דילוג לתוכן

טראמפ-קים, הפיסגה בסינגפור, 5 נקודות ברגע האחרון

יוני 11, 2018

1. מיליארדי אנשים מקווים

מיליארדי עיניים נשואות ביממה הזאת  לפגישה הצפויה בין הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ ובין שליטה של צפון-קוריאה, קים ג'ונג-און.

לרבים מאוד יש עניין אישי במתרחש שם:

תושבי שתי הקוריאות. תושבי סין ומונגוליה הסמוכות, ותושבי החלקים של רוסיה הגובלים במדינתו של קים מצפון. בטח תושבי יפן, ומן הסתם גם תושבי טייוואן. וקים, כידוע, גם איים על מאות מיליוני האמריקאים החיים בארצם. לכל אלה ממש לא מתאימים פיצוצים  גרעיניים בסמוך מקום מגוריהם, וגם לא נשורת גרעינית הנישאת ברוח ממרחקים.

ואיתם גם מיליארדים, שאיום הגרעין הצפון-קוריאני והסכסוך עם ארה"ב אינו נוגע להם ישירות, וגם הם מקווים.

אבל נא בלי אשליות. לא כולם מקווים שתוצאות הפיסגה הזאת יהיו חיוביות.

2. אבל התקווה של הרבים, היא מקור הדאגה של המעטים

המשטר השיעי הקנאי של ההייאטוללות מאיראן כלל אינו מסתיר את דאגתו. הם מזהירים את קים מפני הסכם עם האמריקאים.

ואם האיראנים מודאגים, זה בוודאי חל גם על בעלי בריתם ומוטביהם.

המשטר הרצחני של בשאר אל אסאד בסוריה. החיזבאללה. הארגונים השולטים ברצועת עזה, החמאס והג'יהאד, גם הם פרוקסים בפועל של המשטר האיראני.

אלה בוודאי אינם מתפללים במסגדיהם להצלחת הפיסגה בסינגפור.

ומה על תומכיהם בישראל? הח"כים מהמשותפת שאינם רואים בחיזבאללה ארגון טרור, וניצבים לצד החמאס במאבקו בישראל?או בעיתון "הארץ" בעל הקו המערכתי האנטישמי?

לכל אלה מאוד לא נוח עם פיסגה מוצלחת בסינגפור. מה שירגיע, יביא שלווה ותיקווה למיליארדי אנשים בעולם, הוא מקור לדאגה אצלם.

למרבה הפלא, המיעוט הזה, ודומיו באירופה ובארה"ב, רואה עצמו כמי שמוביל בתחום ההומניזם ואהבת האדם. מוביל בעמידה על ערכים נעלים כמו צדק, שוויון או חירות.

הם "המתקדמים", "הנאורים", הכי "הומניסטים" שיש.

אבל העמדה שלהם בפרשת הפיסגה בסינגפור, היא נייר לקמוס, החושף את פרצופם האמיתי. סוג של אויבי האנושות.

3. זהירות, התקשורת

הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ טס לסינגפור לפגישה חובבנית, שלא הוכנה כראוי, מול הרודן הצפון-קוריאני קים ג'ונג-און, אחרי שהתנהג כ"פיל בחנות חרסינה" בוועידה הכלכלית הבינלאומית החשובה בקנדה, ה-G-7. שם העליב הנשיא הקפריזי הזה את המנהיגים השקולים של חבריה הטובים ביותר של ארצות הברית מאירופה, הגרמנים, הצרפתים והבריטים, שלא לדבר על הזלזול שלו במנהיג הצעיר והשרמנטי של קנדה.

הנשיא טראמפ והחבר'ה בפיסגה בקנדה: הפיל ובובות החרסינה

כך שלמה כבר אפשר לצפות?

זו התמונה המתקבלת מקריאה, האזנה וצפיה בתמונה התקשורתית המקובלת על השמאליברלים במערב, כולל, כמובן, בישראל. בעיתונות הכתובה, ברדיו ובטלוויזיה.

ולא במקרה.

המון אויבי אנושות, מאלה שתוארו בסעיף הקודם,  עובדים שם.

4. פתאום הם מתעניינים בזכויות האדם

באחד הערוצים בחדשות הערב הזה, הוקרנה כתבה מזעזעת על מצב זכויות האדם בצפון-קוריאה. מדינה המקיימת משטר דכאני קיצוני, ובו מחנות ריכוז נוראים.

בבחינת: תראו עם מי הטמבל הזה טראמפ הולך לעשות הסכם.

אימצתי את זכרוני, וולא הצלחתי להיזכר בהתגייסות כזאת למען זכויות האדם מצד התקשורת השמאליברלית  לפני כשלוש שנים, לקראת חתימת  "הסכם הגרעין" מול איראן.

והרי גם המשטר באיראן מפר זכויות אדם, דכאני ורצחני ברמות קיצוניות. בפומבי, יומיום,  תולים שם אנשים על עגורנים יפאניים.

אך מי שיזם את ההסכם מול איראן, היה הנשיא שקדם לטראמפ, שנהנה ממעמד של קדוש אצל התקשורת השמאליברלית הצבועה.

אז שיזכירו ליקירם אובמה, עם איזה משטר בדיוק הוא עושה הסכם? למי הוא מעניק מתנות של מאות מיליארדי דולרים? למי הוא מעניק את מפתחות השליטה במזרח התיכון?

5. פתאום לא נוח להם עם שקרים

ואותו דבר הסיפורים על הרמיה והשקר שהצטיינו בהם אבותיו-מולידיו של הרודן הצפון-קוריאני האכזר, במגעיהם עם נשיאים אמריקאים קודמים, בבחינת: ואם יושג הסכם בסינגפור, אז מה? גם קים מס. 3  ירמה כמו אביו וסבו לפניו.

ובכן, באשר להסכם הגרעין עם איראן, היתה התנהגותה של התקשורת השמאליברלית גרועה אף יותר.

ברגע האמת, לקראת חתימת ההסכם בווינה לפני כשלוש שנים, תמכה התקשורת הזאת בקו התעמולתי השקרי של אובמה. הטיעון המרכזי של אובמה היה, שהמנהיג העליון של המשטר האיראני, עלי חמינאי, הוציא "פאתווה" (כתב חרם דתי בעל מעמד מקודש) נגד פיתוח נשק גרעיני. האיסלם אוסר על כך, אלק. זו היתה הגירסה שהפיץ אובמה. זה היה שקר, כמובן. לא היתה שום "פאתווה" כזאת. אבל התקשורת השמאליברלית נתנה אז יד, ברצון ובחדווה,  להפצת שקר "הפאתווה" של אובמה.

את השקר הזה טרחו להפיץ אובמה והתקשורת המשרתת אותו, במיוחד כדי להבהיר, שלא צפוייה סכנה של פצצה גרעינית מצד המשטר האיראני גם כשיפוג תוקפו של ההסכם, בעוד שבע שנים מעכשיו. שהרי "פאתווה" איסלמית קדושה, היא לנצח.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: