דילוג לתוכן

מבחר מהפייסבוק/ מונדיאל, חוק הלאום, חיילים מסטולים ועוד ועוד

יולי 13, 2018

ראשית אבקש להתנצל בפני קוראי הבלוג, על ההזנחה בתקופה האחרונה. המונדיאל העסיק אותי, יולי והלחות מתישים, ואלה בערך כל התרוצים שיש לי. אז בתור פיצוי חלקי כינסתי בשורות שלהלן מבחר (בעצם. כמעט כל מה שכתבתי) מהפייסבוק בתקופה האחרונה. מה שיותר טרי יותר קרוב להתחלה.

*****
ויכוחים ודיונים שהייתי עסוק בהם קצת, בעיקר בתגובות שלי על פוסטים של חברים, הביאו אותי להבחנה הבאה:

אנתרופולוגיה. גיליתי, שככל שתהיה אדיש יותר לאנטישמיות בהווה, גדול הסכוי שתהיה רגיש וקשוב יותר לזכרונות מועילים מאנטישמיות ישנה

בולט במיוחד אצל פייק-שמאלנים. איומים מפורשים על חיי יהודים ורווחתם, יהודים בכלל ובארצם בפרט, מצד החמאס, למשל, או החיזבאללה או איראן או ה-BDS ועוד, זוכים אצלם להתעלמות או לתיאורים מזלזלים כמו "פאראנויות" או "תעמולה ציונית". לעומת זאת, מרבים הנ"ל להעלות זכרונות מתקופות חשוכות באנטישמיות האירופאית, כשאפשר להשתמש בהם כדי להעלות האשמות בנאציזם כלפי ישראל, צבאה ואזרחיה, או לפגוע ביחסי החוץ שלה. המשטר האיראני שמבחינתו אנחנו סרטן וכתם שיש להסיר מהמפה, הוא מבחינתם משטר "רציונלי", והחמאס, שיש לו רעיונות דומים, הוא בן שיח לגיטימי. אבל פולין? הונגריה? קרואטיה? ישמרנו האל, איך שהאנטישמיות הישנה שם מפריעה להם.

*****
ובאשר לדיונים המייגעים סביב ל"חוק הלאום" המיותר והמזיק:

כשנתניהו מריץ את "חוק הלאום" הזה, נגד בנט ובעד ה-BDS, מתברר שהוא מבין בשרימפס יותר מאשר ביהדות, בדיוק כמו הפייק-שמאל מהצד השני

וכשכחלון משתפן, נשאר לנו לסמוך רק על ליברמן, דרעי והחרדים שיצילו אותנו מפגיעתו.

*****
לא הצטערתי על סילוקה של נבחרת אנגליה מגמר הגביע אל מקום ראוי יותר – המאבק נגד בלגיה על המקום השלישי/רביעי (ברור שאני מאחל לה להפסיד שוב נגד בלגיה).

כבר כשפתחה רגליים לבלגיה כדי לקבל יריבה קלה בשמינית הגמר, הוכיחה אנגליה שהיא לא חומר לגמר.
אנטי-כדורגל.

ולעומת זאת, שמחתי על נצחונה של קרואטיה:

שלא תגידו שלא הזהרתי אתכם מפני קרואטיה. ניחוש שני מוצלח (הראשון היה ההספד המוקדם לגרמניה), וכן, אבוי, היו לי גם כמה פספוסים.
את הפיספוסים תקבלו בהמשך. אני לא מסתיר דבר.

*****

ב"ישראל היום" מצאתי השבוע, שבמפלגת העבודה גילו, באיחור של שבועיים, שוועידת האינטרנציונל הסוציאליסטי (המאגד את המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות), החליט לתמוך בארגוני ה-BDS המקדמים חרם על ישראל. מזכ"ל המפלגה, חיליק בר, הודיע בתגובה שמפלגתו משעה את חברותה באינטרנציונל הזה, וגם גינה את ההחלטה. וטוב שכך. ועל זה הערתי:

האינטרנציונל הסוציאליסטי החליט לתמוך ב-BDS נגד ישראל. יישום של דברי אוגוסט בבל: "האנטישמיות היא הסוציאליזם של הטיפשים."

אוגוסט בבל היה סוציאליסט גרמני, וממייסדי הזרם הסוציאל-דמוקרטי, שאינטרנציונל הטפשים הנוכחי הוא ממשיכו.

*****
ולא נשכח שהבלוגר צועד על קיבתו. זה מתחילת השבוע:

כבכל שנה, שמח לבשר: ביכורי המוסקט הגיעו לשוק. שילמתי 9.80 ש"ח לקילו, אך מתוך ניסיון, תוך שבוע יצנחו המחירים ל-5 עד 6 ש"ח לקילו. ואיזה כיף: עדיין יש דובדבנים מעולים ב-20 ש"ח לקילו.

*****

בערוץ 10, אצל ירון לונדון, יצא לי להאזין לפרופסור לשואה הכותב ב"הארץ" דרך קבע, והוא דווקא שיעשע אותי:

היה מצחיק להאזין לפרופ' דניאל בלטמן מאשים את ישראל בסחר בזכר השואה, כשהוא עצמו מספסר בה בכל שבוע ב"הארץ", כדי להשוות אותנו לנאצים.

*****

ובחזרה למשחקי הגביע העולמי ברוסיה. אין להתעלם מהחידוש המצויין בתחום השיפוט, העובדה ששופטים נעזרים בשידורי הטלוויזיה כדי להגיע להחלטות.

מסקנות מהמונדיאל: לפתרון סכסוכים בין מדינות ועמים נחוץ שופט כדורגל עם סיוע מהטי.וי. בעל משרוקית, ורצוי רואה-חשבון באזרחות.

*****

והנה תזכורות לפספוסים שלי:

בין השאר כתבתי באחת ההתייחסויות:

"הניחוש שלי להיום שמרני מאוד. ספרד תיקח את רוסיה. קרואטיה תנצח את דנמרק. שתי המנצחות האלה, אם כך יהיה, עשויות להגיע גם לחצי הגמר, ולכן גם לגמר. המרשימה בין השתיים, בינתיים, היא קרואטיה. "

ועוד:

בתגובה שכתבתי בדיון על החבר שרגא היושב בשוויץ, בשרשור התגובות לפוסט, העלייתי את ההשערה שהגמר יהיה בין ברזיל לקרואטיה, או בין ברזיל לצרפת. לא הבאתי בחשבון, שהאפשרות השניה לא תיתכן, בגלל שיבוץ הקבוצות למשחקי הרבע וחצי הגמר. כזכור, הדיחה בלגיה את ברזיל, והודחה על ידי צרפת בחצי הגמר. אילו היתה ברזיל מנצחת את בלגיה, היתה נפגשת בצרפת כבר בחצי הגמר.

*****

פוליטיקאית מסויימת גילתה לפתע את "הערכים" המדריכים אותה בדרכה, כדי לבצע תרגיל די מלוכלך בריאל-פוליטיק, מה שהביא אותי להבחנה הבאה:

בפוליטיקה, "ערכים" הוא הכינוי לדיאודורנט שמבליע את הסרחונות הכי גדולים. ברור שהימין והשמאל הקיצוניים הם הכי ערכיים שיש.

*****

התפרסמה ידיעה, שמחקרים גילו כי רוב (!) חיילי צה"ל מתמסטלים מדי פעם בעזרת גראס וחשיש. מה שהביא את הצבא להקל בעונשים, בדלית ברירה. צבא הרי לא יכול לתפקד כשהמוני חיילים מציפים את בתי הכלא. הצעד הזה לא עבר בשלום מבחינת העיתונאית הידועה עמירה הס מ"הארץ". היא העלתה כמה סברות כרס הנוגעות לסיבתו של הצעד הזה (ההקלה בעונשים לחיילים המסטולים), והמרהיבה שבכולן:
מכיוון שנודע לכתבת-פרשנית לאנשים חושבים, שקנאביס גורם לתוקפנות ולאכזריות (שטות מוחלטת), ומכיוון ששלטונות הצבא מעוניינים, לדעתה, בהתאכזרות צה"לית כלפי הפלשתינים (האנטישמיות הרגילה), החליט הצבא, לפי הס, להקל בעונשים על צריכת החומרים הממסטלים. ועל זה היה לי משפט אחד:

החוקרת ע. הס סבורה שיש מצב, ששלטונות צבא הכיבוש ממסטלים את החיילים בהמוניהם כדי שיהיו יותר תוקפנים, כ"חלק מדרישות התפקיד".אין עליה.

*****

זוכרים את היוזמה של שרת המשפטים, איילת שקד, לשנות את אופן המינוי של היועצים המשפטיים של המשרדים הממשלתיים השונים?

אלה מצטרחים "משילות", ואלה מזדעקים "שלטון החוק", ושורה תחתונה, רוצים יותר ג'ובים חשובים לחבר'ה שלהם.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: