דילוג לתוכן

צרפת-ארגנטינה, אורוגוואי-פורטוגל: האסים ניצחו את הג'וקרים

יולי 1, 2018

רונלדו ומסי, שני הכוכבים הגדולים של שתי הקבוצות הגדולות של ספרד ושל אירופה, חזרו הביתה. רונלדו חזר הביתה כי נבחרת פורטוגל אינה משתווה לקבוצתו ריאל-מדריד. מסי חזר כי נבחרת ארגנטינה אינה משתווה לברסה. מי שחסרו לרונלדו בנבחרת הלאומית היו חברים להתקפה כמו בנזמה או איסקו, שיורידו ממנו לחץ, וימשכו מגינים. חסרו לו גם מוסרים כמו מרסלו או קרוס.  בדומה לכך חסרו למסי, מאותן בחינות, שחקנים כמו  סוארס או איניאסטה.

אורוגוואי לקחה את פורטוגל, שמבחינת הסטטיסטיקות היתה טובה ממנה, כי לסוארס היה את קבאני כתחליף מסי, ולקבאני היה את סוארס כתחליף ניימאר או אמבפה. תשומת הלב של ההגנה היתה תמיד מפוצלת, וזה עוזר מאוד. שיתוף הפעולה בין קבאני וסוארס בשער הראשון היה כה מוצלח וחלק, שמותר להעלות את החשד שהמהלך היה מתורגל היטב. קבאני כקשר במרכז-שמאל מחלק כדור מדוייק לסוארס המתפקד כקשר בימין, שמרים לקבאני שחוזר לתפקידו בחלוץ מבקיע בנגיחה מקרוב.

בדומה לכך, אמבפה וגריזמן בחוד הצרפתי.

רונלדו ומסי הם שחקנים ברמת הג'וקר. גם ניימאר. בדורות הקודמים היו, ברמות האלה, שחקנים כזידאן ומראדונה, ובמידה מסויימת גם פיגו הפורטוגזי והנרי הצרפתי. בדור קודם אפשר להצביע על פלאטיני. כדור ברגליהם של שחקנים כאלה, אומר לעתים תכופות בעיטה מסוכנת לשער או מסירה לגול. שחקנים ברמה של סוארס וקבאני, או גריזמן ואמבאפה, הם ברמה של אסים  (אלופים בעברית). שני אסים צרפתיים ושני אסים מאורוגוואי סילקו מהתחרות את שני הג'וקרים מפורטוגל ומארגנטינה.

הניחוש שלי להיום שמרני מאוד. ספרד תיקח את רוסיה. קרואטיה תנצח את דנמרק. שתי המנצחות האלה, אם כך יהיה, עשויות להגיע גם לחצי הגמר, ולכן גם לגמר. המרשימה בין השתיים, בינתיים, היא קרואטיה.

 

 

From → כדורגל

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: