דילוג לתוכן

חדש! החומוס של ערן בשוק תלפיות בחיפה

אפריל 29, 2018

חומוס תלפיות, סירקין 38, קצת אחרי המדרגות שיורדות לשוק שבמבנה, בין חנות דגים לחמרה

חדשות משמחות בתחום הגסטרונומיה: החבר ערן גינצבורג פתח חומוסיה בשוק תלפיות בחיפה. ערן, מי שחדש  בבלוג, כבר הוזכר פה לא פעם וכונה על-ידי "בעל האיצטדיון" כי בטלוויזיה המשוכללת שלו היינו רואים כדורגל ומבכים את מכבי חיפה, האהובה המאכזבת.

ולעיקר. אתם יורדים ברחוב המרכזי של השוק, רחוב סירקין, לכיוון המבנה הרב-קומתי, שבתוכו תמצאו את המחירים הנוחים ביותר?

בשלב הבא אתם חולפים על פני המדרגות היורדות, עוברים לצד השני של הרחוב, ושם, בין חנות דגים וחמרה חמודה, בסירקין 38, תיתקלו במקום של ערן.

הטבח ערן מכין צלחת חומוס: מגרגירים בולגריים, חמים וטעים

זהו חומוס תלפיות, כשמו כן הוא. חומוס של השוק. המומחיות של ערן בתחום הזה מגיעה מחיים שלמים של מסעדנות, וגם מהמוצא: למרות שם המשפחה האשכנזי, יש בגנים אמא טבריינית אסלית, שעם זה מגיעה גם מומחיות רבת-חגים  של הבן בבישול מקומי:  קוסא-מחשי (קישואים ממולאים), עכוב ממולא (עכובית הגלגל) ומקלובה (הפוכה) כל זה לעשרות פיות של בני משפחה בכל חג – בין השאר. מכולם יצא לי לטעום.

אבל נעזוב את הפולקלור. לערן יש גם ניסיון ארוך במסעדנות מקצועית. היתה לו מסעדה, "נמסטה" בתל אביב והוא עבד כטבח בכמה מקומות, האחרון שלהם  קפה ביאליק. פעם אפילו פתח עם החבר דאדא המנוח (דוד רובין) חנות גבינות ראשונה מסוגה בשוק הכרמל בתל אביב, בירידה מערבה, שלימים הפכה לאימפריה.

אז את החומוס של ערן, (יש מנות מגרגירים בולגריים שבושלו בציר בקר וויש מגרגירים שבושלו בציר ירקות),  אפשר לקבל ב-26 ש"ח לצלחת, כולל טחינה  וגרגירי חומוס ו/או פול. מנה נדיבה, חמימה וטריה, ישר מהגרגירים המתבשלים בסיר הגדול, ומבשמים את החלל הקטן של המסעדה בריחות המזרח התיכון. מזליפים קצת שמן זית, קצת מיץ לימון, קצת תיבול, מסומק עד כמון, ועם פיתה שמקורה מהוואדי (ניסנס) אפשר להתחיל במלאכת הניגוב.

ומי שאוהב, למשל אני, יכול לקבל את הארוחה גם בצורה הידועה כמשאוושה:  טחון גס, המון גרגירים שלמים, מתובל בחוזקה.

אז יש גרגירי פול שחומים וטעימים להפליא,  יש ביצים שחומות,  יש כמובן סלט ירקות (ישירות מהדוכנים בשוק),  יש סלט פיקנטי שצובט את החיך אך לא שורף, ויש גם סחוג מתוצרת הבית, שגם יודע לשרוף. יש זיתים קטנים ושחורים ומלפפונים חמוצים מתוצרת הבית, ובתכנון עוד סלטים מעניינים.

וכל זה אפשר לקנות גם הביתה, במחירים נוחים כנהוג בשוק.

ומי שרוצה לקנח, יש קפה שחור כלילה,  וחליטת תה שבה ערן מתמחה: מרווה וזוטא. ובקרוב, אולי יגיעו גם מעוייני בקלאווה או בסבוסה. ואם תהיו נחמדים, הדוד ערן גם יספר לכם סיפור.

From → טיפ, מטבח

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: