמאס, הנה שם בשבילם:
חתן פרס נובל לשלום, הנשיא האמריקאי לשעבר ברק אובמה. זה שפתח את הארנק לכבוד ההייאטוללות.
והנה עוד כמה שמות בשבילם: המנהיג העליון של איראן, הייאטוללה עלי חמינאי. הנשיא האיראני חסן רוחאני. מפקד כוח קודס של "משמרות המהפכה", קסאם סולימאני.

ויש עוד כמה שמות מפתיעים.

בפוסט הבא בסדרה: הפילים שבחדר ומי מתעקש לא להבחין בהם

——————————————————————————————
* פרשנות זהה מעניקים בפייק-שמאל לזהותו של ארגון החיזבאללה, כ"תנועת שחרור לבנונית", המחופשת לתנועה דתית, שהרי כך נהוג ב"מצבים פוסט-קולוניאליים". זה במסורת של הכהן הגדול של הפייק שמאל, הפרופ' נועם חומסקי, שהשווה בזמנו את רצח-העם שערך הח'מר-רוז' בקמבודיה למעשי הנקם של הרזיסטאנס במשת"פים הצרפתיים של הנאצים אחרי מלחמת העולם השניה. פרשנויות מופרכות מהסוג הזה הן הבסיס והמסד לעמדות הפוליטיות והאידיאולוגיות של הפייק-שמאל.

** הנכונות לכאורה של החמאס לפתרון של שתי מדינות, מבוססת על מה שהוצג על ידי הפייק-שמאל באביב 2017 כ"אמנה החדשה" של החמאס, שבאה להחליף את הקודמת, אך התברר שמדובר במסמך טקטי שלא פגע בתוקפה של האמנה המקורית. להבדיל מהאמנה, המסמך הזה רצוף סתירות וכפל-לשון.

לפי המסמך החדש, החמאס גם שולל "מן היסוד" את הצהרת בלפור ואת לגיטימיות קיומה של מדינת ישראל, וגם מביע הסכמה למדינה פלשתינית על כל שטחי 1967. וכמו כן מבהיר שאין בהסכמה למדינה בשטחי 1967 הכרה בישות הציונית, ואין פה ויתור על אף אחת מ"הזכויות הלאומיות", כולל שיבת הפליטים, וכולל "הזכות לשחרר את פלשתין במלואה". וכיצד תשוחרר "פלשתין במלואה", על פי "האמנה החדשה"? ובכן, בדרך ה"התנגדות", כלומר, מאבק חמוש – ומדובר ב"בחירה אסטרטגית", ככתוב במסמך "החדש", ולא בטקטיקה.
רק מטורללי הפייק-שמאל, מומחים ב-WISHFUL THINKING חסר-שחר, יכולים לגלות חידוש ומתינות בהתפתלויות האלה.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: