דילוג לתוכן

צחוקים והמזרח הרחוק/ הפסימיות של "הארץ" – סיבה לאופטימיות

אפריל 29, 2018

מה אמרתי לכם, שהשמאליברלים הטיפשים אוכלים את הלב הרחום שלהם, לנוכח החדשות הטובות מהמזרח הרחוק – צפון ודרום קוריאה מדברות שלום –  ובמיוחד לנוכח המעורבות של הנשיא דונלד טראמפ השנוא, במהלכים לקראת פירוק גרעיני אפשרי של צפון קוריאה?

אז הנה לפניכם התרגום לאנגלית של הפרשנות המתפרסמת ב"הארץ" שלנו, פרי המקלדת של הפרשן המהולל חמי שלו (מומחה לענייני ארה"ב!) הכותרת אומרת הכל:

"פרס נובל (לשלום) אולי רחוק, אבל לטראמפ ולקים בטח מגיע אוסקר"

 

כלומר – חכו-חכו עם השלום במזרח הרחוק – מה שבטוח – הכל הצגה אחת גדולה.
שבשבילי זו כבר סיבה לאופטימיות.
ולמה אני אומר? פשוט מאוד: לנוכח הצלחותיו המרעישות של הפרשן המהולל שלו מ"הארץ" בתחזיות קודמות, יתכן מאוד, מבחינה סטטיסטית, שגם לתחזית הזאת צפוי גורל דומה.
דהיינו – שיקרה להיפך.
קבלו למשל את התחזית של שלו, כמה ימים לפני הבחירות שהביאו את טראמפ לבית הלבן:
"הפערים הללו (בתוצאות בין הסקרים השונים) מאפשרים לדונלד טראמפ לברור את הסקרים הנוחים לו כדי להכריז שבעצם הוא מנצח, ובכך למנוע דה־מורליזציה בין מצביעיו. במקביל, כמובן, הוא כבר מכין מראש את האליבי, וטוען שאם הסקרים האלה, שהם היחידים שאמינים כל עוד הם נותנים לו סיכוי, יתבררו כעורבא פרח אז זה לא בגלל שהם טעו, אלא בגלל שהבחירות זויפו."

וזה אחרי שבמאי אותה שנה, כמה חודשים לפני הבחירות, התחייב שלו לאכול את הנייר שעליו נכתב הטור שלו ב"הארץ", אם טראמפ יזכה בבחירות. כי בטור היא ניבא תבוסה לטראמפ.
נו, עם מעיים גדושים בקרעי נייר עיתון – ועוד עיתון כמו "הארץ" – מזון נחות שכזה בטח משפיע גם על תפקוד המוח – למה כבר אפשר לצפות מהפרשן המהולל שלנו?
ונקודה מעניינת מתוך הפרשנות של שלו בכתבה:
מועלית שם תמיהה, איך זה שטראמפ נעשה מאוד נחמד כלפי קים הצפון קוריאני, עם משטר האימים שלו בארצו – בעוד שהוא כה לוחמני כלפי איראן, אפרופו הסכם הגרעין, כאשר איראן עומדת בכל תנאי ההסכם!?
כלומר, תהיה מוסרית נעלה: למה טראמפ טוב אל הרעים, ורע אל הטובים!?
איזה אידיוט. האם זה לא ברור, שברגע שהאיראנים יביעו נכונות לוותר על תכנית הגרעין הצבאי שלהם, טראמפ יהיה נחמד בריבוע גם אליהם?
ולהציג את הצפון קוריאני הרע לעומת האיראנים הטובים, והמשטר ההומניסטי הנאור והמתקדם של ההייאטוללות מטהראן, עם תלוי אחד ליום על מנוף יפאני צהוב…

ולא מיותר להזכיר פה, ששלו לא לבד בתהומות האיוולת. כבר התייחסתי לפני כמה שבועות למומחים המהוללים של "ידיעות אחרונות", אורלי אזולאי ואלון פנקס, ותגובתם להסכמתו המהירה של טראמפ להיפגש עם קים ולדון עימו על פרוק הגרעין.
שטות ואיוולת, הם כתבו, רשלנות וחוסר אחריות, הם אמרו. חוסר הכנה וחובבנות, ואפילו שיגעון, הם כתבו. ניסיון לספין שקוף שעניינו להסיט את האש מבעיותיו של הנשיא עם אותה כוכבת הפורנו, ופגיעה קשה באמינותה של ארה"ב, באמינותו של שר החוץ שלה, כולל התנגשות חזיתית עם הגנרלים המכהנים בממשל של טראמפ.
וגם על התחזיות הקודמות של שני החבר'הלך האלה אפשר לבנות סמינרין בפקולטות למדעי הצחוק.

אז אני לא אומר שבטוח יושג שלום המלווה בפירוק הגרעין במזרח הרחוק. אני רק אומר שהתחזית של שלו, ושל דומיו, המתבדים חדשות לבקרים, חדשות לצוהריימים וחדשות לערבים – היא לפחות מבחינה סטטיסטית סיבה לאופטימיות. והסיכוי שיהיה שם נובל, גדול בהרבה מהסיכוי לאוסקר.

2 תגובות
  1. יוסי permalink

    טראמפ יודע, כנראה, איך העולם באמת עובד, לפחות בדברים מסוימים, ה״שמאל השפוי״ לא, ולכן השמאל מופתע פעם אחר פעם כיצד טיפש פרימיטיבי כזה, שלא רק איננו פרופסור אלא אפילו דוקטורט אין לו, מצליח לעשות מה שהם מנסים במשך שנים רבות ללא הצלחה.

    Liked by 1 person

  2. יוסי permalink

    שמתם לב ש"הארץ" הוא למעשה בטאון חב'"ד, רק עם "פשיזם" במקום "משיח"? הנה הנה פשיזם בא; עוד מעשה קטן ופשיזם מגיע; היכונו לביאת הפשיזם; הרבי ("איש הרוח") אמר שפשיזם תיכף מגיע; סיפור נוגע ללב על יהודי הרחוק מן השמאל, אשר יום אחד גילה בדרך נס שהפשיזם בדרך; אמנם אנחנו קבוצה קטנה ודי שולית, אבל אנו יודעים את *האמת* על בוא הפשיזם; וכמובן, ההמנון: "פשיזם, פשיזם, פשיזם, אוי אוי אוי אוי אוי…"

    Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: