דילוג לתוכן

צריך לחקור את פעילות כל הקרנות הזרות, לא רק הקרן החדשה*

אפריל 5, 2018

ברור שהיוזמה של בנימין נתניהו, להקים ועדת חקירה, שתבדוק את פעילותה של "הקרן לישראל חדשה" (או, בתרגום השקרי והתעמולתי, מעשה ידיה, "הקרן החדשה לישראל"), אינה יותר מניסיון עגום לכסות על הפאשלה הכרוכה בזיגזוג האחרון שלו.

מה שלא אומר שאין מקום לבדיקה מעמיקה של פעילותה של הקרן הזאת.

אך לא רק שלה.

מן הראוי שהרשויות המתאימות  יחקרו ויבדקו ויחשפו לעיני הציבור את כלל הפעילות של גורמים זרים הבוחשים בפוליטיקה המקומית.

דוגמית לרמייה ולשקר של הקרן, מתוך תחקיר של "המקור" בערוץ 10. היו"רית ליאל  משקרת אומרת שהעמותה "עדאלה", ארגון שהקרן מממנת, לא מתנגד לישראל כמדינת העם היהודי. מי שעומד בראש הארגון הזה מגלה את האמת. נראה לכם שהמימון של העמותה הופסק? חה-חה. והיו עוד שקרים שנחשפו.

לגורמים זרים יש אינטרסים פוליטיים זרים. מכיוון שעיקר התקציב שלהם יוצא על העסקת ישראלים, מן השמאל ומן הימין כאחד, מתברר שיש פה המון אזרחים מקומיים שעובדים למען אינטרסים פוליטיים זרים.

מותר לנו לדעת מיהם, למען מי ומה הם פועלים, ומהו האינטרס האמיתי שהם מקדמים.

אני לא טוען שיש לאסור את פעילותם. כלל לא.

אבל אין שום סיבה, להניח להם לפעול במסתרים, כפי שהם נוהגים היום:

לזרוע פירוד, ללבות שנאה ולחרחר סכסוכים וקטטות בין תושבי המדינה ואזרחיה יהודים וערבים, שמאל וימין, מזרחיים ואשכנזים, חילוניים ודתיים, נשים וגברים – בלי שיהיה לנו, האזרחים הישראלים, שום מושג, שזה בעצם מה שהם רוצים, וזה מה שהם עושים.

דוגמא אופיינית לשקרים ולהסתר האמת שנוקטים בהם הגורמים הזרים האלה, אפשר למצוא בתגובה שפרסמה "הקרן לישראל חדשה" עצמה ליוזמתו החדשה של נתניהו.

הנה ציטוט מתוך תגובתה של הקרן, שהתפרסם אתמול בעיתון "הארץ":

"נתניהו עבר כל קו אדום בהסתה נגדנו. לא היה לקרן מגע עם ממשלת רואנדה. כל המידע על הפעילות של הקרן החדשה בישראל וארגוניה חשוף, שקוף ומדווח."

המשפט האחרון הוא שקר. בייחוד המילה שבראשו – "כל".

זה כי המידע החשוב ביותר על פעילות הקרן, מוסתר מפני הציבור הישראלי.

מדובר בקרן אמריקאית ולא ישראלית, בניגוד לרושם שמנסים לעורר אנשי הקרן החדשה, ובהצלחה רבה.

תוצאת תמונה עבור מאפיהו+שוברים שתיקה

קרן פורד והקרן החדשה רושמות הצלחה: שימוש בחומרים התעמולתיים של "שוברים שתיקה" בהפגנה אנטישראלית באירלנד.

הקרן רשומה בארה"ב כדי שהישראלים לא ידעו, ולא יוכלו לברר את הפרטים החשובים ביותר באשר לקרן הזאת:

מי הם בעליה? מי משקיע בה? מה בדיוק  האינטרסים שלהם?

רשימת התורמים והסכומים הנתרמים אינם מתפרסמים.

מתוך מה שמודלף ובכל זאת התפרסם, נודע שהמשקיעה העיקרית בקרן האמריקאית הזאת, לפחות עד לתחילת 2016, היא קרן אמריקאית אחרת, מפוקפקת ביותר מבחינת ישראל,  שלא לומר עויינת ומזיקה:

קרן פורד.

הקרן הזאת נוסדה על ידי מייסדי תעשיית המכוניות הקרוייה על שמו של הנרי פורד, שהיה אנטישמי פרו-נאצי, שקיבל עיטור מיוחד מהיטלר. הקרן פעלה, ופועלת עד היום על פי הקווים שהיתווה.

הקרן הזאת היתה המנוע הפינאנסי של "ארגוני ועידת דרבן" (2001), האנטישראלית והאנטישמית, שהארגונים שהצמיחה, חביבי קרן פורד,  הם ארגוני החרם (BDS) נגד ישראל.

כאשר נחשפה פעילותה זו של קרן פורד, ונטען  כי היא עומדת בניגוד לחוק האמריקאי, הבטיחו בעלי קרן פורד, בתחילת 2011, כי יפסיקו את פעילותם האנטי-ישראלית,  "בתוך שנתיים וחצי" – כלומר, עד לסופה של שנת 2013.

עברו עברו שנתיים מעבר לתהליך היעד, עד שנחשף השקר: בניגוד להבטחה הנ"ל המשיכה קרן פורד לפעול למען החרמת ישראל ומימנה את ארגוני החרם עוד כמה שנים. רק אז הפסיקו (לפחות חלקית) את התמיכה הזאת.

כשנחשפה האמת שוב, העבירו אנשי קרן פורד את מרכז הפעילות שלהם מתמיכה ישירה בארגוני החרם האנטישראלים – לתמיכה עקיפה: הארגונים והעמותות שמממנת קרן פורד בישראל, באמצעות הקרן לישראל חדשה, מספקים לארגוני החרם את התחמושת התעמולתית נגד ישראל.

זה בדיוק מה שעושות "עמותות" כמו "בצלם", "שוברים שתיקה", "שלום עכשיו", "עדאלה" ועוד.

כבר הזכרתי, שעל פי הפרסומים, קרן פורד היתה המשקיעה העיקרית בקרן החדשה. עשרות מיליוני דולרים. על מידת השפעתה של קרן פורד על פעילות הקרן החדשה אפשר היה ללמוד מהתבטאות מפורשת של נשיא הקרן החדשה, דניאל סוקאץ'. "הקרן לישראל חדשה," הוא אמר, "היא הזרוע המבצעת של קרן פורד בישראל."

כאשר הופנו הזרקורים התקשורתיים אל פעילותה החתרנית של קרן פורד בישראל, בתחילת העשור, יצאו הודעות מטעמה כי היא תפסיק את תמיכתה בקרן החדשה, כולל תאריכי היעד ליציאה, שנתיים וחצי אחרי ההודעה. כלומר: עד לסופה של 2013.

היו אלה הודעות שיקריות. התמיכה נמשכה שנתיים ויותר מעבר לתאריך המיועד. יש מי שהעריך כי בלי ההשקעה של קרן פורד, לקרן החדשה "לא יהיה כסף לקנות פלאפל" (הגזמה קלה, כמובן).


*בכותרת ובתוכן של הפוסט הזה התחוללו שינויים חשובים. טעיתי לחשוב, שקרן פורד משקיעה בקרן החדשה לישראל  עד היום. חבר הפייסבוק שלי, עודד תמוז, פקפק, בצדק, מסתבר, בקביעה הזאת. התגובה שכתבתי לו על הערותיו, תבהיר לקוראים פה, מה היתה מהותה של טעותי (שכבר תוקנה, כאמור, בכותרת ובתוכן):

'עודד, נראה ששוב הצלחת להעמיד אותי על טעות מצערת, ואני שוב מודה לך מאוד וחש לתקן. אכן מצאתי ידיעה (ברשת. בזמנו קראתי את הדברים בפרינט) ב"מקור ראשון" מתחילת 2016 (לינק מצורף בפוסט שלעיל), המעידה שלפחות עד אותו מועד המשיכה "קרן פורד" לממן את "הקרן לישראל חדשה". זה בניגוד להודעתה מאביב 2011, כי תפסיק את המימון הזה עד לסופה של שנת 2013.

אני זכרתי, ולכן כך כתבתי,  שהיה מדובר, ב-2016, רק בהחלטה על הפסקה, בדומה למה שקרה ב-2011. אך מהידיעה ב"מקור ראשון" למדתי שמדובר בהפסקה בפועל של ההשקעה הקרן-פורדית בקרן לישראל חדשה.  לא הצלחתי למצוא ברשת זכר לידיעה כפי שאני  זכרתי, ולכן אני מקבל כעובדה את הנוסח שמצאתי בלינק המצורף – וחש לתקן מה שכתבתי, להתנצל, ולציין לטובה בפוסט המדובר, את המוצא הישר של טעותי.'

 

 

 

From → פוליטיקה

One Comment
 1. אילן permalink

  לדעתי את טועה. קרן פורד וגם קרן לוקסמבורג הן בסופו של דבר קרנות שדרכן מזרימות ממשלות ארה״ב וגרמניה כספים למטרות או למסרים שהן רוצות להעביר. בעניין הזה תמיד זה מזכיר לי את מדיניות ארה״ב בדרום אמריקה. רפובליקות הבננות שהממשל האמריקני ניהל בשלט רחוק.
  שנים הם מנסים להחליש את ישראל אבל אנחנו בחוזק הפנימי שלנו פשוט דוחים אותם.
  למרות המילים היפות והסימפוניה גם ארצות הברית רוסיה וגרמניה מפחדים מישראל חזקה מידי. אנחנו הרבה שנים התחזקנו מתחת לרדאר ועכשיו אנחנו חזקים מידי.
  כל הקרנות הזרות הללו מנסות לשנות את השיח בציבור הישראלי אבל ההשגים שלהם קטנים ביותר. הם אולי מצליחים להאט מעט את האידיאולוגיה הלאומית שלנו אבל לא יותר מכך.
  אנחנו כמעט 9 מיליון תושבים. תוך 5 שנים נחצה את ה-10 מיליון.
  הקרנות הללו מציקות אבל קטנות על מדינת ואוכלוסיית ישראל והן לא יצליחו לשנות את הדנ״א שלנו שהוא לאומי יהודי. שונה מאוד מהאידאולוגיה של אנשי הקרנות שמאמינים במדינת כל אזרחיה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: