דילוג לתוכן

גביע העולם, רוסיה 2018/ כל העולם משחק כדורגל באותה שיטה

יולי 15, 2018

משחקי הגביע העולמי ברוסיה. עוד לפני משחק הגמר אפשר להגיע לקצת סיכומים בקשר למונדיאל 2018.
בעיקר זה, שכל הנבחרות, מחמש יבשות, משחקות בעצם אותו כדורגל. נבחרת אוסטרלית אחת, שמונה נבחרות אמריקאיות, חמש אפריקאיות ארבע מאסיה, ועוד 14 נבחרות אירופאיות, וכולן משחקות מין כדורגל אירופאי, או אם תרצו, גלובלי.
פיוז'ן (תרכיב?) של הגנה איטלקית; מתקפות גרמניות נחושות; קומנדו בריטי עמוק במתחמי היריב; מגינים תוקפים באגפים; "ליברו" (בלם כקשר-חלוץ, וראן הצרפתי וראמוס הספרדי בעקבות בקנבאואר וקומאן מגרמניה והולנד); טוטאל-פוטבול הולנדי (מערכים ומיקומים גמישים); טיפול בכדור ואחזקת כדור (טיקי-טקה) בקצב באיכות לטינית ודרום-אמריקאית; עוצמה, מהירות ותחכום מתוצרת אפריקה, ועוד מרכיבים חשובים של הכדורגל המודרני, שהוצגו במשחקי הגביע העולמי ברוסיה ברקיץ 2018.
אותו כדורגל אפשר לראות, גם ברמה גבוהה יותר מאשר במשחקי הגביע העולמי, במשחקי גביע אירופה לאלופות.
הגביעים הקדושים של הכדורגל. מי תהיה הנבחרת שתשיג אותו למען ארצה, לארבע שנים לפחות.
גם זה אירופאי-נוצרי.*

*****

רוב הנבחרות במשחקים – 18 – הגיעו מחוץ לאירופה. רק שתיים מהן הגיעו לשמיניית הקבוצות של רבע הגמר.
אבל ברזיל ואורוגוואי, שהגיעו, נוצחו על ידי בלגיה וצרפת. הכדורגל האירופאי, כמו שמשחקים אותו האירופאים, ניצח. לחצי הגמר הגיעו קבוצות אירופאיות בלבד. שלוש ממערב אירופה ואחת ממזרחה.
אך לא מפתיע, שבכל העולם משחקים את הפיוז'ן האירופאי. בליגות האירופאיות, במערב ובמזרח, משחקים רוב השחקנים הטובים יותר של כל הנבחרות שהופיעו במונדיאל. וחשוב לא פחות: כל המאמנים – על פי התוצאות שנצפו על המסך – אימנו את שחקניהם לשחק כמו שמשחקים באירופה.
נא להתבונן בגמר היום: נראה הגנות בשתי שורות, 4 שחקנים בשורה, ועוד 2 חופשיים. נראה מגינים כקיצונים, ובלמים כנוגחים בקרנות. נראה התקפות "בליץ" בנוסח גרמני. נראה טיקי-טקה. נראה טיפול מרהיב בכדור. נראה כדורים ארוכים לעומק שטח היריב כמו שהיו משחקים פעם רק באנגליה. נראה בעיטות עונשים וקרנות מתורגלות ומתוכננות. וגם אילו היתה ברזיל מגיעה לגמר במקום צרפת – לא היינו רואים משהו אחר.

כל זה לא קרה פתאום, במשחקי הגביע הנוכחיים. מדובר בתהליך, שנראה כי הגיע עכשיו לשיא מסויים. ואולי לכן טוענים רבים, ואני בתוכם, שברוסיה, הפעם, הוצג מונדיאל מרתק במיוחד.

—————————————————————————————
*לגביע, שלפי האגדות שימש את ישו הנוצרי בסעודתו האחרונה (סדר פסח) מיוחסות יכולות מאגיות. ידועות מכולן האגדות על אבירי השולחן העגול של המלך האנגלי ארתור, שיצאו לחפש את הגביע, כדי ליהנות מיתרונותיו.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: