דילוג לתוכן

צחוקים מתוצרת "הארץ"/ לא ייאמן! יהודים שתומכים בתנועות פוליטיות קסנופוביות וגזעניות!

יוני 28, 2018

במרחבי הטוויטר נתקלתי בהמלצה חמה ביותר של מו"ל "הארץ", עמוס שוקן, לאחד המאמרים שהתפרסמו בסופ"ש האחרון, מאת הפרופ' דניאל בלטמן.

מרוב אהבתי לבידור זול – זה היעוד העיקרי של העיתון לאנשים חושבים (חה-חה) בעיני – לא היססתי לרגע וחיפשתי את המאמר.

ולא התאכזבתי.

קבלו את הפתיחה המהממת:

"אחת התופעות הפרדוקסליות ביותר בהיסטוריה היהודית המודרנית קורמת עור וגידים בשנים האחרונות. לא מעט יהודים מאמצים בגלוי עמדה פוליטית ואידיאולוגית גזענית ומתייצבים לימין תנועות פוליטיות ומנהיגים, שהגזענות וההסתה נגד מיעוטים אתניים היא לחם חוקם."

ובהמשך:

"איך זה קרה שמיעוט לאומי שמאז המאה ה-19 התבלט בהשתייכותו החד-משמעית לכוחות הפוליטיים שדגלו בשוויון זכויות ובאינטגרציה של מיעוטים בחברה, ושנרתם ללא היסוס למאבק למען ערכים ליברליים, הפך, בחלקו כמובן, לתומך של תנועות פוליטיות קסנופוביות וגזעניות?"

לא הייתי יכול לכתוב את זה יותר טוב בעצמי.

שהרי שוב ושוב אני מצביע על התופעה המהממת הזאת.

שכל הפייק-שמאל, המקומי והעולמי (שגם הוא הומה יהודים חמים יותר ופחות), מתייצב לצד תנועות פוליטיות ומנהיגים, ש"הגזענות וההסתה נגד מיעוטים אתניים היא לחם חוקם."

ולא נגד סתם מיעוטים אתניים. היהודים האלה של הפייק-שמאל, המקומי והעולמי, תומכים באותן "תנועות פוליטיות קסנופוביות וגזעניות" – המבקשות לרצוח יהודים, ולהשמיד את מדינתם, לא פחות.

מדינתו הקטנה – אחוז אחד משטחו של המזרח התיכון – של מיעוט אתני קטנטן – קצת יותר משישה מיליוני יהודים, החיים בין מאות מיליוני ערבים ומוסלמים באזור הזה. והנה, לאלה מתנכל הפייק-שמאל, כבר עשרות בשנים.

תוצאת תמונה עבור מאפיהו+נועם חומסקי

הכהן הגדול של הפייק-שמאל, הפרופ' נועם חומסקי, בישיבה לבבית עם מנהיג החיזבאללה חסן נסראללה.

———————————————————————————————————————————-

קחו למשל את תנועת החמאס מעזה, שזכתה לאחרונה לתמיכה רחבה ואיתנה של הפייק-שמאל היהודי, המקומי ובתפוצות. זה שניסה לשכנע אותנו ש"צעדת השיבה הגדולה" היתה רק "מחאה עממית", "לא אלימה", "ביטוי אותנטי ליאושו" של העם בעזה, והפגיעה של חיילי צה"ל במי שניסו לפרוץ את גדר הגבול היתה, כמובן, "מעשה רצח המוני", ביטוי לגזענות ולאכזריות של היהודים בישראל.

ומהי אותה תנועה, החביבה על הפייק-שמאל היהודי?

ובכן תנועת החמאס כלל אינה מסתירה את כוונותיה.

סעיף 10 לאמנת החמאס:

"ישראל תקום ותוסיף להתקיים עד שהאיסלאם ימחה אותה, כפי שמחה את מה שקדם לה."

סעיף 32 באמנה:

"לתכנית הציונית אין גבולות. לאחר פלשתין הם שואפים להתרחב לנילוס ולפרת. ולאחר שישלימו את 'בליעת' האזור שאליו יגיעו, ישאפו להתרחבות נוספת ובאותה מתכונת מזימתם מופיעה בפרוטוקולים של זקני ציון".

סעיף 21:

"הם (היהודים) שעמדו מאחורי מלחמת העולם הראשונה, אשר בה הצליחו לחסל את מדינת הח'ליפות האסלאמית, להפיק רווחים חומריים ולשלוט על רבים ממקורות העושר. הם (היהודים) שעמדו מאחורי מלחמת העולם השנייה, שבה הפיקו רווחים אדירים מסחר בחומרי מלחמה ופלסו את הדרך להקמת מדינתם. הם עמדו מאחורי המהפכה הצרפתית, המהפכה הקומוניסטית ורוב המהפכות שעליהן שמענו ואנו שומעים פה ושם. בכספם השתלטו על אמצעי התקשורת הבינלאומית, על סוכנויות הידיעות, העיתונות, בתי ההוצאה לאור, תחנות השידור וכיוצא באלה…"

אנטישמיות זכה. מיקס מלבב של קרל מרקס מ"לשאלת היהודים", "הפרוטוקולים של זקני ציון" ו"מיין קאמפף" של אדולף היטלר.

שלא לדבר על הסעיף הידוע מהאמנה, אודות העצים והאבנים, שבבוא יום הדין, יסגירו את היהודים המסתתרים מאחוריהם, ויקראו למאמינים המוסלמים לבוא ולשחוט אותם.

ולפני שהזכרתי את יחסו של החמאס למיעוט הנוצרי בתחום שליטתו, לנשים, להומוסקסואלים או ליריבים פוליטיים.

אללה ירחם עליהם.

אבל לא הפייק-שמאל.

*****

ברור שהפייק-שמאל הנ"ל תומך גם בחיזבאללה, הפרוקסי הלבנוני של משטר האימים האיסלמי באיראן.

וכי לא ביקר הכוהן הגדול של הפייק-שמאל המקומי והעולמי, הפרופ' נועם חומסקי, אצל מנהיג החיזבאללה חסאן נסראללה והרעיף עליו חיבה? האם לא השתתף הכוהן הגדול הזה גם בוועידה שכינס החמאס בעזה, והביע את תמיכתו ברוצחי היהודים? האם לא ניסה להגן על המשטר באיראן מפני האשמות חמורות?

הנה   הבחנותיו של המנהיג הדתי העליון של המשטר האיראני, הייאטוללה עלי חמינאי:

"(ישראל היא) מדינה חסרת מוצא וייחוס, מדינה מזויפת, אומה שקרית. קיבצו מכל קצוות העולם את האנשים הרשעים, והקימו אמלגם (סיג של מתכות שונות) בשם ישראל. הזוהי אומה? קיבצו אותם שם  מכל מקום בו היו יהודים רשעים ומרושעים…אלו שהלכו לאדמות הכבושות היו מרושעים, רשעים, תאוותנים, גנבים ורוצחים שנאספו מכל העולם…האם ככה מקימים אומה? אומה ומדינה שקמה באופן כזה, ונקראת ישראל…"

והמשטר שבראשו עומד חמינאי הוא בבת-עינו של הפייק-שמאל. לא תשמעו מהאגף הזה מילה על רצח העם הסורי שמבצעים האיראנים ושלוחיהם מהחיזבאללה. לא על הז'אנר המלבב של תלייה יומיומית של נדונים למוות, המשתלשלים מעגורנים מתוצרת יפן. לא על הצ'אדר לנשים, ועוד ועוד. ברור גם שהפייק-שמאל מגן על המשטר הזה בחירוף נפש מפני ההתנכלות האימפריאליסטית של טראמפ הרשע.

די לפייק-שמאל בכך שהשיעה של איראן מבקשת לחסל את מדינת ישראל ולהרוג את היהודים, כדי להקנות לתנועה הזאת אהדה וחסינות מפני ביקורת.

איך כתב הפרופ' בלטמן?

"אחת התופעות הפרדוקסליות ביותר בהיסטוריה היהודית המודרנית…  לא מעט יהודים מאמצים בגלוי עמדה פוליטית ואידיאולוגית גזענית ומתייצבים לימין תנועות פוליטיות ומנהיגים, שהגזענות וההסתה נגד מיעוטים אתניים היא לחם חוקם."

חה-חה.

תודה על ההמלצה, עמוס שוקן.*


*טוב, ברור שהפרופ' בלטמן לא התייחס במאמרו המומלץ לפייק-שמאל הגזעני והצבוע, שהוא עצמו משתייך אליו. בלטמן הקדיש את המאמר ליהודים המשתייכים לימין, בארה"ב, באירופה ובישראל. ואכן, אין להכחיש שגם בימין אין מחסור בגזענות, בהסתה נגד מיעוטים, קסנופוביה ואיבה לערכים ליברליים.

וכל מה שאני מבקש להצביע עליו כאן, כרגיל, הוא הדמיון המדהים שבין הימין הקיצוני  והפייק-שמאל. שתי הכנפיים של אותה ציפור.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: