דילוג לתוכן

"צעדת השיבה"(2): מהדורה יבשתית של המרמרה, בשרותה של תעשיית המוות הפלשתינית

מרץ 29, 2018

מה שמתכננים לנו תעשייני הסנאף מעזה בשישה וחצי השבועות הבאים, הוא "מרמרה על היבשה". 

שורה ארוכה-ארוכה של התגרויות בחיילי צה"ל, בתקווה שהחיילים ירו, ואף יהרגו את המתגרים: פלשתינים מעזה, ואולי גם "מתנדבים" מהמערב או מטורקיה.

סביר להניח, שכמו במיזמי הסנאף הקודמים, עברו השאהידים המיועדים סדנאות, שבהם למדו איך עושים את זה.

*****

כשהתקרב משט המרמרה הזכור לרע אל חופי ישראל באביב של שנת 2010, התראיין לרדיו אחד "הפעילים" על המשט, הישראלי-לשעבר דרור פיילר. הוא השתדל להרגיע. לא תהיה אלימות. "אין פה אפילו פצירת צפורניים", הודיע פיילר.

וההמשך ידוע. על הספינה עלו ברגע האחרון, לפני שיצאה את הנמל באיסטנבול, 40 צעירים  טורקיים מארגון הטרור IHH. רבים מהם הותירו אצל בני משפחותיהם צוואות שבהן הצהירו על נכונותם ואף רצונם להפוך "שאהידים". הטרוריסטים היו מאומנים היטב, כפי שהסתבר.

שיבעה מתוך תישעת ההרוגים על סיפונה של המרמרה, היו "שאהידים" מהסוג הזה. אנשי IHH שהודיעו מראש על כוונותיהם. לא היה להם נשק חם. הם "רק התגוננו" בידיים ריקות (או עם נשק קר מאולתר) נגד חיילי צה"ל החמושים בנשק חם.

וכך הושגה המטרה: חיילי צה"ל הוצגו כרוצחים אלימים, כמי שיורים והורגים את אנשי המשט התמימים, שרק רוצים לשבור את המצור האכזרי שמטילה ישראל על עזה האומללה ולהביא אספקה "הומניסטית" לנצורים.

*****

באתר ממר"י מצאתי את תרגומי הטקסטים שפורסמו לקראת "תהלוכת (או צעדת) השיבה הגדולה". היו אלה במיוחד המאמרים של אחד היזמים המרכזיים של ה"צעדה",  אחמד אבו-רתימה, שצילצלו לי מוכרים. לשון חלקלקות מתחכמת.

"זוהי צעדה בלתי אלימה באופן מוחלט…(ועליה) להשאיר את הכיבוש במצב של התשה ביטחונית, פוליטית ותקשורתית…אם ישראל טוענת שהיא משתייכת לציוויליזציה המערבית, אל לה להרוג את הפליטים הבלתי אלימים…"

איפה נתקלתי כבר בעבר בטקסטים כאלה, דומים עד זהות?

לא היה לי קשה להזכר. עסקתי בכך לא מעט בבלוג הזה. לשונו של אבו רתימה מ"תהלוכת השיבה הגדולה" מעזה, היא אותה לשון חלקלקות מתחכמת שאיפיינה אחד, אדם שפירו, אנטישמי אמריקאי ממוצא יהודי, בן להורים סטליניסטים, שהטעינו אותו מינקותו בשנאה הבולשביקית הרגילה ליהודים ולישראל. *

אמן הסנאף שפירו מסביר לכתבת קולפף את השיטה

אמן הסנאף מסביר לכתבת של ערוץ 10 שהוא לא אשם

אמן הסנאף שפירו מגיע לשורה התחתונה: יש ירי, יש הרוגים, יש צילומים. מה שקיווינו להשיג.

שפירו נשוי לאמריקאית ממוצא פלשתיני, הואידה עארף. הם הכירו בחצרו של יאסר ערפאת, במוקטעה, כשאריאל שרון הטיל עליו מצור בתקופת האינתיפאדה השניה.

הזוג הזה יסד את "תנועת הסולידריות הבינלאומית" (ISM) ועוד ארגונים תומכי חמאס, כמו "FREE GAZA".  הם אירגנו שורה של משטים, כולל  משט המרמרה, וגם המשט הכושל שאחריו, שהיה אמור לצאת מנמלי יוון, ונכשל.

שפירו לא הסתיר את מטרתו. עזה ותושביה היו רק פיונים. שפירו רצה במלחמה עולמית נגד ישראל.

בנאום שנשא בזמנו באוניברסיטת רוטגרס שבמדינת ניו יורק, בכנס לגיוס תומכים ותרומות, אמר שפירו:

"מה שאנחנו עושים במשך עשר השנים האחרונות…הוא… לעבוד עם החברה הפלשתינית על העלאה בדרגה של ההתנגדות…שחרור עזה היא רק טקטיקה אחת מתוך אסטרטגיה כוללת יותר, להפוך את הקונפליקט הזה ממאבק בין ישראל ובין הפלשתינים, או בין ישראל לעולם הערבי…למאבק בין  העולם כולו ובין ישראל (מחיאות כפיים)…שחרור עזה הוא רק טקטיקה שמטרתה לשנות את פניו של הסכסוך ולבנאם אותו… החזית שלנו היא העולם כולו ושם צריך המאבק שלנו להתבטא…"

*****

סיפור המשטים לעזה התחיל בסתיו של שנת 2008, בכנס של החמאס שנערך בדמשק, ועניינו היה "זכות השיבה". הנואם הראשי היה ראש הלשכה המדינית, חאלד  משעל, והוא סיפר על רעיון חדש הקשור למצור על עזה.

היה זה  "פעיל מערבי", הודיע משעל למאזיניו, שהגה את התכנית: קו ימי חדש בין קפריסין  ועזה, אשר   "לא  רק יסיר את המצור אלא גם יביך את ישראל בתחום הדמוקרטיה וזכויות האדם."

קל לנחש: "הפעיל המערבי" היה אדם שפירו. כבר היה לו אז ניסיון בשפך דם של מתנדבים, שמתו בשליחותו, כדי "להביך את ישראל בתחום הדמוקרטיה וזכויות האדם".

למשל רייצ'ל קורי, המתנדבת האמריקאית הצעירה שהתייצבה מול דחפור של צה"ל ברצועה ונדרסה בשוגג, בלי שחבריה מה-ISM שעמדו לידה יזהירו אותה, בעודם עסוקים בצילום הארוע.

ובאותה שיטה של פרובוקציות מכוונות נורו גם טום הוראנדל ובריאן איברי מה-ISM של שפירו, ואחרים.

זה מה שלמדו המתנדבים  לעשות בסדנאות של ה-ISM, לקראת הפעילות האנטי-ישראלית. שאהידים מתוצרת המערב בשרותו של אמן הסנאף  האנטישמי מברוקלין.

כך שלא קשה לנחש, בימים אלה, מהו מקור ההשראה של יזמי ארוע הסנאף החדש, "תהלוכת השיבה הגדולה" בגבול עזה.

*****

שפירו חשף את השיטה גם בראיון שהעניק, אחרי משט המרמרה, לכתבת ערוץ 10, נועה קולפף.

באוגוסט 2010, הסביר שפירו לכתבת בסבלנות רבה: מה שקרה  במשט המרמרה –

 "היה מה שעשינו עד כה בכל פעולותינו, שזה באופן בסיסי להציב את ישראל בפני מצב, שבו תיגרר להפסד בכל צעד שתעשה."

ובאנגלית:

 To present Israel with a lose-lose situation

זאת אומרת:

אם חיילי צה"ל לא יגיבו לפרובוקציות (למשל יניחו לפרובוקטורים של "תהלוכת השיבה הגדולה" לעבור את הגדר ולהיכנס לתחומי ישראל) הם יתפסו כחסרי אונים, וישראל תתברר כמדינה חלשה שאינה מסוגלת לשמור על ריבונותה –

הפסד ברור.

ואם חיילי צה"ל יעצרו בירי את הפרובוקטורים יוצאי הסדנאות, יפצעו אותם, ועדיף אפילו – (מבחינת אמני הסנאף, תעשייני המוות, יוזמי "הצעדה") – ייהרגו אותם –  תוצג ישראל שוב כמדינה אכזרית ורצחנית, שחייליה יורים בנשק חם במפגינים תמימים שידיהם ריקות –

גם במקרה הזה, ההפסד ברור.**

*****

כך שבצה"ל טועים לגמרי, אם חושבים שם שלצבא יהיה עסק עם המון של אזרחים פלשתינים תמימים.

מי שיעמדו מולם יהיו פרובוקטורים מאומנים היטב, בלי נשק חם, בוגרי סדנה לפרובוקציות, כמו הטרוריסטים על סיפון המרמרה. הפעם הם ינסו לגרות את חיילי צה"ל לירות לא רק בהם עצמם, אלא גם בהמונים שמאחוריהם.

כמעט בטוח, שבוגרי הסדנאות נוסח ה-ISM הם שביצעו את החדירות ונסיונות החדירה האחרונים לישראל.

ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון דאז אהוד ברק, והרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי נפלו בפח של המרמרה ב-2010. האם יפלו בפח הזה היום, בגבול עזה, ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון דהיום אביגדור ליברמן, והרמטכ"ל אייזנקוט?

*****

זוהי, אם כן, התוכנית של המיזם הנוכחי של תעשייני המוות ואמני הסנאף האלה.

קופרודוקציה של החמאס והג'יהאד.

עם חיוכים מרוצים ברקע, של אבו-מאזן וחבריו.

וצהלות של חסאן נסראללה מלבנון ואדוניו בטהראן.

וגרגורי שביעות הרצון מצד האנטישמים של אירופה, מהלייבור הבריטי, מממשלת שבדיה ומהוועדות הידועות של האו"ם.

לקול תקתוק המצלמות של הכתבים הזרים מטעם התקשורת המערבית הרקובה והמושחתת.

וגם המצלמות של "בצלם" שלנו.

ו"העדויות" המזועזעות של הסוכנים הזרים  מ"שוברים שתיקה".

והמאמרים נוטפי הארס האנטישמי ב"הארץ".


*הנה דוגמאות לטקסטים הפתלתלים של שפירו ועארף:

"…אנו מכירים בזכות הפלשתינית להתנגד לאלימות והכיבוש הישראליים באמצעות מאבק מזוין לגיטימי. למרות זאת, אנו מאמינים שאי-אלימות יכולה להיות כלי נשק חזק בלחימה בדיכוי ואנו מחויבים לעקרונות של התנגדות לא-אלימה."
וגם: "ההתנגדות הפלשתינית צריכה להיות בעלת מספר מאפיינים: גם אלימה וגם לא-אלימה. אך חשוב מכל, היא חייבת לפתח אסטרטגיה שמערבת בין שני ההיבטים. התנגדות לא-אלימה היא לא פחות אצילה מביצוע פעולת התאבדות."
והנה השיא: "…התייחסנו לוויכוח האם הפלשתינים יכולים להשתמש בשיטות אלימות, או לא יכולים בשיטות לא אלימות, או יכולים בשיטות לא אלימות."
ניסוחים דומים להפליא יש אצל אבו-רתימה.

*ולא צריך להתפלא, אם מאחת המנהרות הפעילות עדיין של החמאס יגיחו בוגרי סדנאות לא-חמושים, שאולי ינהיגו המון אזרחים.

—————————————————————————–

 רשימה שניה

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: