דילוג לתוכן

צחוקים/ מה קרה, שהפעם מותר לאנשים החושבים לדעת על האנטישמיות של הפרטנר האולטימטיבי?

מאי 3, 2018

לא תאמינו, אך עיתון "הארץ" הואיל להתייחס הפעם לנאומו האנטישמי האחרון של הפרטנר האולטימטיבי שלנו לשלום, הלוא הוא מחמוד עבאס המכונה אבו-מאזן.

היו התייחסויות גם  אתמול, ואפילו היום, אמנם בעמוד חמש למטה, בכותרת צנועה על שני טורים, ובידיעה של 250 מילים ספורות בקפדנות, אבל בכל זאת!

שלוש פעמים כיפאק-היי לעיתוננו החביב.

לפתע העיתון מרשה ללקוחותיו, "האנשים החושבים", לדעת, כי יש מקום לחשש, שהפרטנר שלנו לשלום –

הוא סתם אנטישמי קטן.

ולמה מדובר בהתקדמות ענקית מבחינת העיתון?

כי למשל, לרגל תשפוכת אנטישמית קודמת של היו"ר אבו מאזן, בנאום שנשא באיזה כנס בטורקיה בדצמבר 2017, לא התפרסמה ב"הארץ" אפילו מילה אחת, אפילו לא אות, על הגזענות של היו"ר הפלשתיני הנכבד.

כשנשאל המו"ל עמוס שוקן לפשר השתיקה הרועמת, הוא לא ניסה להתחבא מאחורי "חופש העיתונות" של העורכים. הרי לכולם כבר ידוע שזה הוא שמחליט בעניינים עדינים כאלה. שימו לב לתשובתו לשאלת העיתונאי , פה משמאל, – אולי החומר לא ראוי לפרסום?

 

אז הפעם לא הסתפקו המו"ל והעורכים בפרסומה של הגזענות האנטישמית של ליברמן, וזה יפה. שאפו לעמוס שוקן, שבמקרה הנוכחי הוא לא סמך על כלי התקשורת של הימין, והרשה ל"אנשים החושבים" לטעום, ולו על קצה הכפית, מהקולחין שהפיק מפיו אבו מאזן.

ובאותו נושא, היה מעניין לשמוע את הח"כ לשעבר מוחמד בראכה, שהיום עומד בראש "ועדת התיאום העליונה", מנסה להסביר את דבריו של אבו מאזן, לרזי ברקאי בגלצ.

ובכן, על פי הסוציאליזם המדעי, שבו דוגל הקומוניסט בראכה,  ומשמש אותו  גם בניתוחיו ההיסטוריים המעמיקים, מדינת ישראל אינה יותר מהמצאה שהמציא לורד סקוטי, הלוא הוא ארתור בלפור!

הבו כבוד לתבונתו של בראכה,

אך באותה הזדמנות מותר להביא בחשבון, שאותה המצאה של הלורד מהאי הבריטי, היא מדינת ישראל, מוכחת בינתיים, לפחות ב-100 השנים האחרונות (מאז הצהרת בלפור) ועוד יותר ב-70 שנות קיומה, כהמצאה מוצלחת לאין שיעור  יותר מהמצאת הסוציאליזם המדעי, זוח ההמצאה המשמשת את בראכה בניתוחיו המעמדיים.

תראו מה יצא מהציונות ב-100 השנים האחרונות, וב-70 שנות קיומה של מדינת ישראל –

וראו, לעומת זאת, מה נשאר מהסוציאליזם המדעי, ומה נשאר מהגשמתו עלי אדמות בברית המועצות האדירה.

זו שהצליחה להתקיים, אם אפשר לקרוא לזה כך, במשך 72 שנים, ולא עוד.

שמחוץ לבראכה ולקומץ דומיו, אין אף אחד שמתגעגע אליה.

 

 

 

 

From → כללי

5 תגובות
 1. איתי permalink

  הזכרת לי שפרופ׳ ישראל אומן מספר שעל קיר משרדו תלויים שני עמודי שער של הניו יורק טיימס האחד מ3 בנובמבר 1917 שמדווח בכותרתו הראשית על הצהרת בלפור ובסמוך אליו שער הני"ט מ8 בנובמבר 1917 הפרש של חמישה ימים שמדווח על המהפכה הבולשביקית וכשבאים אליו אורחים למשרד הוא נוהג להראות להם את שני עמודי השער הללו ולומר תראו איפה הם ואיפה אנחנו.

  Liked by 1 person

 2. יוסי permalink

  הסיבה ברורה. ה״ניו יורק טיימס״ פרסם בהרחבה את נאומו של הפרטנר המתון וקרא לאבו מאזן לפרוש. היות שכותבי וקוראי ״הארץ״ הינם עבדים נרצעים של מה חוגים ״נאורים ומתקדמים״ בעולם – כמו קוראי וכותבי הטיימס – אומרים וחושבים, לא היתה להם ברירה אלא להודות, בחירוק שיניים, שהנאום אכן נאמר. אחרי הכל, זה ה״טיימס״. אי-אפשר לפטור אותו בנחרת בוז כ״ביביתון לבבונים הפרימיטיביים״, על תקן ״זה הפרטנר החדש לשלום, רק *חכמים* יכולים לראות כמה הוא מתון״, כמו שהם עושים בד״כ.

  Liked by 1 person

 3. יוסי permalink

  רק אוסיף הבהרה ש״סוציאליזם מדעי״ זה השם שהקומוניסטים בכל העולם קראו למה שבדאר העולם נקרא ״מרקסיזם״. ה״מדעי״ הינה ההתיימרות של מרקס לפצח סוף כל סוף את חוקי ההיסטוריה, כמו שניוטון עשה עם חוקי הטבע, ולהפכה סוף סוף ל״מדע״. אינני בטוח,

  בינינו לבין עצמינו, ש 99% ממה שנראה בימינו ״מדעי החברה״ שווה הרבה יותר (אם כי מקור השם ״מדע״ פה הוא שונה, פשוט תרגום מגרמנית של wiseenschaff, שתרגמו היותר מדויק הוא משהו כמו ״תחום ידע״, כללי יותר מ״מדע״ במובן הפיזיקלי-מתמטי).

  Liked by 1 person

 4. יוסי permalink

  אולי זה לא המקום, אבל פעם אחת ולתמיד, לגבי ה״קרן לישראל חדשה״ – ולא ה״קרן החדשה לישראל״.

  יש ב new israel fund שם תואר *אחד* – new – ושני שמות עצם. New, שם התואר, מתאר את israel – ״ישראל חדשה״. כלומר, הקרן לישראל חדשה. בדיוק כמו ש new america fund משמעותו ״הקרן לאמריקה חדשה״ ולא ״הקרן החדשה לאמריקה״.

  יוצא הדופן הוא ששני שמות העצם הם *בסמיכות* – כמו car wash ב new car wash או curiosities shop ב old curiosities shop של דיקנס – אבל אז יש משמעות הגיונית לסמיכות. אנשים מדברים על car wash או curiosities shop (אגב, old curiosities shop תורגם לא נכון כ״בית ממכר עתיקות״ – old curiosities – בזמנו, כאשר לפי ההקשר ה*חנות* היא ישנה, לאו דווקא ה curiosities).

  אבל אף אחד לעולם לא אומר "israel fund" כמו שלא אומרים "america fund" (לעומת israel*i* fund או america*n* fund, שמות התואר). המקום *היחיד* שבו מופיע israel fund כ"סמיכות" ולא israeli fund עם התואר או fund for israel עם מילת יחס (for, ״בשביל״) זה… נכון, בשם של ״הקרן לישראל חדשה״.

  אז מה יותר סביר: שהם מדברים אנגלית כה גבוהה ועליונה, עם צורת סמיכות יוצאת דופן ואפילו ייחודית להם, שבני תמותה רגילים – שלא לדבר על בבונים ימנונים פשיסטים חסרי השכלה – לא מבינים אותה… או שהם פשוט משקרים וזה ״הקרן לישראל חדשה״, כמו שההגיון הפשוט אומר?

  Liked by 1 person

 5. יוסי permalink

  סליחה על ה״נידנוד״, אבל קרולינה לנדסמן התעלתה הפעם על עצמה. כידוע, לפני כשנה קרולינה טענה שיש לפגוע ״בחצוף שבעמים, העם היהודי, על ידי ניצול רגישותו לכסף הידועה לשימצה״. כלומר, היא די מסכימה עם עבאס על אופיו של העם היהודי. עכשיו, היא כותבת שאיננה מבינה מדוע התגובה האנטישמית ה״אוטומאטית״ נגד עבאס. אולי הוא סתם מעלה נקודה אקדמית לדיןן, על כמה היהודים הביאו על עצמם את השואה? סימפטיה למכחישי שואה יש לה; ליהודים, קצת פחות.

  ובכן, ראשית, ״הוא רק מעלה שאלה לדיון! מדוע אתם *מפחדים* ממנה? מדוע *הצנזורה*?״ זה טריק נדוש של מכחישי שואה, כמו של שאר משוגעים, כמו אילו שלא מבינים מדוע מדענים לא ידונו איתם בתיאוריה שכדור הארץ שטוח, או שהנחיתה על הירח היתה מומצאת. שנית, לפני שנה היא רק לא הסבירה בדיוק בכתבתה הקודמת *כיצד*, בדיוק, יש לפגוע ליהודים בכיס. אולי גרמניה צריכה להפסיק לשלם קצבאות לניצולי השואה, לפחות עד שהדיון האמיץ יגלה כמה הספסרות הכספית שלהם היתה אחראית לגורלם הראוי.

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: